נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הפוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2021, 14:14

כשאתה עושה משהו לא בסדר ועוד מישהו עושה משהו לא בסדר ובאים אליך בתלונה, התשובה "אבל גם הוא עשה את זה" מתאימה לילד בן 11, לא למדינה. כן, מסתכלים עלינו בזכוכית מגדלת ביחס לנגיד סודן שעושה דברים גרועים פי כמה. למה מסתכלים עלינו בזכוכית מגדלת? מהמון סיבות, שחלקן יכולות לנבוע מאנטישמיות. אבל הן גם נובעות מזה שאנחנו מדינה מערבית (לעומת נניח סודן), שלפלסטינים יש יח"צ אדיר, שהעולם המוסלמי ענקי ועם כוח בהמון גופים עולמיים ויש לו אנטרס לשים עלינו זכוכית מגדלת, שאנחנו כאילו הכוח הלבן הפולש בעיניים של השמאל בלא מעט מדינות ועוד. כלומר אף אחד לא מתווכח שיש אלמנטים של אנטישמיות ושיש אנשים עם אנטרסים אנטישמים כשהם מדברים על ישראל, אבל אי אפשר לשים הכל על האנטישמיות.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 22 פברואר 2021, 14:54

glass man כתב:אתה צודק בהרבה דברים פה שרון אבל הסיבה שאני לא יכול לקבל ביקורת של עמים אחרים על ישראל, היא לא בגלל שאני גזען או אטום לב. פשוט בגלל שאין אומה בהיסטוריה שניסו ומנסים לפורר כמו היהודים וישראל שם לב לכמה טענות מהעשורים האחרונים ותגיד לי מה נשמע לך פה אובייקטיבי? דעות מאנשירוח/חוקרים בשנים האחרונות.

1. חוקרים לא יהודים/ישראלים מהשמאל הקיצוני אומרים שהעברית הנוכחית לא שפה שמית (בולשיט שנובע משנאת ישראל/השקפה פוליטית שמאל קיצונית והופרך על ידי רוב הבלשנים)

2. לא מעט חוקרים לא יהודים אומרים שהאשכנזים הם תורכים שהתגיירו והם לא יהודים ולכן ישראל לא שלנו (בולשיט, במיוחד לאור ההוכחות שיש על המלך הפולני ושאר עמים באירופה שהזמינו יהודים מגורשי ספרד לגור במזרח אירופה ויש לי עוד 30000 הוכחות אבל זה לא מעניין)
3. לא מעט חוקרים לא יהודים אומרים שיהודים מזרחיים הם לא יהודים אמיתים ולכן אין לנו זכות על ישראל (שזה גם בולשיט מסיבות דומות וגם פה יש 3000 הוכחות להפך)
4. תקיפות לא מפסיקות על המעשים של ישראל בעולם/דמוניזציה של צה'ל וכו'
5. התקיפות האלה/הטענות האלה מגיעות ממדינות עם אנטישמיות נפוצה מאוד, הגרמנים תוך 70 שנה חזרו להשמיע דעות אנטישמיות כעניין שבשגרה.

כל הסעיפים האלה מראים שנאה לא רציונלית לעם היהודי, אין שום עם אחר שמנסים לקרוא לו "מזויף ומומצא" כמו העם היהודי, אף אחד לא יגיד שהשפה האיטלקית היא לא שפה אירופית, אף אחד לא יגיד לאיטלקי שורשי שהוא לא קשור לרומאים, ואף אחד לא יגיד לערבי שהוא לא קשור למזרח התיכון.

אז כן, אם לא היתה השנאה הלא הגיונית הזו ליהודים ולנסות למחוק ולערער על כל מה שיהודי אז הייתי יכול לקבל, אבל שהמבקרים מתקיפים כל חלק וחלק בזהות היהודית ובישראל?
אז הם איבדו את הלגיטימיות ומתגלות הסיבות האנטישמיות/למחקרים/ביקורת שלהם.

ורק כדי להדגיש אני לא חי בסרט שאנחנו איזה עם שלא התערבב בעמים אחרים, אף יהודי הגיוני לא חי בסרט שלא התערבבנו בעמים אחרים, אם לא היינו מתערבבים לא היה בנינו הבדל חיצוני אחד מהשני.... אבל יחסית למה שעברנו בהיסטוריה נשארנו די מי שאנחנו וזה יוצא דופן ומעורר שנאה והיטלר ימח שמו מדבר על זה בספר שלו.

אתה מערבב מין בשאינו מינו.
להביא רשימת מכולת של גילויי אנטישמיות לא אומר שום דבר. סתם מסך עשן. פרסומים על המוצא האתני של יהודים וישראלים זה בכלל לא ביקורת על המעשים של מדינת ישראל אז זה פשוט לא שייך לדיון.
כבר נאמר פה שיש הסכמה על קיום תופעת האנטישמיות וגזענות נגד יהודים.

לצורך הדיון, אפשר למשל להסתכל על הפרסומים של אמנסטי וארגוני זכויות אדם בינלאומיים אחרים. אפשר להסתכל על החלטות האו"ם נגד ישראל.
אני אגיד מראש שככל הנראה יש גם שם פרסומים והחלטות שהם לא מידתיים ונגועים בגזענות, למשל הוועידה לזכויות אדם של האו"ם.
אבל לעומת זאת, יש דיווח של אמנסטי על זה שישראל מונעת חיסוני קורונה מהאוכלוסייה הפלסטינית. אני לא מעוניין להכנס לדיון האם זו החלטה מוצדקת או לא, אבל הדו"ח עצמו של אמנסטי הוא ביקורת לגיטימית על מדיניות של ממשלת ישראל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2021, 15:14

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2021, 16:31

לא יאמן שקפקום נהיים מושחתים ועושים צעדים פרו סינים, זו פשוט בושה לקלאסיקה כזו.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2021, 16:39

sharonbn כתב:
glass man כתב:אתה צודק בהרבה דברים פה שרון אבל הסיבה שאני לא יכול לקבל ביקורת של עמים אחרים על ישראל, היא לא בגלל שאני גזען או אטום לב. פשוט בגלל שאין אומה בהיסטוריה שניסו ומנסים לפורר כמו היהודים וישראל שם לב לכמה טענות מהעשורים האחרונים ותגיד לי מה נשמע לך פה אובייקטיבי? דעות מאנשירוח/חוקרים בשנים האחרונות.

1. חוקרים לא יהודים/ישראלים מהשמאל הקיצוני אומרים שהעברית הנוכחית לא שפה שמית (בולשיט שנובע משנאת ישראל/השקפה פוליטית שמאל קיצונית והופרך על ידי רוב הבלשנים)

2. לא מעט חוקרים לא יהודים אומרים שהאשכנזים הם תורכים שהתגיירו והם לא יהודים ולכן ישראל לא שלנו (בולשיט, במיוחד לאור ההוכחות שיש על המלך הפולני ושאר עמים באירופה שהזמינו יהודים מגורשי ספרד לגור במזרח אירופה ויש לי עוד 30000 הוכחות אבל זה לא מעניין)
3. לא מעט חוקרים לא יהודים אומרים שיהודים מזרחיים הם לא יהודים אמיתים ולכן אין לנו זכות על ישראל (שזה גם בולשיט מסיבות דומות וגם פה יש 3000 הוכחות להפך)
4. תקיפות לא מפסיקות על המעשים של ישראל בעולם/דמוניזציה של צה'ל וכו'
5. התקיפות האלה/הטענות האלה מגיעות ממדינות עם אנטישמיות נפוצה מאוד, הגרמנים תוך 70 שנה חזרו להשמיע דעות אנטישמיות כעניין שבשגרה.

כל הסעיפים האלה מראים שנאה לא רציונלית לעם היהודי, אין שום עם אחר שמנסים לקרוא לו "מזויף ומומצא" כמו העם היהודי, אף אחד לא יגיד שהשפה האיטלקית היא לא שפה אירופית, אף אחד לא יגיד לאיטלקי שורשי שהוא לא קשור לרומאים, ואף אחד לא יגיד לערבי שהוא לא קשור למזרח התיכון.

אז כן, אם לא היתה השנאה הלא הגיונית הזו ליהודים ולנסות למחוק ולערער על כל מה שיהודי אז הייתי יכול לקבל, אבל שהמבקרים מתקיפים כל חלק וחלק בזהות היהודית ובישראל?
אז הם איבדו את הלגיטימיות ומתגלות הסיבות האנטישמיות/למחקרים/ביקורת שלהם.

ורק כדי להדגיש אני לא חי בסרט שאנחנו איזה עם שלא התערבב בעמים אחרים, אף יהודי הגיוני לא חי בסרט שלא התערבבנו בעמים אחרים, אם לא היינו מתערבבים לא היה בנינו הבדל חיצוני אחד מהשני.... אבל יחסית למה שעברנו בהיסטוריה נשארנו די מי שאנחנו וזה יוצא דופן ומעורר שנאה והיטלר ימח שמו מדבר על זה בספר שלו.

אתה מערבב מין בשאינו מינו.
להביא רשימת מכולת של גילויי אנטישמיות לא אומר שום דבר. סתם מסך עשן. פרסומים על המוצא האתני של יהודים וישראלים זה בכלל לא ביקורת על המעשים של מדינת ישראל אז זה פשוט לא שייך לדיון.
כבר נאמר פה שיש הסכמה על קיום תופעת האנטישמיות וגזענות נגד יהודים.

לצורך הדיון, אפשר למשל להסתכל על הפרסומים של אמנסטי וארגוני זכויות אדם בינלאומיים אחרים. אפשר להסתכל על החלטות האו"ם נגד ישראל.
אני אגיד מראש שככל הנראה יש גם שם פרסומים והחלטות שהם לא מידתיים ונגועים בגזענות, למשל הוועידה לזכויות אדם של האו"ם.
אבל לעומת זאת, יש דיווח של אמנסטי על זה שישראל מונעת חיסוני קורונה מהאוכלוסייה הפלסטינית. אני לא מעוניין להכנס לדיון האם זו החלטה מוצדקת או לא, אבל הדו"ח עצמו של אמנסטי הוא ביקורת לגיטימית על מדיניות של ממשלת ישראל.

מה לגיטימי בדו'ח שאנחנו לא מעונינים לחסן אוכלוסיה שעוינת אותנו? "הרצחת וגם התחסנת"? הזוי. בנוגע למוצא היהודים ושלילית כל אותנטיות ביהודים.

שרון, אם אני נגיד לא אוהב, את המוזיקה של השכן שלי? לגיטימי.
אם אני לא אוהב את האוכל של השכן שלי? לגיטימי.
אם אני לא אוהב את הדעות הפוליטיות שלו לגיטימי?

ברגע שאני שולל את השכן שלי לחלוטין על כל דבר שהוא רק אומר, ואני אומר לו שאין לו זכות לגור בבניין שלי, כי הוא מתחזה ליהודי ושהוא לא יהודי אותנטי ושהכל אצלו זיוף אחד גדול... אז סלח לי זה איבד את האותנטיות.

אני יכול לקבל מחקרים שמבוססים על גרעין של אמת, אני יכול לקבל מחקרים שרוצים לדייק את האמת ההיס שטוריות אני לא יכול לקבל מחקרים ברצינות שיש להם מגמה עקשנית חסרת פשרות, להציג אותנו כמתחזים ששוללים גם את אדמותיהם של הפלסטינים וגם את זהותם של היהודים המקוריים (שלפי הרבה מהאנטישמים אלה הפלסטינים עצמם ואנחנו מתחזים חחח)

כן,מתחזים ישמרו על דתם 2700 שנה וכל היהודים האמיתים עד האחרון שבהם יתאסלמו או יתנצרו או יעלמו מהאדמה בדרך פלאית. שוב שאקדמאים בעלי שם משקיעים את כל האנרגיה שלהם לעשות דה לגיטימציה למוצא של העם אז כל ה"אובייקטיביות" שלהם שווה לתחת הם לא אובייקטיבים ומונעים משנאת יהודים במחקרם וגם בדוחות שהם כותבים נגד ישראל.

ישראל לא חייבת לחסן אוכלוסיה עוינת, אנחנו מחסנים את סוריה, לא מספיק? רק טוב הבאנו למזרח התיכון הנידח הזה.

אין להם שום עניין מלבד להפוך אותנו לאומה השנואה ביותר על כדור הארץ הפלסטינים לא מענינים להם את התחת.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 22 פברואר 2021, 17:18

ישראל מונעת חיסונים מהפלסטינים?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2021, 18:24

Laskin כתב:אגב, לידיעת חברנו גלאס - הנה עלילת דם בשידור חי, בארה"ב, בפריים טיים, בSNL

זה היה לפני יומיים, אתה חושב שמישהו מאיים לפטר מישהו בגלל זה? זו הדיעה הרווחת היום גם בקרב יהודים בארה"ב, שסביר להניח שכתבו בעצמם את הבדיחה הזו.

הכושי הגזעני הזה לא מפתיע אותי, לא ראיתם את הכושית ההיא שהציקה ליהודים ברכבת?

לא אמרתי שאין יהודים אמריקאים שצוחקים מהבדיחה הזו, בטח שיש, חסרי עמוד שדרה שכמוהם.
אמרתי ששרייר יהיה איתנו ברגע האמת כשיופיע משחק אנטישמי :)

אבל אולי פשוט צריך לשאול אותו בטוויטר ולשים קץ לויכוח :)

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 22 פברואר 2021, 19:04

idan כתב:ישראל מונעת חיסונים מהפלסטינים?

סליחה. לא מונעת. רק לא מספקת.
https://www.amnesty.org/en/latest/news/ ... imination/
https://news.walla.co.il/item/3410752
נערך לאחרונה על ידי sharonbn ב 22 פברואר 2021, 19:18, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 22 פברואר 2021, 19:10

glass man כתב:מה לגיטימי בדו'ח שאנחנו לא מעונינים לחסן אוכלוסיה שעוינת אותנו? "הרצחת וגם התחסנת"? הזוי. בנוגע למוצא היהודים ושלילית כל אותנטיות ביהודים.

ברגע שאני שולל את השכן שלי לחלוטין על כל דבר שהוא רק אומר, ואני אומר לו שאין לו זכות לגור בבניין שלי, כי הוא מתחזה ליהודי ושהוא לא יהודי אותנטי ושהכל אצלו זיוף אחד גדול... אז סלח לי זה איבד את האותנטיות.

אני יכול לקבל מחקרים שמבוססים על גרעין של אמת, אני יכול לקבל מחקרים שרוצים לדייק את האמת ההיס שטוריות אני לא יכול לקבל מחקרים ברצינות שיש להם מגמה עקשנית חסרת פשרות, להציג אותנו כמתחזים ששוללים גם את אדמותיהם של הפלסטינים וגם את זהותם של היהודים המקוריים (שלפי הרבה מהאנטישמים אלה הפלסטינים עצמם ואנחנו מתחזים חחח)

כן,מתחזים ישמרו על דתם 2700 שנה וכל היהודים האמיתים עד האחרון שבהם יתאסלמו או יתנצרו או יעלמו מהאדמה בדרך פלאית. שוב שאקדמאים בעלי שם משקיעים את כל האנרגיה שלהם לעשות דה לגיטימציה למוצא של העם אז כל ה"אובייקטיביות" שלהם שווה לתחת הם לא אובייקטיבים ומונעים משנאת יהודים במחקרם וגם בדוחות שהם כותבים נגד ישראל.

ישראל לא חייבת לחסן אוכלוסיה עוינת, אנחנו מחסנים את סוריה, לא מספיק? רק טוב הבאנו למזרח התיכון הנידח הזה.

אין להם שום עניין מלבד להפוך אותנו לאומה השנואה ביותר על כדור הארץ הפלסטינים לא מענינים להם את התחת.

אתה, שוב, עונה לא לענין.
בכוונה אני לא נכנס לדיון האם ההחלטה לא לספק חיסונים לפלסטינים היא מוצדקת או לא.
השאלה היא האם לבקר את ההחלטה הזו היא ביקורת לגיטימית או ביטוי אנטישמי
אתה מסוגל להבין את ההבדל?
בעיניי זו ביקורת לגיטימית בהחלט.
במצב דומה במדינה אחרת (נגיד, אם אפגניסטן היתה עדיין תחת כיבוש אמריקאי) פרסום כזה הוא לגיטימי.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2021, 19:49

sharonbn כתב:
glass man כתב:מה לגיטימי בדו'ח שאנחנו לא מעונינים לחסן אוכלוסיה שעוינת אותנו? "הרצחת וגם התחסנת"? הזוי. בנוגע למוצא היהודים ושלילית כל אותנטיות ביהודים.

אתה, שוב, עונה לא לענין.
בכוונה אני לא נכנס לדיון האם ההחלטה לא לספק חיסונים לפלסטינים היא מוצדקת או לא.
השאלה היא האם לבקר את ההחלטה הזו היא ביקורת לגיטימית או ביטוי אנטישמי
אתה מסוגל להבין את ההבדל?
בעיניי זו ביקורת לגיטימית בהחלט.
במצב דומה במדינה אחרת (נגיד, אם אפגניסטן היתה עדיין תחת כיבוש אמריקאי) פרסום כזה הוא לגיטימי.

ההחלטה לבקר את ישראל על זה שהיא לא מחסנת את הפלסטינים, היא אנטישמית כשהיא נכתבת על ידי אנשים עם BIAS נגד יהודים, הביקורת היא לא אנטישמיות כשהיא נכתבת על ידי אנשי שמאל יהודים/אנשים מעמים אחרים כשבדרך כלל הם פרו ישראלים בנושאים אחרים.

ובגלל שרוב העולם הוא עם BIAS נגד יהודים אז קודם כל עליהם להוכיח שהם לא אנטישמים ורק אז אפשר יהיה לדון בביקורת שלהם.

אני לא יכול להתייחס ברצינות לביקורת נגד ישראל מצד עמים שנגועים באנטישמיות מצד עמים שאומרים שאנחנו גוזלים אדמה פלסטינית כאילו שהאמריקאים קיבלו את אמריקה במתנה מהאינדיאנים.

אם ידיד אמת של ישראל כטראמפ, קלינטון, הילרי, רוצים לבקר את ישראל (מלשון הביקורת) הם מוזמנים לעשות זאת כמה שהם רק רוצים, האוונגליסטים רוצים לבקר את ישראל? הם מוזמנים כידידי ישראל אמיתים.

כל השאר שייכים לפח הזבל של ההיסטוריה.

כנ'ל אני מוכן לקבל ביקורת, על יהדותם של שבטים נידחים באנטרטיקה. שרק עם קום מדינת ישראל "נזכרו" ביהדותם כי הדליקו נרות בשישי באופן פתאומי, ובאו לפה בשביל לעבוד.

אני לא יכול להתייחס ברצינות לביקורת פאסדו אינטלקטואלית שמאחוריה עומדים מניעים אנטישמים אפלים.

ההיסטוריונים האנטישמים, רוצים לשכנע את כל העולם שאני אתה וכל היהודים בארץ הם אזרחים לשעבר של ממלכות שקיבלו על עצמם את היהדות בגיור, ואז שהממלכות האלה נפלו, המצאנו לעצמנו שאנחנו יהודים עתיקים, אלה מחקרים שבמיינסטרים!

ואם לאותם היסטורנים יש יושר אינטלקטואלי, אני בא ושואל אותם אוקיי, איפה השרידים הארכאולוגים של אותם ממלכות יהודיות מגוירות, איך אימפריות כאלה שקיבלו על עצמם את היהדות בימי הבינים, לא השאירו שום דבר יהודי מפואר? פשוט אין עדות ארכאולוגית לממלכות האלה, כי הן המצאה אנטישמית חסרת בסיס.

בדיוק כמו זה שמנסים עכשיו להגיד, שאנחנו לא מחסנים את הפלסטינים כי אנחנו רעים ושורש כל רעה ומה לא.
שהפלסטינים ישנו תקליט אהיה בעד החיסון שלהם ולא דקה לפני.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 פברואר 2021, 21:09

DrKeo כתב:כשאתה עושה משהו לא בסדר ועוד מישהו עושה משהו לא בסדר ובאים אליך בתלונה, התשובה "אבל גם הוא עשה את זה" מתאימה לילד בן 11, לא למדינה. כן, מסתכלים עלינו בזכוכית מגדלת ביחס לנגיד סודן שעושה דברים גרועים פי כמה. למה מסתכלים עלינו בזכוכית מגדלת? מהמון סיבות, שחלקן יכולות לנבוע מאנטישמיות. אבל הן גם נובעות מזה שאנחנו מדינה מערבית (לעומת נניח סודן), שלפלסטינים יש יח"צ אדיר, שהעולם המוסלמי ענקי ועם כוח בהמון גופים עולמיים ויש לו אנטרס לשים עלינו זכוכית מגדלת, שאנחנו כאילו הכוח הלבן הפולש בעיניים של השמאל בלא מעט מדינות ועוד. כלומר אף אחד לא מתווכח שיש אלמנטים של אנטישמיות ושיש אנשים עם אנטרסים אנטישמים כשהם מדברים על ישראל, אבל אי אפשר לשים הכל על האנטישמיות.

״לא בסדר״ ביחס למה? הסטנדרט צריך להיות אחיד. הטיעון ״גם הוא עשה את זה״ הוא לא ילדותי וקביל בבתי משפט. זה נקרא הגנה מן הצדק.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 23 פברואר 2021, 06:39

sharonbn כתב:
idan כתב:ישראל מונעת חיסונים מהפלסטינים?

סליחה. לא מונעת. רק לא מספקת.
https://www.amnesty.org/en/latest/news/ ... imination/
https://news.walla.co.il/item/3410752

אהה, ישראל "מונעת" חיסונים מהפלסטינים כמו שהיא מונעת מסוריה, תימן ולוקסמבורג. הבנתי.

עזוב שאמנסטי כבר תפרו לנו עלילות דם בעבר, שהוכח שחלק מאנשיו פועלים ממוטיבציה אנטישמית ומשתמשים בשיח זכויות האדם בשביל לרדוף את ישראל ולהחליש, להחרים ובסופו של דבר למחוק אותנו מהמפה. אבל סה"כ אפשר היה לקבל את הלגיטימיות של העמדה שגורסת שעל ישראל לסייע לפלסטינים לולא הפרסום המגמתי היה מתעלם מכמה פרטים חשובים: לפלסטינים יש מערכת בריאות. לפי הסכמי אוסלו משרד הבריאות הפלסטיני אחראי לטיפול הרפואי של הפלסטינים ביו"ש. כלומר בניגוד להצגת הדברים ע"י אמנסטי ברירת המחדל היא לא שישראל מחסנת פלסטינים.
מעבר לזה הרשות הפלסטינית לא פנתה לישראל לקבלת חיסונים (מה שלא מנע מהם לשמן את גלגלי התעמולה), הם גם רכשו או לפחות טענו שהם רכשו מליוני חיסונים ממדינות אחרות. גם הקביעה החד משמעית שהפלסטינים לא יכולים לממן חיסונים בזמן שבשנה החולפת הרש"פ שילם יותר מחצי מליארד שקל משכורות למחבלים, מחזקת את התחושה שמדובר בתפירה די גסה של נרטיב הפלסטינים קורבנות-ישראל גזענית. בנוהל. כלומר אם הפלסטינים היו מבקשים עזרה וישראל הייתה מסרבת היה לפחות אפשר להבין את ההגיון מאחורי הביקורת. אבל זו לא באמת ביקורת, זה עוד נדבך בקמפיין נגד ישראל.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 פברואר 2021, 10:14

ברור זו הגרסה המודרנית של/היהודים הרעילו את בארות המים/היהודים הפיצו את המגפה השחורה/היהודים שולטים בעולם ולכן קובעים מי מתחסן ומי לא. וכו'

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 23 פברואר 2021, 10:34

idan כתב:אהה, ישראל "מונעת" חיסונים מהפלסטינים כמו שהיא מונעת מסוריה, תימן ולוקסמבורג. הבנתי.

עזוב שאמנסטי כבר תפרו לנו עלילות דם בעבר, שהוכח שחלק מאנשיו פועלים ממוטיבציה אנטישמית ומשתמשים בשיח זכויות האדם בשביל לרדוף את ישראל ולהחליש, להחרים ובסופו של דבר למחוק אותנו מהמפה. אבל סה"כ אפשר היה לקבל את הלגיטימיות של העמדה שגורסת שעל ישראל לסייע לפלסטינים לולא הפרסום המגמתי היה מתעלם מכמה פרטים חשובים: לפלסטינים יש מערכת בריאות. לפי הסכמי אוסלו משרד הבריאות הפלסטיני אחראי לטיפול הרפואי של הפלסטינים ביו"ש. כלומר בניגוד להצגת הדברים ע"י אמנסטי ברירת המחדל היא לא שישראל מחסנת פלסטינים.
מעבר לזה הרשות הפלסטינית לא פנתה לישראל לקבלת חיסונים (מה שלא מנע מהם לשמן את גלגלי התעמולה), הם גם רכשו או לפחות טענו שהם רכשו מליוני חיסונים ממדינות אחרות. גם הקביעה החד משמעית שהפלסטינים לא יכולים לממן חיסונים בזמן שבשנה החולפת הרש"פ שילם יותר מחצי מליארד שקל משכורות למחבלים, מחזקת את התחושה שמדובר בתפירה די גסה של נרטיב הפלסטינים קורבנות-ישראל גזענית. בנוהל. כלומר אם הפלסטינים היו מבקשים עזרה וישראל הייתה מסרבת היה לפחות אפשר להבין את ההגיון מאחורי הביקורת. אבל זו לא באמת ביקורת, זה עוד נדבך בקמפיין נגד ישראל.

טוב, קודם כל זו תשובה יותר לענין מאשר זו של גלאס על מחקרים אקדמיים על המוצא האתני של ישראלים.

אני הבנתי שיש חילוקי דיעות לגבי האחריות של ישראל על האוכלוסיה הפלסטינית מנק' מבט לגאלית. הטיעונים שאתה מביא, עידן, נשמעים הגיוניים. מצד שני, צריך להבין שאי אפשר לאחוז בחבל משני קצותיו: גם לא להסכים שהפלסטינים יקימו מדינה עצמאית וגם לזנוח את האחריות של הריבון בשטח.
ועד לפני כמה חודשים עוד היתה תכנית של ממשלת נתניהו לסיפוח מלא של יהודה ושומרון. ויש עוד חלקים נרחבים מהימין שמאמינים ומקדמים את התכנית. מה יהיה אז?
צריך להחליט ולהיות עיקבי לגבי המדיניות מול הפלסטינים: או שישראל הריבון או הרש"פ.
לפי מה שאני קראתי, הפלסטינים כן פנו בבקשת עזרה מישראל ואז פורסם שהשר לבטחון פנים אוחנה ביקש מהיועץ המשפטי של המשרד שלו חו"ד אם אפשר לסרב לבקשה של הרש"פ.

לגבי אמנסטי: אני לא חקרתי את ההסטוריה של הפרסומים של הארגון הזה. חוץ מהענין של הקורונה, האתר שלהם מלא דיווחים על אזרחים פלסטינים שנתקלים בבעיות וסירובים כאשר הם באים במגע עם הרשויות בישראל. ההתרשמות שלי היא שאפשר לפחות לבחון את הפרסומים כביקורת ש מדיניות של הממשלה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 פברואר 2021, 10:50

sharonbn כתב:
idan כתב:אהה, ישראל "מונעת" חיסונים מהפלסטינים כמו שהיא מונעת מסוריה, תימן ולוקסמבורג. הבנתי.

טוב, קודם כל זו תשובה יותר לענין מאשר זו של גלאס על מחקרים אקדמיים על המוצא האתני של ישראלים.

אני הבנתי שיש חילוקי דיעות לגבי האחריות של ישראל על האוכלוסיה הפלסטינית מנק' מבט לגאלית. הטיעונים שאתה מביא, עידן, נשמעים הגיוניים. מצד שני, צריך להבין שאי אפשר לאחוז בחבל משני קצותיו: גם לא להסכים שהפלסטינים יקימו מדינה עצמאית וגם לזנוח את האחריות של הריבון בשטח.
ועד לפני כמה חודשים עוד היתה תכנית של ממשלת נתניהו לסיפוח מלא של יהודה ושומרון. ויש עוד חלקים נרחבים מהימין שמאמינים ומקדמים את התכנית. מה יהיה אז?
צריך להחליט ולהיות עיקבי לגבי המדיניות מול הפלסטינים: או שישראל הריבון או הרש"פ.
לפי מה שאני קראתי, הפלסטינים כן פנו בבקשת עזרה מישראל ואז פורסם שהשר לבטחון פנים אוחנה ביקש מהיועץ המשפטי של המשרד שלו חו"ד אם אפשר לסרב לבקשה של הרש"פ.

לגבי אמנסטי: אני לא חקרתי את ההסטוריה של הפרסומים של הארגון הזה. חוץ מהענין של הקורונה, האתר שלהם מלא דיווחים על אזרחים פלסטינים שנתקלים בבעיות וסירובים כאשר הם באים במגע עם הרשויות בישראל. ההתרשמות שלי היא שאפשר לפחות לבחון את הפרסומים כביקורת ש מדיניות של הממשלה.

אם היית מבין שאתה לא יכול לקבל ביקורת כנה ממישהו ששונא אותנו שנאה עיוורת שגובלת במחלת נפש.. אז היית מבין שגם המחקרים האתנים נעשים מתוך שנאה ושאין מה להקשיב לביקורת שלהם על ישראל והחיסונים... אבל השמאל כרגיל נאיבי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 פברואר 2021, 10:57

מבחינה חוקית לא ברור לי איך אנחנו אחראיים על החיסון של האוכלוסיה הפלסטינית, יש להם מערכת מיסים ובריאות משלהם ובדיוק כמו שאנחנו לא מחסנים אותם לחצבת, אין סיבה שתהיה לנו חובה לחסן אותם מבחינה משפטית. מה שאני כן אגיד הוא שהאולוסיות שלנו מעורבבות, מאות אלפי פלסטינים עובדים בישראל והמתנחלים והפלסטינים מתערבבים מספיק בשביל שזה באנטרס שלנו שהאוכלוסיה הפלסטינית תהיה מחוסנת. אם אני הייתי הממשלה הישראלית הייתי מנסה להרים פרוייקט חיסונים משותף עם הרשות, זה רק יטיב איתנו. אבל משפטית? לא בטוח למה זה עניינו.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 23 פברואר 2021, 11:03

glass man כתב:
sharonbn כתב:

אם היית מבין שאתה לא יכול לקבל ביקורת כנה ממישהו ששונא אותנו שנאה עיוורת שגובלת במחלת נפש.. אז היית מבין שגם המחקרים האתנים נעשים מתוך שנאה ושאין מה להקשיב לביקורת שלהם על ישראל והחיסונים... אבל השמאל כרגיל נאיבי.

אם היית מבין מה הטיעונים של הצד השני ואיך לענות לענין בדיונים בלי להביא 30000 הוכחות שלא קשורות לדיון היית מבין מה ההבדל בין ארגון אמנסטי לכל מיני חוקרים אקדמיים. אבל כרגיל הימין חי לו בפנטסיה משיחית שכולם אותו דבר ואין ניואנסים

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 23 פברואר 2021, 11:16

DrKeo כתב:מבחינה חוקית לא ברור לי איך אנחנו אחראיים על החיסון של האוכלוסיה הפלסטינית, יש להם מערכת מיסים ובריאות משלהם ובדיוק כמו שאנחנו לא מחסנים אותם לחצבת, אין סיבה שתהיה לנו חובה לחסן אותם מבחינה משפטית. מה שאני כן אגיד הוא שהאולוסיות שלנו מעורבבות, מאות אלפי פלסטינים עובדים בישראל והמתנחלים והפלסטינים מתערבבים מספיק בשביל שזה באנטרס שלנו שהאוכלוסיה הפלסטינית תהיה מחוסנת. אם אני הייתי הממשלה הישראלית הייתי מנסה להרים פרוייקט חיסונים משותף עם הרשות, זה רק יטיב איתנו. אבל משפטית? לא בטוח למה זה עניינו.

ייתכן שאתה צודק. אני לא רוצה להתחיל דיון על החיסונים של הקורונה.
השאלה האם אמנסטי הוא ארגון שמעביר ביקורת לגיטימית על ישראל או שכל הפרסומים שלו זה עלילות דם אנטישמיות
והאם יש איזהשהוא ארגון שמעביר ביקורת לגיטימית על ישראל או שכולם כולם חולי נפש עם שנאה חולנית נגד יהודים

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 פברואר 2021, 11:24

sharonbn כתב:
DrKeo כתב:מבחינה חוקית לא ברור לי איך אנחנו אחראיים על החיסון של האוכלוסיה הפלסטינית, יש להם מערכת מיסים ובריאות משלהם ובדיוק כמו שאנחנו לא מחסנים אותם לחצבת, אין סיבה שתהיה לנו חובה לחסן אותם מבחינה משפטית. מה שאני כן אגיד הוא שהאולוסיות שלנו מעורבבות, מאות אלפי פלסטינים עובדים בישראל והמתנחלים והפלסטינים מתערבבים מספיק בשביל שזה באנטרס שלנו שהאוכלוסיה הפלסטינית תהיה מחוסנת. אם אני הייתי הממשלה הישראלית הייתי מנסה להרים פרוייקט חיסונים משותף עם הרשות, זה רק יטיב איתנו. אבל משפטית? לא בטוח למה זה עניינו.

ייתכן שאתה צודק. אני לא רוצה להתחיל דיון על החיסונים של הקורונה.
השאלה האם אמנסטי הוא ארגון שמעביר ביקורת לגיטימית על ישראל או שכל הפרסומים שלו זה עלילות דם אנטישמיות
והאם יש איזהשהוא ארגון שמעביר ביקורת לגיטימית על ישראל או שכולם כולם חולי נפש עם שנאה חולנית נגד יהודים

כדי לענות לעצמך על השאלה הזו שאל את עצמך למה אף אחד לא אומר מילה טובה לישראל על המחווה לחסן חלק מהסורים גם בתקופת בחירות... שאל את עצמך האם ההנהגה הפלסטינית מקבלת ביקורת על סדר העדיפויות שלה בימי מגפה...

ומהר מאוד תגלה שאם ישראל היתה מחסנת מחר את כל המזרח התיכון היו אומרים שישראל חיסנה בכוונה בחיסון לא יעיל שמגביר סיכוי לחלות בקורונה...

שמישהו שונא אותך בגלל מי שאתה שרון זה לא משנה מה תעשה הוא ימצא את הדרך לספין שלילי.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 23 פברואר 2021, 11:36

רק כמה דברים:
אין שאלה משפטית האם אנחנו חייבים לחסן אותם או לא - כי ההסכמים שכרגע אנחנו והם חתומים עליהם מפורשות קובעים שאין כל חובה לטיפולים רפואיים כאלו ואחרים ובפרט חיסונים. כלומר זה לא רק שאלה תיאורטית "האם במצב כזה חייבים לחסן אותם או לא?" זה ברור שאין כל חובה.
ישראל גם הייתה מוכנה ולהציע להעביר חיסונים - הפלסטינים לא רוצים אותם, *הם* אלו שדחו את ישראל. הם טענו שהם "רוצים להסתדר לבד".
ישראל בכל זה שכנעה אותם לקבל ממנה כמות חיסונים לפחות בשביל הצוותים הרפואיים, והעבירה להם כמה אלפי חיסונים. הפלסטינים כמובן לא הודו לישראל, או בכלל הזכירו שהם קיבלו מישראל חיסונים כמובן.

האוכלוסיות לא מעורבבות בצורה הזאת שכרגע מדובר בבעיה מבחינתנו, לא הכללית ולא באזורי ההתיישבות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 פברואר 2021, 11:39

יש איזה רקורד לזה שהפלסטינים מסרבים לקבל מאיתנו חיסונים? שואל בשביל חבר שיש לו חשבון ב-ERA..

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 פברואר 2021, 11:46

זה לא משנה, כי גם אם תראה להם יגידו שזה רק כמה אלפים עבור 5 מליון איש, וזו חלק מהטקטיקה של ישראל לגרום להם לריב אחד עם השני על מנות.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 23 פברואר 2021, 13:29

glass man כתב:כדי לענות לעצמך על השאלה הזו שאל את עצמך למה אף אחד לא אומר מילה טובה לישראל על המחווה לחסן חלק מהסורים גם בתקופת בחירות... שאל את עצמך האם ההנהגה הפלסטינית מקבלת ביקורת על סדר העדיפויות שלה בימי מגפה...

ומהר מאוד תגלה שאם ישראל היתה מחסנת מחר את כל המזרח התיכון היו אומרים שישראל חיסנה בכוונה בחיסון לא יעיל שמגביר סיכוי לחלות בקורונה...

שמישהו שונא אותך בגלל מי שאתה שרון זה לא משנה מה תעשה הוא ימצא את הדרך לספין שלילי.

"מחווה לחסן חלק מהסורים" ? אתה אמיתי??

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 23 פברואר 2021, 13:41

DrKeo כתב:יש איזה רקורד לזה שהפלסטינים מסרבים לקבל מאיתנו חיסונים? שואל בשביל חבר שיש לו חשבון ב-ERA..

הנה למשל:

https://www.makorrishon.co.il/news/314499/

בישראל לעומת זאת, שבים ומדגישים כי על פי הסכמי אוסלו, האחריות על שירותים אזרחיים ובהם שירותי הבריאות ברשות הפלסטינית, לרבות לגבי הפלסטינים המתגוררים בשטחי C – מוטלת על הרשות. ולכן, אין לישראל חובה חוקית לדאוג עבורם לחיסונים.
...
עם זאת, בינתיים ישראל דווקא העבירה כמה משלוחים. לאחר שהרש"פ הואילה לחדש את התיאום עם ישראל אותו ניתקה במאי החולף, הוחלט בידי ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון גנץ, כי יועברו 5,000 חיסונים לטובת צוותי רפואה ברשות הפלסטינית. מתוכם 2,000 מנות חיסון של מודרנה שכבר הועברו. בנוסף, תואם מעברן של 10,000 מנות חיסוני ספוטניק, שנתרמו עבור הפלסטינים בידי ממשלת רוסיה, והועברו מנתב"ג אל הרשות הפלסטינית.
...

בנוסף, חתמה הרש"פ עם ארגון הבריאות העולמי על הסכם לקבלת חיסונים עבור 20 אחוז מהאוכלוסייה שלה – בהם כללה את יו״ש וכן את רצועת עזה – במסגרת תוכנית סיוע של ארגון הבריאות למדינות חלשות. משלוח של כ-37 אלף חיסוני פייזר עתיד לעבור לרשות בשבוע-שבועיים הקרובים. באופן עקרוני, גם כאן, תופסת תשובת המדינה לבג"ץ כי הדבר יתאפשר רק באישור ראש הממשלה. מלשכת רה"מ טרם ענו לשאלתנו, האם החיסונים, מתוך אלו שיגיעו מפייזר, יועברו גם לעזה הנשלטת בידי חמאס.

בנוסף לכל אלו, הרש"פ חתמה עם חברת אסטרהזניקה על הסכם לאספקת 2 מיליון חיסונים, מתוכם צפויים להגיע 405 אלף בין מרץ ליולי.

https://www.ynet.co.il/news/article/Sy0QrBBgd

ישראל העבירה היום (1/2) את הפעימה הראשונה של מנות החיסון מחברת מודרנה לרשות הפלסטינית. כפי שנחשף לראשונה ב-ynet, אושר על ידי הדרג המדיני מתן 5,000 חיסונים, בעקבות הדחיפה מצד גורמים מדיניים וביטחוניים, בראשם שר הביטחון בני גנץ ומתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף כמיל אבו רוקון. המשלוח שהועבר היום במעבר ביתוניא כולל 2,000 חיסונים לטובת הצוותים הרפואיים ברשות.

מדובר בפעם הראשונה שבה ישראל מעבירה לרשות הפלסטינית כמות משמעותית של חיסונים, לאחר שבשבועות האחרונים הועברו לרשות הפלסטינית כמאה חיסונים שיועדו למקרים הומניטריים בלבד. בשבועות האחרונים העבירו גורמים בינלאומיים ביקורת נגד ישראל על כך שהיא אינה מעבירה חיסונים לרשות הפלסטינית, אך חרף הביקורת – כלל המדינות הזרות לא התנדבו להעביר לצוותי הרפואה הפלסטינים חיסונים שמיועדים לאזרחיהן.

...

הקצאה זו תהפוך את ישראל למדינה הראשונה בעולם שמסכימה להעביר חיסונים לרשות הפלסטינית מתוך הקצאת החיסונים שיש לה.

דברים קודמים:
https://www.makorrishon.co.il/news/294455/
...
הנתונים שפרסמה השרה כוללים 12 מתים מקורונה ברצועת עזה. קילה הודיעה שבוע שעבר על רכישת 4 מיליון מנות חיסון, אך עד שייפתח מבצע החיסונים, הרשות מתקשה לאכוף את התקנות המגבילות את התפשטות המגפה.
...

במפקדת תיאום פעולות הממשלה בשטחים העבירו לרשות הפלסטינית כבר לפני כמה שבועות את המסר שעליה להתמודד עם התחלואה העולה ולפתוח ברכש חיסונים. המתפ"ש, אלוף כמיל אבו־רוקון, אמר שאם יהיה צורך ישראל תסייע ברתימת הקהילה הבינלאומית כדי להעביר אמצעים רפואיים לרצועת עזה.

מיד עם ההודעה על השבת התיאום האזרחי והביטחוני עם ישראל הועברו לרשות כספי המיסים שהיא סירבה לקבל בעבר. הסכום הכניס לקופה ברמאללה כ־3.7 מיליארד שקלים, שיכולים לממן את רכישת החיסונים. בכל זאת פנתה הרשות לארגון הבריאות העולמי בדרישה להשתתף בתוכנית COVAX, המספקת חיסוני קורונה למדינות ללא יכולת כלכלית. כאשר יהיו בידי הרשות חיסונים לקורונה, הם יהיו מיועדים גם לרצועת עזה.

מפה אפשר לראות שהפלסטינים דחו בהתחלה (וגם עכשיו "לא רוצים לקבל") את החיסונים:
http://www.ice.co.il/consumerism/news/article/801572

...
למרות העיכוב בחיסונים, מהרשות הפלסטינית לא נרשמה קריאת עזרה לכיוון ישראל וזאת בעקבות ניתוק היחסים והפסקת התיאום בינה ובין ישראל שנה שעברה
...

http://www.ice.co.il/hotnews/news/article/797057
גנץ פנה לרש"פ: "חיזרו לשולחן המו"מ, נעזור בחיסונים ולפועלים שעובדים בישראל"
לראשונה מזה שנתיים, שר ביטחון ישראלי פונה להנהגה ולתושבי הרשות הפלסטינית: "אינטרס שלכם לחזור למשא ומתן וליצור אופק ותקווה לדורות הבאים, הנחיתי את מערכת הביטחון לסייע רפואית לתושבי הרצועה, אך הזהרו מתוקפנות"

ובין היתר: (לא עובד לי ההטעמה של טוויטר)

...

...

...

...

אני אפילו לא מדבר על זה שחיסנו אסירים בטחוניים (כולל רוחצים וכו') שהם בכלל בכלא בבידוד ולא באמת יכולים להדביק או להדבק)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 23 פברואר 2021, 13:42

bozeman כתב:

רק כמה דברים:
אין שאלה משפטית האם אנחנו חייבים לחסן אותם או לא - כי ההסכמים שכרגע אנחנו והם חתומים עליהם מפורשות קובעים שאין כל חובה לטיפולים רפואיים כאלו ואחרים ובפרט חיסונים. כלומר זה לא רק שאלה תיאורטית "האם במצב כזה חייבים לחסן אותם או לא?" זה ברור שאין כל חובה.
ישראל גם הייתה מוכנה ולהציע להעביר חיסונים - הפלסטינים לא רוצים אותם, *הם* אלו שדחו את ישראל. הם טענו שהם "רוצים להסתדר לבד".
ישראל בכל זה שכנעה אותם לקבל ממנה כמות חיסונים לפחות בשביל הצוותים הרפואיים, והעבירה להם כמה אלפי חיסונים. הפלסטינים כמובן לא הודו לישראל, או בכלל הזכירו שהם קיבלו מישראל חיסונים כמובן.

האוכלוסיות לא מעורבבות בצורה הזאת שכרגע מדובר בבעיה מבחינתנו, לא הכללית ולא באזורי ההתיישבות.

יש שאלה משפטית.
לפי ד"ר דנה וולף:
"ברמה המשפטית, ישנם חלקים בהם ישראל כגורם שלטוני מחוייבת לדאוג לחיסון תושבי האזור - עליהם אנו שולטים בממשל צבאי. יתרה מכך, במקום שבו ישראל דואגת לחסן תושבים יהודים, חובה עליה לדאוג לחסן גם את התושבים הפלסטינים ולמנוע אפליה, כמו שפסק בית המשפט העליון במקרים של חלוקת מסכות אב"כ או בניית כבישי גישה."
https://www.calcalist.co.il/local/artic ... 91,00.html
הקרדיט של הד"ר:
מרצה וחוקרת בבית הספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי הרצליה. מתמחה במשפט בינלאומי וניהול משא ומתן. ד"ר וולף מכהנת גם כחוקרת בכירה במכון למדיניות נגד טרור במרכז הבינתחומי הרצליה (ICT).

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים