נושא ה-Xbox הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא ה-Xbox הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 21 נובמבר 2021, 11:36

אני לא חושב שבגלל שגיימפאס כרגע מציע פתרון מסויים זה אומר שהמודל של סוני ובעצם שאר התעשייה ארכאי.
עוד לא ידוע כמה כסף מיקרוסופט מוציאה עבור משחקים שנמצאים בשירות, הסברה היא שהם עדיין מפסידים לא מעט וייתכן שעם הזמן הם יעברו לרווחים, אבל מאוד יכל להיות שכשזה יקרה - יהיו הרבה הרבה פחות משחקים שם, או שהם יהיו הרבה פחות טובים, או פשוט עם עוד כל מני ״כוכביות״ והגבלים. כרגע זה סוג של ניסוי, ואין ספק שזה משתלם לגיימרים, אבל במידה וזה לא כלכלי - צריך להבין שייתכנו שינויים ושזה לא מודל שקל כל כך לעבור אליו ביום אחד, או בכמה שנים.

אני מן הסתם מקווה שזה כן יצליח, כי זה סופר משתלם לנו, אבל לדעתי עד סוף הדור הזה השירות יראה אחרת ויתומחר גבוה יותר.
כרגע נראה לי שסוני הולכים להרוויח בדור הזה הרבה יותר ממיקרוסופט, ואני לא חושב שזה יגרום לסוני לרצות לשנות משהו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2021, 11:52

Laskin כתב:אני לא חושב שבגלל שגיימפאס כרגע מציע פתרון מסויים זה אומר שהמודל של סוני ובעצם שאר התעשייה ארכאי.
עוד לא ידוע כמה כסף מיקרוסופט מוציאה עבור משחקים שנמצאים בשירות, הסברה היא שהם עדיין מפסידים לא מעט וייתכן שעם הזמן הם יעברו לרווחים, אבל מאוד יכל להיות שכשזה יקרה - יהיו הרבה הרבה פחות משחקים שם, או שהם יהיו הרבה פחות טובים, או פשוט עם עוד כל מני ״כוכביות״ והגבלים. כרגע זה סוג של ניסוי, ואין ספק שזה משתלם לגיימרים, אבל במידה וזה לא כלכלי - צריך להבין שייתכנו שינויים ושזה לא מודל שקל כל כך לעבור אליו ביום אחד, או בכמה שנים.

אני מן הסתם מקווה שזה כן יצליח, כי זה סופר משתלם לנו, אבל לדעתי עד סוף הדור הזה השירות יראה אחרת ויתומחר גבוה יותר.
כרגע נראה לי שסוני הולכים להרוויח בדור הזה הרבה יותר ממיקרוסופט, ואני לא חושב שזה יגרום לסוני לרצות לשנות משהו.

המחלקת אקסבוקס במיקרוסופט עשתה בשנתיים האחרונות הכי הרבה כסף שהם אי פעם עשו, אז אני די בטוח שמה שאתה אומר לא מבוסס.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 21 נובמבר 2021, 12:22

בלי להזכיר את העובדה שקונסולות נמכרות לא פעם בהפסד, זה לא מונע ממיקרוסופט וסוני למכור אותן.

סוני מצטיירת פחות או יותר כמו בלוקבאסטר מול נטפליקס בימינו. אני סמוך שגם בשנת 2000 בלוקבאסטר עשתה הרבה כסף והיתה בטוחה. זה עדיין לא אומר שאין שינוי בתעשייה.

על פי ראיון שספנסר נתן כעת למגאזין Axio השירות לא עושה מספרים גבוהים כנראה, אבל נשמע שהוא Break even או ברווחיות קטנה, כלומר שהוא לגמרי בתוחלת שלו ביחס להוצאות ולאיכות הגבוהה שהוא נותן כיום:
“I know there's a lot of people that like to write [that] we're burning cash right now for some future pot of gold at the end,” Spencer said. “No. Game Pass is very, very sustainable right now as it sits. And it continues to grow.”

סביר להניח שעם עוד מנויים הרווחיות רק תעלה.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 נובמבר 2021, 13:02

הם לא חשפו מספרים ולכן כל אחד יכול לטעון מה שהוא רוצה, אבל אני שומע מלא פעמים בפודקאסטים רציניים מאוד שוב ושוב שהשירות לא רווחי עדיין (פיל ספנסר כתב זאת גם כן), וזה בטח משתנה כל הזמן בהתאם להסכמים שלהם ומה הם מביאים באותו רבעון, נגיד מביאים משחק AAA חדש ופופולרי מצד ג׳ - הם בסבירות גבוהה משלמים עבור זה מליונים רבים לחודשים בודדים, זה תלוי גם במספר המפתחים הפנימיים והעלויות שלהם… אנחנו לא יודעים מתי ואם בכלל בת׳סדה נכנסו לשקלול בדיווחים הקודמים, בין אם העסקה עצמה או הוצאות העובדים הרבים והנכסים… יש הרבה סימני שאלה, והם מתכננים עוג ועוד רכישות, מתישהו נקבל נתונים ונהיה חכמים יותר, כרגע זה פשוט המילה של פיל לעומת הערכות של כל התעשייה בערך.
גם המילה
Sustainable
לא ממש מסבירה האם זה רווחי או לא, זה פשוט משהו שנשמע שהם יכולים לחיות איתו, בר-קיימא, זה לא אומר שזה כרגע כבר רווחי, בדומה להכרזות הפומביות של אמאזון ונטפליקס בתחילת הדרך, רק ששם ידענו את המספרים, או לפחות הערכה מדוייקת יותר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 נובמבר 2021, 14:03

הדבר הכי קרוב ל"רשמי" שמצאתי הוא ההכרזה החד משמעית של העורך הראשי של THE VERGE מחודש מאי:

שוב, לי אין שום מידע ולא חקרתי את הנושא מאוד לעומק כמו המומחים וה"מומחים" שאני ופיל ספנסר שומעים וקוראים, אבל צריך יותר מ"חטיבת אקסבוקס מרוויחה הכי הרבה אי פעם" כדי לשכנע אותי שספציפית השירות הזה הוא רווחי כפי שהוא ומשהו שכדאי לחברות אחרות לאמץ.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 21 נובמבר 2021, 14:44

Laskin כתב:הדבר הכי קרוב ל"רשמי" שמצאתי הוא ההכרזה החד משמעית של העורך הראשי של THE VERGE מחודש מאי:

שוב, לי אין שום מידע ולא חקרתי את הנושא מאוד לעומק כמו המומחים וה"מומחים" שאני ופיל ספנסר שומעים וקוראים, אבל צריך יותר מ"חטיבת אקסבוקס מרוויחה הכי הרבה אי פעם" כדי לשכנע אותי שספציפית השירות הזה הוא רווחי כפי שהוא ומשהו שכדאי לחברות אחרות לאמץ.

יש לך מקור מעולה, פיל ספנסר. ריווחי או לא, נשמע שהוא מרוצה, זה הדבר היחיד שקובע. אנחנו לא יודעים גם מה "ריווחי אומר", אם לדוגמא הערך של השירות נמדד בדחיפת XCloud ללקוחות -> שבעצמו שמאפשר בסיס משתמשים -> שמאפשר למיקרוסופט לשפר את השירות בכללותו -> שנותן לה אפשרות להתחרות בשוק הענן על שירות מהסוג המדובר מול גוגל ואמאזון בעבור לקוחות כמו סוני?

או אולי עוד מידע על משתמשים שהם סוחרים בו בצורה אחרת?

יש לחברות הללו המון שיקולים ולא תמיד שורת הרווח האחרונה היא הקובעת בעבור פרויקט מסויים. מה שכן קובע זה מה דעתו של ספנסר על המוצר ונשמע שהוא כבר רואה ערך שהתגשם, יהי הערך הזה מה שיהיה. החברות הללו סופר רווחיות ומונעות מכסף, הן לא נוטות להשקיע בפרויקטים שאין להם ערך, או אין ערך בטווח הבינוני.

ונדב צודק, שורת הרווח עלתה, גם ההכנסות, זה כולל גם "הפסדים" במידה והיו לGamepass ככה שלא משנה מה קורה המגמה ברורה. כמובן שאנחנו גם בשיא ביקוש לקונסולה וזה משפיע לטובה כמצופה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2021, 14:55

פיל ספנסר אומר שהם לא מפסידים כסף, הדוחות שלהם מתחילים לשפשף את אלה של סוני בשנתיים האחרונות כשלפני 5 שנים הם היו כמעט שישית מסוני וכל זה כשמיקרוסופט מאבדת ערימות של מכירות צד א׳ וגם צד ג׳ בגלל GP. אין לי שמץ על הפרטים הקטנים כי מיקרוסופט לא מפרסמת אותם, אבל בתמונה הגדולה הולך להם ממש טוב פיננסית כש-GP יושב בלב של כל הדבר הזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 נובמבר 2021, 16:11

הויכוח פה הוא לא על ״האם פיל ספנסר מרוצה או לא״, אלא על האם השירות הזה רווחי או לא בפני עצמו.
וזה חשוב כי השאלה היא האם כדאי לחברות אחרות להעתיק את זה, ומה שמתאים לאחת לא יתאים לאחרת…
למשל נינטנדו - הם כבר סופר דופר רווחיים ומוכרים משחקים שנחשבים אינדיז ברמת ההשקה במחיר מלא ומוכרים עשרות מליוני יחידות… מן הסתם שירות כזה נכון להיום כנראה שלא ישתלם להם. אז סוני נמצאת נגיד איפהשהו באמצע, ולדעתי נכון להיום גם כן לא כדאי לה לעשות זאת, השאלה היא גם איזו השפעה יהיה לשירות כזה לאורך זמן על התעשייה והאם זה ייפגע בנתח העוגה של סוני או לא כל כך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2021, 17:16

Laskin כתב:הויכוח פה הוא לא על ״האם פיל ספנסר מרוצה או לא״, אלא על האם השירות הזה רווחי או לא בפני עצמו.
וזה חשוב כי השאלה היא האם כדאי לחברות אחרות להעתיק את זה, ומה שמתאים לאחת לא יתאים לאחרת…
למשל נינטנדו - הם כבר סופר דופר רווחיים ומוכרים משחקים שנחשבים אינדיז ברמת ההשקה במחיר מלא ומוכרים עשרות מליוני יחידות… מן הסתם שירות כזה נכון להיום כנראה שלא ישתלם להם. אז סוני נמצאת נגיד איפהשהו באמצע, ולדעתי נכון להיום גם כן לא כדאי לה לעשות זאת, השאלה היא גם איזו השפעה יהיה לשירות כזה לאורך זמן על התעשייה והאם זה ייפגע בנתח העוגה של סוני או לא כל כך.

לנינטנדו שירות כזה בטוח לא הגיוני כי כל משחק שלהם מוכר 20 מליון עותקים והם נמכרים תמיד ב-60$, לא סביר לחברה שמוכרת כל כך הרבה עותקים במחיר מלא לעשות GP. לסוני לעומת זאת בהחלט שווה לעשות GP, הבעיה היא שצעדים שהם צריכים לעשות בכדי להגיע לשם הרבה יותר קשים משל מיקרוסופט כי כשיש לך כמה פרנצ׳ייזים שעושים 10 מליון עותקים, קשה לך יותר לוותר על זה מאשר כשאתה האנדרדוג שבקושי מוכר עותקים באופן יחסי.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 21 נובמבר 2021, 17:40

אני חושב שאתם שוכחים דבר אחד מאוד חשוב
מדובר במיקרוסופט ,אחת מהחברות הגדולות והעשירות בעולם

אנחנו מבחוץ לא בדיוק יודעים את השיקולים שלהם מבחינה כלכלית

נניח לצורך הדיון גיים פאס מפסיד (רק לצורך הדיון )
זה לא בהכרח הפסד לms ,כי דברים שאנחנו לא רואים

1 - כמה החזר מס הם מקבלים בהנחה שהשירות מפסיד

2 - כמה השרות עוזר להם לתפוס נתח שוק ?

3 - כמה הם מרוויחים בעקיפין מהשרות ,לדוגמה מכירת dlc
מרצנדיס וכו וכו

לדוגמה מין הסתם הרבה יותר גימרים ישחקו בגירס והילו ופרוזה וכו וכו
כי זה כלול בשרות

בנוגע לסוני ונינטנדו ,שם אני חושב שלסוני ונינטנדו יהיה זול יותר
להציג שרות כמו גיים פאס ממיקרוסופט ,פשוט כי יש להם הרבה יותר
זיכיונות צד ראשון ושני ,נינטנדו יכולה לתת את כל משחקי הצד ראשון ושני שלה מאז הnes ועד היום ,מינוס מספר מאוד קטן של משחקי זיכיון שלא שיך להם

סוני מאז הps1 ,הם עדין יצתרכו צד שלישי ,אבל לא בכמות של ms

אבל פה יש אבל אחד גדול

נינטנדו מרוויחה המון כסף על הסוויץ ,וזה ההכנסה העיקרית שלה
הסוויץ לא במצב שהיא צריכה שרות כזה כרגע למכור

סוני מרוויחה גם המון כסף כרגע וגם לא צריכה כרגע שרות כזה

זה לא אומר שזה לא יקרה בעתיד ,גיים פאס מושך הרבה לקוחות לms
פשוט כרגע לא נינטנדו ולא סוני צריכות את זה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 נובמבר 2021, 18:56

DrKeo כתב:
Laskin כתב:הויכוח פה הוא לא על ״האם פיל ספנסר מרוצה או לא״, אלא על האם השירות הזה רווחי או לא בפני עצמו.

לנינטנדו שירות כזה בטוח לא הגיוני כי כל משחק שלהם מוכר 20 מליון עותקים והם נמכרים תמיד ב-60$, לא סביר לחברה שמוכרת כל כך הרבה עותקים במחיר מלא לעשות GP. לסוני לעומת זאת בהחלט שווה לעשות GP, הבעיה היא שצעדים שהם צריכים לעשות בכדי להגיע לשם הרבה יותר קשים משל מיקרוסופט כי כשיש לך כמה פרנצ׳ייזים שעושים 10 מליון עותקים, קשה לך יותר לוותר על זה מאשר כשאתה האנדרדוג שבקושי מוכר עותקים באופן יחסי.

נו, אז אנחנו קצת מסכימים בשורה התחתונה… הטענה שלו הייתה בייסיקלי שקונסולה שאתה רוכש בה משחקים זה דבר שתריך להעלם מהעולם בגלל שיש את גיימפאס וכולם צריכים להעתיק את המודל. לדעתי המודל טרם הוכיח שהוא באמת רווחי, ובמידה והם רק יתחילו להיות רווחיים אחרי 40-50 מליון מנויים אז צריך לזכור שברגע שנניח סוני תכנס אז ה-50 מליון יכולים פתאום להיות כמעט חצי מזה, כי יש שירות שמתחרה בהם ישירות, ואז זה שוב לא רווחי… אלא אם מורידים את איכות והיצע השרות.
בקיצור, סיכון גדול מאוד ואני לא רואה את סוני עושים את זה בעתיד הקרוב, ואת נינטנדו גם לא בזמן חיינו בערך :)

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 21 נובמבר 2021, 20:09

דווקא את נינטנדו אני כן רואה עושה את זה
במקרה ויום אחד תיפול על כישלון דוגמת הwiiu

במיוחד עכשיו שהיא עברה לפלטפורמה בודדת
לנינטנדו מספיק משחקים בבעלות מלאה שלה
שעם נינטנדו היתה מפסיקה ליצר חומרה ולפתח משחקים
היתה מפטרת את רוב העובדים ,ורק מוכרת מנוי לשחק בבילעדים שלה
היא כניראה היתה ריווחית להרבה שנים בלי מאמץ גדול

עכשיו כן אני מדבר על מצב מאוד מוגזם ,אבל צריך לזכור שחברות שהיו
ענקיות בתחום נפלו ,אטרי / אמיגה / סגה ,ועוד חברות גדולות

כרגע יש ביקוש גדול לסוויץ ומשחקי סוויץ
כרגע יש ביקוש גדול לps5 ומשחקי ps5

שתי החברות לא צריכות ללכת בדרך של ms כרגע
Ms מכניסה שחקנים כבר ב300 דולר ועל זה מנוי גיים פאס בזול
(Xss )
אבל ms במקום כלכלי שונה מנינטנדו וסוני

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 נובמבר 2021, 18:43

Death_119 כתב:
glass man כתב:
Death_119 כתב:
glass man כתב:כן, בגלל זה אני בכלל שוקל אם ללכת על זה, מצד שני אצלי הבוקס הולך להיות סטראפילד/TES6/גירס וזהו אחרי זה אני חוזר לפס5 אז אולי עדיף לי לא להשקיע יותר מדי,אני אכריע לפי DF.

זה לא שלא בא לי על הSeries X בא לי עליה רצח במיוחד שהיא הקונסולה החזקה של הדור אבל לאחד כמוני שבדוק הולך לקנות את הפס6 עדיף לי שרוב המשחקים שלי יהיו על הפס5, בשביל הBC העתידי :) במקום לפזר את כל המשחקים שלי ב300 ואחת אקוסיסטמס.

אם אף אחד מהם לא יריץ את סטארפיילד בצורה מספקת נבנה מחשב גיימינג סמוך ל11.11.22

נ.ב מקסימום נלך על אותו מפרט לאסקין בשנה הבאה, לול.

אתה לא מסתכל על זה נכון, כשמעמידים אותן אחת מול השנייה - Gamepass מול פלייסטישן 5, אין באמת מה לשחק בפלייסטישן 5 וגם יקר לשחק בפלייסטישן 5. לא הדלקתי את הקונסולה מזה כמה שבועות, זה אפילו לא תחרות. פלייסטישן 5 זה בדיוק מכונת בלעדיים עם משחק שניים בשנה לעומת מנוי מטורף של עשרות.

אין הגיון במודל הכלכלי של הפלייסטישן 5 בימינו. היא אחלה קונסולה לסוף הדור כשאתה בא להשלים Backlog. מה גם שההבדלים בינה לSeries X מורגשים, בין אם ברזולוציה ובין אם בחוסר בהמון פיטצ'רים מתבקשים כמו Quick resume, auto HDR שתומך כיום גם בסטנדרט של דולבי וFPS boost גנרי להכל.

אם אתה אוהב משחקי פעולה תפקידים ואינדי יש יתרון מאוד ברור לGamepass.

בנושא אחר: אני אוהב לגלוש בSub reddit של Stadia ונראה שהרבה אנשים שם זונחים את השירות, מסתבר שXCloud כבר נחשב שירות לא רע בכל הקשור לאיכות וPerformance wize בארה"ב ובריטניה ואנשים פשוט נוטשים לטובת הקטלוג המטורף של Gamepass.

מיקרוסופט עדיין לא שם ועדיין יש יתרון ברור לגוגל בנושא הביצועים, אבל 2022 עלולה להיות שנת מבחן לStadia עם סיכוי גדול לparity מצד מיקרוסופט בנושא איכות הביצועים השנה. המעבר של מיקרוסופט לSeries X עשה פלאים לביצועים, זמני הטעינה והInput lag.

השנה אמורים לפתוח לראשונה Data center אמיתי של Azure בארץ, אני לא יודע אם הם יביאו את XCloud איליו, אבל אם כן יש לנו פוטנציאל להפוך למקום הטוב בעולם לXCloud בגלל המרחקים הקצרים.

אבל מה קורה בסופו של יום דודי? משחקים יוצאים מהשירות של גיימפאס באופן קבוע, אדם חושב שמחכה לו משחק X בגיימפאס ולפני שהוא הספיק להגיע אליו
הוא כבר מחוץ לשירות, אז כן הצד א' של מייקרוסופט נשאר לנצח בגיימפאס, אבל לוקח להם נצח להגיע בפועל :)

לפרוטוקול אני מאוד אוהב אינדים יותר ממה שאני אוהב את רוב ה AAA בלי שום ספק בזה אבל גם הם לא נשארים לנצח בגיימפאס :)
הלוואי, יהיה לנו Data center בשבילנו זה באמת יהיה גיים צינג'ר אמיתי, אבל עדיין...הרעיון של לשחק משחקי AAA בפלאפונים/טאבלטים/טלווזיות חכמות
הוא פנטזיה יפה, בתכלס הוא פשוט לא נוח כמו שיהיה פשוט נוח להדליק את הפס5 והבוקס.

אחרי שאני מסיים משחק לא כל כך משנה לי לא לשחק בו שוב, אני כמעט אף פעם לא חוזר לשחק משחקים שסיימתי. ככה שאם משחק יוצא משירות זה ממש לא מפריע לי, כמו כשסדרה עוזבת את נטפליקס אני לא מחסיר פעימה.

מה גם שמשחקים לא כזה עוזבים את השירות, הם נשארים על פי רוב שנים או לנצח, אלא אם כן מדובר במשחקים של Rockstar שמגיעים בממוצע לחודשיים שלושה (לא מבין את הפואנטה של להביא אותם). תסתכל טיפה אחורה תראה כמה משחקים הספקתי לסיים בחודשים האחרונים דרך השירות, זה פשוט קצב שאין לך סיכוי להגיע איליו בפלייסטישן.

יש מלא צד א' של מיקרוסופט, הם יוצאים כל הזמן. אני לא מרגיש חוסר, למען האמת - אני משחק לא מעט צד א' של החברה. מה גם שהשחרור של פורצה והיילו פשוט סידרו לי את החודשים הקרובים עד לElden ring איי שם במרץ.

שלא תבין אותי לא נכון, יש לא מעט משחקים מעולים לפלייסטישן שאני מת לשחק, כמו Demon souls וRatchet ועוד... אבל הם יקרים מאוד ואין שום בעיה לחכות שנים לשחק אותם. המודל של סוני חייב להשתנות לטעמי, הם גם מבינים את זה והPSNow מתחיל להיות גיימפאס, עכשיו שאפשר להוריד משחקים לדוגמא. הם רק צריכים להביא את כל הFirst party Day one ולסגור עם מפיצות אחרות לעשות אותו הדבר כדי להגיע לPairity.

לגבי סטאדיה: שמועה מעניית לגבי הנטישה, אבל כרגע הם בדיוק השיקו את השנה השנייה של השירות ולא נראה שהם עוזבים, מצד שני גם לא נראה שהם מנסים לתקן טעויות עבר, עם הציגו בעיקר אינטגרציות עם Youtube (Streaming ישירות ב-4K לשירות) ועוד כמה חידושים טכנולוגיים כמו חיפוש מתקדם ועוד... אבל מה לא הציגו? משחקים, גורנישט.

קריקרין: על הנייר אין הרבה הבדל בין הPS5 והאקסבוקס, זה גם מגובה גם במה שקורה בפועל במשחקים, ההבדלים הם באחוזים בודדים בביצועים לטובת האקסבוקס או רזולוציה טיפה טובה. אבל ברמת הפיטצ'רים יש הבדלים ענקיים, בראשם הQuick resume, כולנו שרדנו פה בפורום את Returnal ומבינים את הערך. סוני קצת נרדמת בהמון פיטצ'רים מהסוג המדובר שקיימים בערך מהשיגור באקסבוקס.

לגבי האסטרטגיה של גוגל, היא ויתרה דיי מהר על הוצאת תוכן עם הסגירה של הסטודיו שלה לפני שנה, מהלך דיי תמוהה, למה לנטוש כל כך מהר? זה נראה שהיא לא באמת מאמינה בתוכן לשירות. גם השותפה האמיתית היחידה שיש להם כיום זה Ubisoft שדואגת שכלל הקטלוג שלה יהיה באמת זמין, אבל מלבדה וקצת מצד Capcom אף אחד לא בא. מלא כותרי AAA גדולים פשוט לא זמינים. בלי לדבר על המודל הדפוק מראש שאתה קונה משחק במחיר מלא שמפסיק להיות שלך מרגע שהפסקת לשלם על המנוי ומחוייב לשלם על שירות ומשחק כמובן.

מעניין לדעת גם מה קורה עם Luna, אף אחד לא מדבר על השירות של אמאזון.

שנים? עד שמשחק עוזב את גיימפאס? לא יודע דודי, ממה שראיתי באינטרנט חלק אומרים שמשחק נשאר שנה, חלק אומרים שהוא נשאר 3 חודשים וחלק אומרים שזה רנדומלי לחלוטין ואין דרך לדעת כמה זמן משחק ישאר בשירות אלא אם כן מתעדכנים בחדשות גיימינג.

והנקודה שלי, לא היתה לגבי אם בא לנו לשחק משחק שכבר סיימנו. אני מדבר על זה שמשחק שחשבת לקנות מגיע לגיימפאס ולא שיחקת בו אף פעם, אתה לא יודע כמה זמן הוא ישאר בשירות זה יכול להיות שנה, יכול להיות שלושה חודשים ויכול להיות לנצח אין לנו וודאות.

עכשיו, אם אתה מהגיימרים שישר שמשחק שמעניין אותם מגיע לגיימפאס, הם ישר עוזבים הכל ומתחילים לשחק אותו, אז סבבה, כן יש לך ערך מטורף פה שהרווחת.... אבל רוב הגיימרים קונים משחק, אולי בודקים שעה שעתיים ושמים בבקלוג עד שיבוא להם עליו. לאנשים האלה הגיימפאס לא נותן שום יתרון :)

לא שאני לא בעד גיימפאס, אני לחלוטין בעדו ואני לגמרי חושב שהמודל של מייקרוסופט/הענן הם העתיד של הגיימינג אני פשוט לא חושב שהגענו לשם עדיין ולכן אנחנו עדיין לא מקבלים את הערך המלא.

ביום, שמשחקים יועצבו, "עם Gamepass in Mind " באותה צורה שהסדרות טלווזיה של היום מעוצבות עם "netflix In mind " כלומר משחקים קצרים, שאשכרה
סביר שאדם יסיים עד שהם יוצאים מהשירות... זה יהיה היום שאני אגיד שהחזון של מייקרוסופט הוגשם, ושהגענו לנחלה, ושסוני עתיקים :)

בנתיים לפחות לפי דעתי המשיח טרם הגיע, אבל מי יודע אולי אני טועה והשוק יגיד את דברו וינהר אחרי מייקרוסופט בדור הבא. :)

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 24 נובמבר 2021, 09:13

glass man כתב:
Death_119 כתב:
glass man כתב:
Death_119 כתב:
glass man כתב:כן, בגלל זה אני בכלל שוקל אם ללכת על זה, מצד שני אצלי הבוקס הולך להיות סטראפילד/TES6/גירס וזהו אחרי זה אני חוזר לפס5 אז אולי עדיף לי לא להשקיע יותר מדי,אני אכריע לפי DF.

זה לא שלא בא לי על הSeries X בא לי עליה רצח במיוחד שהיא הקונסולה החזקה של הדור אבל לאחד כמוני שבדוק הולך לקנות את הפס6 עדיף לי שרוב המשחקים שלי יהיו על הפס5, בשביל הBC העתידי :) במקום לפזר את כל המשחקים שלי ב300 ואחת אקוסיסטמס.

אם אף אחד מהם לא יריץ את סטארפיילד בצורה מספקת נבנה מחשב גיימינג סמוך ל11.11.22

נ.ב מקסימום נלך על אותו מפרט לאסקין בשנה הבאה, לול.

אתה לא מסתכל על זה נכון, כשמעמידים אותן אחת מול השנייה - Gamepass מול פלייסטישן 5, אין באמת מה לשחק בפלייסטישן 5 וגם יקר לשחק בפלייסטישן 5. לא הדלקתי את הקונסולה מזה כמה שבועות, זה אפילו לא תחרות. פלייסטישן 5 זה בדיוק מכונת בלעדיים עם משחק שניים בשנה לעומת מנוי מטורף של עשרות.

אין הגיון במודל הכלכלי של הפלייסטישן 5 בימינו. היא אחלה קונסולה לסוף הדור כשאתה בא להשלים Backlog. מה גם שההבדלים בינה לSeries X מורגשים, בין אם ברזולוציה ובין אם בחוסר בהמון פיטצ'רים מתבקשים כמו Quick resume, auto HDR שתומך כיום גם בסטנדרט של דולבי וFPS boost גנרי להכל.

אם אתה אוהב משחקי פעולה תפקידים ואינדי יש יתרון מאוד ברור לGamepass.

בנושא אחר: אני אוהב לגלוש בSub reddit של Stadia ונראה שהרבה אנשים שם זונחים את השירות, מסתבר שXCloud כבר נחשב שירות לא רע בכל הקשור לאיכות וPerformance wize בארה"ב ובריטניה ואנשים פשוט נוטשים לטובת הקטלוג המטורף של Gamepass.

מיקרוסופט עדיין לא שם ועדיין יש יתרון ברור לגוגל בנושא הביצועים, אבל 2022 עלולה להיות שנת מבחן לStadia עם סיכוי גדול לparity מצד מיקרוסופט בנושא איכות הביצועים השנה. המעבר של מיקרוסופט לSeries X עשה פלאים לביצועים, זמני הטעינה והInput lag.

השנה אמורים לפתוח לראשונה Data center אמיתי של Azure בארץ, אני לא יודע אם הם יביאו את XCloud איליו, אבל אם כן יש לנו פוטנציאל להפוך למקום הטוב בעולם לXCloud בגלל המרחקים הקצרים.

אבל מה קורה בסופו של יום דודי? משחקים יוצאים מהשירות של גיימפאס באופן קבוע, אדם חושב שמחכה לו משחק X בגיימפאס ולפני שהוא הספיק להגיע אליו
הוא כבר מחוץ לשירות, אז כן הצד א' של מייקרוסופט נשאר לנצח בגיימפאס, אבל לוקח להם נצח להגיע בפועל :)

לפרוטוקול אני מאוד אוהב אינדים יותר ממה שאני אוהב את רוב ה AAA בלי שום ספק בזה אבל גם הם לא נשארים לנצח בגיימפאס :)
הלוואי, יהיה לנו Data center בשבילנו זה באמת יהיה גיים צינג'ר אמיתי, אבל עדיין...הרעיון של לשחק משחקי AAA בפלאפונים/טאבלטים/טלווזיות חכמות
הוא פנטזיה יפה, בתכלס הוא פשוט לא נוח כמו שיהיה פשוט נוח להדליק את הפס5 והבוקס.

אחרי שאני מסיים משחק לא כל כך משנה לי לא לשחק בו שוב, אני כמעט אף פעם לא חוזר לשחק משחקים שסיימתי. ככה שאם משחק יוצא משירות זה ממש לא מפריע לי, כמו כשסדרה עוזבת את נטפליקס אני לא מחסיר פעימה.

מה גם שמשחקים לא כזה עוזבים את השירות, הם נשארים על פי רוב שנים או לנצח, אלא אם כן מדובר במשחקים של Rockstar שמגיעים בממוצע לחודשיים שלושה (לא מבין את הפואנטה של להביא אותם). תסתכל טיפה אחורה תראה כמה משחקים הספקתי לסיים בחודשים האחרונים דרך השירות, זה פשוט קצב שאין לך סיכוי להגיע איליו בפלייסטישן.

יש מלא צד א' של מיקרוסופט, הם יוצאים כל הזמן. אני לא מרגיש חוסר, למען האמת - אני משחק לא מעט צד א' של החברה. מה גם שהשחרור של פורצה והיילו פשוט סידרו לי את החודשים הקרובים עד לElden ring איי שם במרץ.

שלא תבין אותי לא נכון, יש לא מעט משחקים מעולים לפלייסטישן שאני מת לשחק, כמו Demon souls וRatchet ועוד... אבל הם יקרים מאוד ואין שום בעיה לחכות שנים לשחק אותם. המודל של סוני חייב להשתנות לטעמי, הם גם מבינים את זה והPSNow מתחיל להיות גיימפאס, עכשיו שאפשר להוריד משחקים לדוגמא. הם רק צריכים להביא את כל הFirst party Day one ולסגור עם מפיצות אחרות לעשות אותו הדבר כדי להגיע לPairity.

לגבי סטאדיה: שמועה מעניית לגבי הנטישה, אבל כרגע הם בדיוק השיקו את השנה השנייה של השירות ולא נראה שהם עוזבים, מצד שני גם לא נראה שהם מנסים לתקן טעויות עבר, עם הציגו בעיקר אינטגרציות עם Youtube (Streaming ישירות ב-4K לשירות) ועוד כמה חידושים טכנולוגיים כמו חיפוש מתקדם ועוד... אבל מה לא הציגו? משחקים, גורנישט.

קריקרין: על הנייר אין הרבה הבדל בין הPS5 והאקסבוקס, זה גם מגובה גם במה שקורה בפועל במשחקים, ההבדלים הם באחוזים בודדים בביצועים לטובת האקסבוקס או רזולוציה טיפה טובה. אבל ברמת הפיטצ'רים יש הבדלים ענקיים, בראשם הQuick resume, כולנו שרדנו פה בפורום את Returnal ומבינים את הערך. סוני קצת נרדמת בהמון פיטצ'רים מהסוג המדובר שקיימים בערך מהשיגור באקסבוקס.

לגבי האסטרטגיה של גוגל, היא ויתרה דיי מהר על הוצאת תוכן עם הסגירה של הסטודיו שלה לפני שנה, מהלך דיי תמוהה, למה לנטוש כל כך מהר? זה נראה שהיא לא באמת מאמינה בתוכן לשירות. גם השותפה האמיתית היחידה שיש להם כיום זה Ubisoft שדואגת שכלל הקטלוג שלה יהיה באמת זמין, אבל מלבדה וקצת מצד Capcom אף אחד לא בא. מלא כותרי AAA גדולים פשוט לא זמינים. בלי לדבר על המודל הדפוק מראש שאתה קונה משחק במחיר מלא שמפסיק להיות שלך מרגע שהפסקת לשלם על המנוי ומחוייב לשלם על שירות ומשחק כמובן.

מעניין לדעת גם מה קורה עם Luna, אף אחד לא מדבר על השירות של אמאזון.

שנים? עד שמשחק עוזב את גיימפאס? לא יודע דודי, ממה שראיתי באינטרנט חלק אומרים שמשחק נשאר שנה, חלק אומרים שהוא נשאר 3 חודשים וחלק אומרים שזה רנדומלי לחלוטין ואין דרך לדעת כמה זמן משחק ישאר בשירות אלא אם כן מתעדכנים בחדשות גיימינג.

והנקודה שלי, לא היתה לגבי אם בא לנו לשחק משחק שכבר סיימנו. אני מדבר על זה שמשחק שחשבת לקנות מגיע לגיימפאס ולא שיחקת בו אף פעם, אתה לא יודע כמה זמן הוא ישאר בשירות זה יכול להיות שנה, יכול להיות שלושה חודשים ויכול להיות לנצח אין לנו וודאות.

עכשיו, אם אתה מהגיימרים שישר שמשחק שמעניין אותם מגיע לגיימפאס, הם ישר עוזבים הכל ומתחילים לשחק אותו, אז סבבה, כן יש לך ערך מטורף פה שהרווחת.... אבל רוב הגיימרים קונים משחק, אולי בודקים שעה שעתיים ושמים בבקלוג עד שיבוא להם עליו. לאנשים האלה הגיימפאס לא נותן שום יתרון :)

לא שאני לא בעד גיימפאס, אני לחלוטין בעדו ואני לגמרי חושב שהמודל של מייקרוסופט/הענן הם העתיד של הגיימינג אני פשוט לא חושב שהגענו לשם עדיין ולכן אנחנו עדיין לא מקבלים את הערך המלא.

ביום, שמשחקים יועצבו, "עם Gamepass in Mind " באותה צורה שהסדרות טלווזיה של היום מעוצבות עם "netflix In mind " כלומר משחקים קצרים, שאשכרה
סביר שאדם יסיים עד שהם יוצאים מהשירות... זה יהיה היום שאני אגיד שהחזון של מייקרוסופט הוגשם, ושהגענו לנחלה, ושסוני עתיקים :)

בנתיים לפחות לפי דעתי המשיח טרם הגיע, אבל מי יודע אולי אני טועה והשוק יגיד את דברו וינהר אחרי מייקרוסופט בדור הבא. :)

משחקים לא עוזבים, מאוד נדיר, תלוי במפיצה. שום משחק של EA כמעט לא עזב, שום משחק של מיקרוסופט לא עוזב, אינדיס לא עוזבים. יש מפיצות שעוזבות מהר - דוגמא בולטת זה Rockstar משחקי Metro עזבו אחרי שנה שזה באסה (עכשיו קניתי את הקולקשיין באיזה 50 שקלים). עוד לא ניתקלתי במשחק שרציתי לשחק או שיחקתי שעזב בשנה וחצי שאני מנוי בשירות.

אם המשחק יעזוב? אז מה, תחשוב על הסיטואציה - נגיד אני משלם בערך 90 דולר לשנה למנוי (אני אישית מקבל אותו חינם, אבל נגיד), שזה בערך משחק בפלייסטישן 5. עכשיו שיחקתי כמה עשרות משחקים והמשחק ה-51 שרציתי לשחק עזב, אוקיי, אז אשחק משחק אחר ואם עדיין ארצה לשחק בו ממש, ממש, פשוט אקנה אותו במחיר מלא, כאילו אני שחקן פלייסטישן 5. עכשיו, כמה יעלה לי התענוג לשחק בכל אותם 51 משחקים + המשחק שפיספסתי בשנה ממוצעת בגיימפאס על הפלייסטישן 5?

אין שום תחרות על ערך או על עניין כספי שהפלייסטישן 5 יכולה לצאת בו טוב, אין שום הגיון למי שאוהב לשחק ומחזיק בפיסי או באקסבוקס לא להיות מנוי לשירות ולבזבז את מירב זמנו עליו.

המשחקים שלנו מעוצבים בדיוק בגישת "שחק וזרוק לפח", לכמה משחקי סינגל חזרת? כמה משחקי מולטי שיחקת מעבר לחצי השנה הראשונה? אנשים מחליפים משחקים כמו גרביים בדיוק כמו שהם מחליפים את הסדרות שלהם.

דרך אגב, היחס כניסת/יציאת משחקים לשירות הוא מטורף, הם מעזיבים בערך 4-5 משחקים בחודש (באמת רובם ג'אנק שלא שמעת עליהם מעולם) ומוסיפים בערך 30, זאת אומרת - אין סיכוי שלא תמצא מה לשחק בכל רגע נתון.

הגיימפאס מעלה גם את הערך שלי כלקוח, אין לי מחויבות לכלום, לא שילמתי כסף וקניתי משחק במחיר מלא ויקר, לא אהבתי? התוכן לא ברמה הראוייה? להתראות, זה בדיוק הגישה הצרכנית שהתעשייה הזאת צריכה לעודד, להחזיר את הכוח אלינו השחקנים.

מצד שני הוא מאפשר לי גישה להמון ז'אנרים ומשחקים שלא הייתי מעיז לגעת בהם עם מקל אחרת כי מחיר הטעות לא קיים. פירסמתי את רשימת המשחקים שסיימתי השנה (אני לרוב כן מסיים את המשחקים שאני משחק) ולרבים מהם לא הייתי נחשף או מגיע ללא השירות.

זה אפילו ברמת AAA, מעולם לא שיחקתי פורצה ומשחק המירוצים האחרון שקניתי זה בערך GT3 A-SPEC על הפלייסטישן 2, או מקסימום בגזרת הארקייד - Motorstorm על הפלייסטישן 3. למה? כי אני לא חובב מירוצים גדול ולשלם 60/70 דולר על משחק לא כל כך בא לי. ושמע - בזכות הגיימפאס כבר שמתי 10 שעות על פורצה 5 ואני נהנה בטירוף, זה הקסם של השירות, הוא מאפשר לך להתנסות ולגלות ז'אנרים שהיית מעדיף להמנע מהם בעבר בגלל מחיר הטעות.
תמונה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 24 נובמבר 2021, 10:12

אני גם חושב שלקבל משחקים כמו פרוזה והילו 5 ביום ההשקה
זה ערך מטורף לשרות כרגע ,אני כבר אמרתי בעבר
לא חושב שמחיר כזה ישאר לנצח

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 24 נובמבר 2021, 15:43

סיימתי את שמונת (או עשרת, לא זוכר) משחקי הRank הנדרשים בInfinity והוא דירג אותי זהב דרגה 6, אני שיא ההגדרה לבינוני :D. יש בסך הכל 5 דרגות (זהב היא הדרגה השלישית), ל-4 הראשונות 6 דרגות ולגבוהה ביותר - 1.

אני עכשיו סוף-סוף מבין למה המשחק בבטא, אין מפות, הם תכלס לא שיחררו מלא תוכן. מצד שני הProgression system כל כך איטית (אחרי איזה 20+ משחקים אני רק איזה דרגה 2+) ומקבלים כל פעם עדכון לצבע הגבה לדמות עם כל עליית דרגה. מנגד התחלתי לראות סמוראיים, זאת אומרת שאנשים חורשים את המשחק הזה למוות.
נערך לאחרונה על ידי Death_119 ב 25 נובמבר 2021, 15:44, נערך פעם 1 בסך הכל.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 נובמבר 2021, 16:04

Death_119 כתב:סיימתי את שמונת (או עשרת, לא זוכר) משחקי הRank הנדרשים בInfinity והוא דירג אותי זהב דרגה 6, אני שיא ההגדרה לבינוני :D. יש בסך הכל 5 דרגות (זהב היא הדרגה השלישית), ל-4 הראשונות 6 דרגות ולגבוהה ביותר - 1.

אני עכשיו סוף-סוף מבין למה המשחק בבטא, אין מפות, הם תכלס לא שיחררו מלא תוכן. מצד שני הProgression system כל כך איטית (אחרי איזה 20+ משחקים אני רק איזה דרגה 2+) ומקבלים כל פעם עדכון לגבה ל הדמות עם כל עליית דרגה. מנגד התחלתי לראות סמוראיים, זאת אומרת שאנשים חורשים את המשחק הזה למוות.

הם בייסיקלי כופים עליך לקנות את הbattlepass אם אתה רוצה להתקדם בקצב סביר. הם אמרו שהם יתקנו את המערכת התקדמות אז זה כנראה ישתנה בקרוב.

האמת שזה די מצחיק שיש משחקי placement כי לא ממש שמתי לב לזה. אולי אני משחק במוד הלא נכון?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 נובמבר 2021, 18:59

DrKeo כתב:
Death_119 כתב:סיימתי את שמונת (או עשרת, לא זוכר) משחקי הRank הנדרשים בInfinity והוא דירג אותי זהב דרגה 6, אני שיא ההגדרה לבינוני :D. יש בסך הכל 5 דרגות (זהב היא הדרגה השלישית), ל-4 הראשונות 6 דרגות ולגבוהה ביותר - 1.

אני עכשיו סוף-סוף מבין למה המשחק בבטא, אין מפות, הם תכלס לא שיחררו מלא תוכן. מצד שני הProgression system כל כך איטית (אחרי איזה 20+ משחקים אני רק איזה דרגה 2+) ומקבלים כל פעם עדכון לגבה ל הדמות עם כל עליית דרגה. מנגד התחלתי לראות סמוראיים, זאת אומרת שאנשים חורשים את המשחק הזה למוות.

הם בייסיקלי כופים עליך לקנות את הbattlepass אם אתה רוצה להתקדם בקצב סביר. הם אמרו שהם יתקנו את המערכת התקדמות אז זה כנראה ישתנה בקרוב.

האמת שזה די מצחיק שיש משחקי placement כי לא ממש שמתי לב לזה. אולי אני משחק במוד הלא נכון?

המצב Ranked נקרא Ranked Arena
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 נובמבר 2021, 20:57

Klayman כתב:המצב Ranked נקרא Ranked Arena

מגניב, אני צריך לבדוק את זה.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 24 נובמבר 2021, 21:08

DrKeo כתב:
Klayman כתב:המצב Ranked נקרא Ranked Arena

מגניב, אני צריך לבדוק את זה.

הוא המצב משחק הכי טוב לטעמי, קומבינציה של Quick play (Slayer, CTF, Dogeball, Domination) של 4 מול 4, אבל עם חוקים שאמורים לתת לSkill קצת יותר יכולת ביטוי. כמובן הדירוג גם מכווין אותך לשחקנים שתואמים לך ועליית הדירוג קשורה ישירות להתעלות שלך לעומת הפרמטרים שלך (בלי קשר אם אתה מנצח במשחקים באמת).

דרך אגב, האירוע של הפיאסטה אדיר, כל הרדנדומאליות של הLoad out הופכת את זה לכיף גדול.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 נובמבר 2021, 12:02

כן, אני משער שזה עובד כמו המערכות של בליזארד בסטארקראפט ו-OW. אני מאוד אוהב את המערכות האלה.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 25 נובמבר 2021, 13:33

נראה לי שהוא מבוסס טרו-סקיל 2 כמו גירס והיילו 5, מלא פרמטרים שנמדדים.

מחכה כבר לצלול למולטי כמו בן אדם בסופש, לא הספקתי להריץ יותר משני משחקי קוויקפליי כל ערב השבוע.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 25 נובמבר 2021, 15:45

DrKeo כתב:כן, אני משער שזה עובד כמו המערכות של בליזארד בסטארקראפט ו-OW. אני מאוד אוהב את המערכות האלה.

זה ממש סטארקראפט מינוס הקוראנים.
שחקו בEvent הוא ממש מעולה!

IGN כבר פירסמו ביקורת למולטי ונתנו לו 9, לא רע בכלל. אנשים בכלל עפים עליו בכל מדיה חברתית שאני קורא, מכתירים אותו כיורש למולטי של 3. נראה ש-343 קלעה בול למטרה והכישלון עם הגרסאות של השנה של BF וCOD עזרו לא מעט.

יש סיכוי לא רע להיילו ראשון מזה שנים עם 9 נמוך בביקורות הסופיות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 27 נובמבר 2021, 03:04

סוף סוף הרבצתי סשן היילו כמו שצריך, שיחקתי גם ראנקד לראשונה ויצאתי סילבר 6, פח אבל הרבה לאן להשתפר :)
תרגישו ממש חופשי להזמין, אני לגמרי נהנה ממנו (חוץ מהלאגים, באמת לא יודע מה לעשות עם זה כבר).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 נובמבר 2021, 16:11

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 48 אורחים