נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

Re: נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי InterAl » 17 מרץ 2023, 20:07

בכלל לא אכפת לך איך בג"ץ פוסק, העיקר שיפסוק את התוצאה הרצויה מבחינתך. יהיו המון ממשלות בעתיד ומי יודע מה יהיה ההרכב שלהן? תחליף את המילה ממשלות בבג"ץ, קיבלת אותה בעיה בדיוק. למעשה חמורה יותר, כי בג"ץ מחזיק בסמכות ללא אחריות, בניגוד לכנסת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 מרץ 2023, 20:33

InterAl כתב:בכלל לא אכפת לך איך בג"ץ פוסק, העיקר שיפסוק את התוצאה הרצויה מבחינתך. יהיו המון ממשלות בעתיד ומי יודע מה יהיה ההרכב שלהן? תחליף את המילה ממשלות בבג"ץ, קיבלת אותה בעיה בדיוק. למעשה חמורה יותר, כי בג"ץ מחזיק בסמכות ללא אחריות, בניגוד לכנסת.

אם יש התגברות בג״ץ יכול רק להחזיר לכנסת, לא לפסול.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 17 מרץ 2023, 21:04

די נו, זה קשקוש. גם היום בג״ץ ״רק מחזיר לכנסת״, הרי הכנסת יכולה להעביר אותו חוק בדיוק תחת הכותרת ״חוק יסוד״.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 מרץ 2023, 21:45

InterAl כתב:די נו, זה קשקוש. גם היום בג״ץ ״רק מחזיר לכנסת״, הרי הכנסת יכולה להעביר אותו חוק בדיוק תחת הכותרת ״חוק יסוד״.

אחלה, הנה פתרת, אז לא צריך בכלל את הרפורמה. הכנסת יכולה להעביר את הכל.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 17 מרץ 2023, 21:58

בתאוריה כן, בפועל ההון הפוליטי שזה דורש הופך את זה ללא ישים. בדיוק כמו התגברות 65.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 מרץ 2023, 11:23

InterAl כתב:בתאוריה כן, בפועל ההון הפוליטי שזה דורש הופך את זה ללא ישים. בדיוק כמו התגברות 65.

והנה, הכנסת הנוכחית עושה את זה. אם החוק חשוב מספיק לכנסת, היא עושה, כך שזה לגמרי ישים.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 18 מרץ 2023, 13:06

הם מתקנים חוקי יסוד קיימים, זה משהו אחר. אם לשיטתך אין הבדל בין הרפורמה למצב הקיים שמאפשר לכנסת להתגבר בכל רוב עם חוקי יסוד, אז למה ההתנגדות הגדולה לרפורמה? הרי ממילא הכנסת יכולה לחוקק כל חוק ברוב קואליציוני.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 21 מרץ 2023, 04:53

DrKeo כתב:
idan כתב:צאו לעבוד! פרזיטים! רגע, הם לוקחים לנו את כל העבודות! סתם:) אני לא מכיר את הסוגיה, אבל מעיון קצר זה לא בדיוק נשמע כמו משהו שבגץ כלשהו היה פוסל, העדפה מתקנת למיעוטים וייצוג שיווני כבר קיימים בחוק. אגב, בחיפוש שלי עלה שיאיר לפיד הציע את אותו חוק לחרדים ב 2017 .

ומה שקיבל בתקשורת את הכינוי חוק השרוולים, שגם עליו עשו חתיכת ספין במסגרת המאבקים המטופשים בין הכתות השונות בכותל, בכלל נולד בגלל עניין פרוצדורלי מול בגץ כדי לדחות דיון. כבר היום, ובמשך יותר מ 40 שנה, קבוע בתקנות הכותל חצי שנת מאסר או קנס כספי. נו, אני מציע שניכנס לתבהלה עצמית רטרואקטיבית על תקנות לבוש במקומות קדושים שלא נאכפים וקיימים לפני שנולדתי. אגב, קיימים גם בותיקן. אבל מה הכי יפה בסיפור? שהוא ירד יותר מהר מאיך שהוא עלה. למה? בגלל הציבור, שיצא נגד החוק בתוקף.
אבל מה הפיתרון האלטרנטיבי לבעיה של מאבק החרדים ונשות הכותל, וחברי כנסת אדיוטים במיוחד, בקטן ובגדול יותר? להצניח על כולנו שליט, בלי שום בלם או חסם, והכל על בסיס הנחה שרוב הציבור בישראל מטורף לגמרי, חסר מוסר ושכל ישר. וכך גם יראו השופטים שלו, לו חלילה תוכל להיות לו השפעה על דמותם, כמו בכל דמוקרטיה מתוקנת. בפועל, האמת הפוכה לגמרי.

אני לא בטוח למה לנפנף בבדיחה את אחת הסכנות הכי גדולות שנצבות בפני המדינה. תסתכל על בית שמש, תסתכל על ירושלים. עיר שקרסה כלכלית כבר מזמן, היא מקבלת מליארד שקל סיוע שנתי כדי לשרוד והיא העיר הכי עניה בארץ. דמוגרפית זה העתיד של המדינה, והמפלגות החרדיות דואגות שהעתיד הזה יתממש. המפלגות גורמות לזה כי העוני לא מגיע מ״חרדים״, יש חרדים בכל העולם ולרוב הם קהילות די מבוססות כלכלית. פשוט בישראל יש מפלגות שמנסות להנציח עוני על ידי ״לדאוג״ לבוחרים שלהן.

ככל שהן יגדלו המפלגות החרדיות יביאו להרס הכלכלה, והחוקים ההזויים שלהן שנעים בין התאבדות כלכלית לכל המדינה (הקפאה של ריבית למשכנתאות? משרות מומצאות במגזר הציבורים לג׳ובים? מימון מלא למוסדות ללא ליבה שיניבו אנשים בוגרים ללא יכולות בסיסיות? פאקינג ונצואלה) לבין כפיה דתית פר אקלנס הם קטסטרופה. המצב היום לא קטסטרופה, אבל הוא יכול להיות אם זה ימשיך ככה.

אני לא בטוח שזה דיון שקשור בכלל לרפורמה המשפטית, אבל להסתכל על הבעיה החרדית (שהיא בעצם בעיה של המפלגות שלה) בצחוקים ובזילות בגלל טענה של ״אוי לא, עוד שטוף מוח מהתשקורת״ מרגיש כמו סתם עוד אדם במחנה שמעדיף לנפנף את ההדבשת שלו בעזרת ״אבל הערבים״. אני לא רוצה להיות רהט או ירושלים, שניהם תרחיש בלהות.

והקשר לאפורמה? אתם רוצים כוח בלתי מוגבל אצל הפוליטיקאים, לא משנה אם ההחלטה שלהם תביא את הכלכלה הישראלית לברכיים. אני רוצה שאם בנק ישראל ירצה, הוא יוכל לפנות לבגץ כשגפני מחליט על הקפאת ריבית בכדי שאנשים שקולים ינהלו דיון נרחב על זה - בתקווה במינימום פופוליזם. כי הצעות כאלה יעברו הלאה בשלב כלשהו, יהיו המון ממשלות בעתיד ומי יודע מה יהיה ההרכב שלהן. וכן, השיטה היום מסריחה ואני בהחלט רוצה שהשאלה תחזור מבג״ץ בחזרה לכנסת ולא תפסל אוטומטית בבית משפט. פשוט לא ברוב של 61, כי אז כל דבר שיחזור לכנסת פשוט יעבור אוטומטית.

אתה התחלת איתי שיחה על שאלת המדינה היהודית ובגץ. עניתי לך. עכשיו, אחרי שרשור על חרדים שהגיע לאחר מכן, אתה מאשים אותי ב"אבל ערבים"? קצת בעייתי כרונולוגית. ונכון, זה לא דיון שקשור לרפורמה המשפטית, זה בדיוק מה שאמרתי. בניגוד לאחריות הישירה של בגץ על המצוקה של תושבי דרום ת"א למשל, בגץ לא משפיע על הדמוגרפיה החרדית או הנכונות שלהם לצאת מהגטו. ואם הוא כן משפיע, אז הוא עשה עבודה ממש גרועה. זה שהזעם/חשש אותנטי וחלק מהבעיות שמציפים לגבי החרדים אמיתיות לחלוטין לא סותר את היכולת לזהות את המהלך שעשו על הראש שלהם, שהרי מתווה הנשיא שכל השמאל מברך עליו זה ברית בגצ-חרדים. תשמרו עלינו ונשמור עליכם. יד אחת מקל, יד שניה גזר, רואים את זה מקילומטר.

ואם הדבר העיקרי שאתה מתנגד אליו זה התגברות ב 61, אז אין בנינו ויכוח. גם אני מתנגד, אמרתי את זה כבר. אני בעד מודל שמאמץ חלק מעקרונות ההפיכה החוקתית, אבל עדיין שומר על העקרונות הדמוקרטיים. אני חושב שגיוון בית המשפט, גם ברקע ובמערכת הערכים, אבל בעיקר תפיסת השופט את תפקידו בדמוקרטיה ואינטגריטי מקצועי להכיר במהות התפקיד וגבולותיו, בנוסף לקביעת רוב מיוחס משמעותי לפסילת חוקים, תייצר את האיזונים והבלמים הנדרשים ותחזיר את האמון בבית המשפט כמו לפני שנות ה 90, כאשר היה שמרן ביסודו וזכה לקונצנזוס ורמת אמון של צה"ל. רצוי שגם יהיה שינוי ופיקוח על ועדת השתיים, מסננת הדנ"א של שופטי ישראל, שלא מצליחה לנפות שופטים שרואים בהטרדות מיניות של חיילות מחמאה ושירים של ויסלבה שימבורסקה בסיס חוקי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מרץ 2023, 15:12

InterAl כתב:הם מתקנים חוקי יסוד קיימים, זה משהו אחר. אם לשיטתך אין הבדל בין הרפורמה למצב הקיים שמאפשר לכנסת להתגבר בכל רוב עם חוקי יסוד, אז למה ההתנגדות הגדולה לרפורמה? הרי ממילא הכנסת יכולה לחוקק כל חוק ברוב קואליציוני.

מן הסתם ההודעות האחרונות היו בציניות.

idan כתב:
אתה התחלת איתי שיחה על שאלת המדינה היהודית ובגץ. עניתי לך. עכשיו, אחרי שרשור על חרדים שהגיע לאחר מכן, אתה מאשים אותי ב"אבל ערבים"? קצת בעייתי כרונולוגית. ונכון, זה לא דיון שקשור לרפורמה המשפטית, זה בדיוק מה שאמרתי. בניגוד לאחריות הישירה של בגץ על המצוקה של תושבי דרום ת"א למשל, בגץ לא משפיע על הדמוגרפיה החרדית או הנכונות שלהם לצאת מהגטו. ואם הוא כן משפיע, אז הוא עשה עבודה ממש גרועה. זה שהזעם/חשש אותנטי וחלק מהבעיות שמציפים לגבי החרדים אמיתיות לחלוטין לא סותר את היכולת לזהות את המהלך שעשו על הראש שלהם, שהרי מתווה הנשיא שכל השמאל מברך עליו זה ברית בגצ-חרדים. תשמרו עלינו ונשמור עליכם. יד אחת מקל, יד שניה גזר, רואים את זה מקילומטר.

הקשר של החרדים הוא בעיקר דוגמתי. הבעיה היא שכל רסן משוחרר מכל ממשלה עתידית. ואז כמובן שהדבר הראשון שעולה לראש הוא המפגות החרדיות שאין להן חיבה גדולה מדי לציונות, דמוקרטיה או שוויון. הן אוהבות להפריד בין גברים לנשים, יהודים וערבים, אשכנזים ומזרחים, להגביל חופש של אזרחים על פי חוקי דת, להפלות לטובת מרובי ילדים, לעודד אבטלה בעזרת הקופה הציבורית וכך הלאה. אם הם יוכלו לעשות כל מה שהם ירצו, מי יודע מה ילך פה.

וזאת כמובן רק דוגמה ראשונה שעולה לראש כי המפלגות החרדיות הן דוגמה קלאסית. אבל מי יודע אילו אנשים יעלו לכוח עוד 20 שנים. קומוניסטים? פאשיסטים? מי יודע.

idan כתב:ואם הדבר העיקרי שאתה מתנגד אליו זה התגברות ב 61, אז אין בנינו ויכוח. גם אני מתנגד, אמרתי את זה כבר. אני בעד מודל שמאמץ חלק מעקרונות ההפיכה החוקתית, אבל עדיין שומר על העקרונות הדמוקרטיים. אני חושב שגיוון בית המשפט, גם ברקע ובמערכת הערכים, אבל בעיקר תפיסת השופט את תפקידו בדמוקרטיה ואינטגריטי מקצועי להכיר במהות התפקיד וגבולותיו, בנוסף לקביעת רוב מיוחס משמעותי לפסילת חוקים, תייצר את האיזונים והבלמים הנדרשים ותחזיר את האמון בבית המשפט כמו לפני שנות ה 90, כאשר היה שמרן ביסודו וזכה לקונצנזוס ורמת אמון של צה"ל. רצוי שגם יהיה שינוי ופיקוח על ועדת השתיים, מסננת הדנ"א של שופטי ישראל, שלא מצליחה לנפות שופטים שרואים בהטרדות מיניות של חיילות מחמאה ושירים של ויסלבה שימבורסקה בסיס חוקי.

אני די מסכים עם הפסקה הזאת, אנחנו ב-95% הסכמה כאן.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 מרץ 2023, 17:02

אף אחד מתומכי הרפורמה לא ישתכנע כי תומכי הפורמה שכנעו את עצמם.
1. שבגץ הוא זה שנותן מוטבציה למחבלים ובלי בגץ יהיו פה עונש מוות, משילות יהודית וכו' (כן?, מתערבים שאז הפוליטיקאים יגידו שאמריקה ובית המשפט הבנלאומי מגבילים אותם במקום בגץ? )

2. שכנעו אותם שבגץ מפלה מזרחים- אם יש אפלייה זה ההזנחה של הפרייפריה שעכשיו מתנקמת בכולנו, ומה שמעניין אנשים זה שיהיה שופט מזרחי בבגץ? עשו טובה.
3- שכנעו אותם שכל מי שנגד הרפורמה פשוט לא יכול לקבל את זה שביבי/הימין נצחו- וואלה, אולי יש כאלה שזו הסיבה היחידה האמיתית שהם יוצאים להפגין, אבל נו אז? אני משוכנע גם שיש אנשים שיוצאים להפגין כי משלמים להם או סתם משעמם להם, אז זה אומר שאין אנשים שבאמת חוששים מהרפורמה והם ימנים/דתיים/עשו צבא/קרבי וכו' ?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 21 מרץ 2023, 20:15

לא, הסיבה העיקרית היא שבג״ץ פוסק בנושאים ערכיים ששנויים במחלוקת ציבורית, נושאים שאמורים להיות מוכרעים ע״י העם במוסדות נבחרים, לא ממונים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 מרץ 2023, 20:29

אז שהחרדים יעשו פה מדינת הלכה זה יהיה רצון העם?
שיעשו הפליות לדרוזים, נוצרים וערבים, נשים, אוכלוסיות חלשות, זה יהיה רצון העם?

עד כמה שזכור לי שרבין רצה לעשות משהו הוא עשה הוא לא שאל את בגץ והוא עשה מה בזין שלו אז איפה בגץ עושה מה שהוא רוצה?

אתה רוצה שלא יהיה בגץ? סבבה זרוק את מגילת העצמאות ותכתוב חוקה שתהיה מקובלת על ידי כל העם, ובהצלחה עם זה בעם הקיצוני הזה, יש סיבה למה פאקינג בן גוריון ניסה לברוח מהמשימה הזו.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 21 מרץ 2023, 20:50

אם העם בחר בזה, אז כן, זה רצון העם. או לפחות קירוב שלו. בית המשפט לא מתיימר לפסוק לפי רצון העם, הוא פוסק לפי השקפת עולם של קומץ שופטים שלא נבחרים ולא חייבים דין וחשבון לאף אחד. זה ההיפך מדמוקרטיה. רבין לא יכול היה לעשות מה שרצה, הביטוי ״בלי בג״ץ ובלי בצלם״ נאמר בדיוק בהקשר הזה... אבל בכל מקרה, רבין נרצח בנובמבר 95, המהפכה החוקתית (פס״ד בנק המזרחי) החלה שבוע לאחר מותו.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 21 מרץ 2023, 21:15

InterAl כתב:אם העם בחר בזה, אז כן, זה רצון העם. או לפחות קירוב שלו. בית המשפט לא מתיימר לפסוק לפי רצון העם, הוא פוסק לפי השקפת עולם של קומץ שופטים שלא נבחרים ולא חייבים דין וחשבון לאף אחד. זה ההיפך מדמוקרטיה. רבין לא יכול היה לעשות מה שרצה, הביטוי ״בלי בג״ץ ובלי בצלם״ נאמר בדיוק בהקשר הזה... אבל בכל מקרה, רבין נרצח בנובמבר 95, המהפכה החוקתית (פס״ד בנק המזרחי) החלה שבוע לאחר מותו.

הכוונה ב-״בלי בג״ץ ובלי בצלם״ הייתה שלרשות הפלסטינית אין רשות שופטת עצמאית ולכן הם יוכלו לטפל בטרור ללא מתן דין לבית המשפט.

הבעיה היא שהחרדים כבר עכשיו כופים על העם ומנסים לכפות עוד.
לדוגמה, חוק הגירושים שמחייב גם זוגות שהתחתנו אזרחית בחו"ל להתגרש דרך הרבנות כאן.
לדוגמה, רוב העם לא רוצה שלרבנות יהיה מונופול כשרות, אבל לליכוד זה נושא פחות חשוב ולכן הם ויתרו והתיקונים שבוצעו בכשרות במהלך הממשלה הקודמת יבוטלו.
לדוגמה, איסור התחבורה הציבורית בשבת.

זה לא פרופורציונלי לגודל האוכלוסיה שלהם ואפילו לא לייצוג שלהם בכנסת.
מה יהיה כשהם יהיו חלק קצת יותר גדול דמוגרפית? הם ינסו לכפות מדינת הלכה עוד לפני שיהיו רוב.
לכן חשוב שתהיה חוקה לדעתי (וחוקה גם תאפשר לצמצם את מעורבות בג"צ!)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 מרץ 2023, 22:45

אינטר, אז לפי מה שאתה אומר, רצון העם היה שבנט ולפיד ישבו עם עבאס בקואליציה ויתנו לו להתערב בהחלטות מדיניות (כי זה מה שהם עשו) ועכשיו העם שינה את דעתו? לול.
הקשר בין מה שהעם רוצה למה שהנבחרים שלו עושים בפועל הוא רופף בהחלט.
שהצבעת לבנט בבחירות הקודמות זה מה שרצית שהוא יעשה עם הקול שלך? לא נראה לי.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 21 מרץ 2023, 23:20

Shlomix כתב:
InterAl כתב:אם העם בחר בזה, אז כן, זה רצון העם. או לפחות קירוב שלו. בית המשפט לא מתיימר לפסוק לפי רצון העם, הוא פוסק לפי השקפת עולם של קומץ שופטים שלא נבחרים ולא חייבים דין וחשבון לאף אחד. זה ההיפך מדמוקרטיה. רבין לא יכול היה לעשות מה שרצה, הביטוי ״בלי בג״ץ ובלי בצלם״ נאמר בדיוק בהקשר הזה... אבל בכל מקרה, רבין נרצח בנובמבר 95, המהפכה החוקתית (פס״ד בנק המזרחי) החלה שבוע לאחר מותו.

הכוונה ב-״בלי בג״ץ ובלי בצלם״ הייתה שלרשות הפלסטינית אין רשות שופטת עצמאית ולכן הם יוכלו לטפל בטרור ללא מתן דין לבית המשפט.

הבעיה היא שהחרדים כבר עכשיו כופים על העם ומנסים לכפות עוד.
לדוגמה, חוק הגירושים שמחייב גם זוגות שהתחתנו אזרחית בחו"ל להתגרש דרך הרבנות כאן.
לדוגמה, רוב העם לא רוצה שלרבנות יהיה מונופול כשרות, אבל לליכוד זה נושא פחות חשוב ולכן הם ויתרו והתיקונים שבוצעו בכשרות במהלך הממשלה הקודמת יבוטלו.
לדוגמה, איסור התחבורה הציבורית בשבת.

זה לא פרופורציונלי לגודל האוכלוסיה שלהם ואפילו לא לייצוג שלהם בכנסת.
מה יהיה כשהם יהיו חלק קצת יותר גדול דמוגרפית? הם ינסו לכפות מדינת הלכה עוד לפני שיהיו רוב.
לכן חשוב שתהיה חוקה לדעתי (וחוקה גם תאפשר לצמצם את מעורבות בג"צ!)

החרדים כופים על מישהו לצרף אותם לקואליציה? כופים על מישהו להיענות לתנאים שלהם? לא, זה המשחק הדמוקרטי, וגם כשהם ישבו באופוזיציה, כל הדברים שציינת נותרו בעינם.
לגבי ״בלי בג״ץ ובלי צלם״, נכון, זה ביטוי שממחיש שרבין לא יכול היה לעשות מה שרצה בגלל בג״ץ.

גלאס, העם גם לא רצה בחירות חמישיות. אף אחד לא השתגע על ממשלת בנט לפיד, השאלה מה האלטרנטיבה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 מרץ 2023, 01:23

הפתרון זה חוקה, אבל בהצלחה לשכנע את העם להסכים על החוקה.

בשבילי? כדי שאני אסכים על חוקה, חלק מעבר הירדן המזרחי צריך להיות שלנו ואיך אפשר להכניס את זה בחוקה שהוא לא אצלנו כרגע? ובהצלחה להסכים עם זה שיש יהודים שרוצים חצי מעיראק או אנערף מה, או יהודים שמתאים להם לחזור לגבולות 67.

בהצלחה להסכים גם על מי הוא יהודי, שכל אחד יש לו דעה שונה לגבי זה וגם אם תצליח לכתוב חוקה שתשכנע את כל העם בישראל, בהצלחה לכתוב חוקה שתשכנע את כל העם היהודי בתפוצות,זה לא חכם לעצבן אותם.
מי שיצליח להביא חוקה כזו יהיה מנהיג יותר גדול מבן גוריון אפילו... אז בהצלחה...

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 22 מרץ 2023, 07:56

היו עבדים והייתה חוקה והיו שופטים. שלא לומר נשים שלא הורשו להצביע ועוד ועוד.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 22 מרץ 2023, 08:49

גם לרפובליקת ויימר היתה חוקה, ועל הניר גם מאוד מרשימה. היא רק היתה מחוררת לגמרי ולהיטלר לא היתה בעיה לבטל את כל הזכויות שמוקנות בה בחסות הכרזה על מצב חירום. אנחנו גם מכירים את זה מהלבנט שראש הכנופיה מחליט להכריז על מצב חירום ואז כל הנתינים שקולים לעבריינים וכידוע, בכל מצב נתון יש בלבנט מצב חירום חמור ביותר ששקול למינימום סוף היקום, בין אם הוא ״בטחוני״, ״רפואי״, ״אקלימי״ או ״פסיכיאטרי״.

זאת לא חוקה, ולא משנה איך קוראים לה. מהצד השני, השם של המסמך לא מעניין אותי. מצידי שיקראו לו ביצה. זו לא שאלה של טרמינולוגיה אלא של תוכן והתוכן המהותי לא קשור בשום אופן לגבולות הפיזיים של המדינה אלא רק לגבולות הגזרה של מערכות המשטר השונות ומנגנוני ההפעלה שלהם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 מרץ 2023, 09:40

אם רק לא היה פה חרם על אדם מסויים, שמה לעשות - מייצג חלק גדול מהעם שלנו וזה מי שהם רוצים שיוביל את המפלגה הזו, אז אולי ״בעיית החרדים״ הייתה בפרופורציות הראויות.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 מרץ 2023, 11:06

חוקה זה שטויות, בכל דיקטטורה עלובה יש ״חוקה״, כולל צפון קוריאה. ברפובליקת ויימאר גם הייתה חוקה, הבעיה שלאף אחד לא היה איכפת ממנה, כולל השופטים שנטו לטובת הנאצים, שנים לפני שהיטלר עלה לשלטון. אני הייתי מנסה את המודל השוויצרי של משאלי עם, זאת הביקורת הדמוקרטית הטובה ביותר על השלטון, לא להביא לקומץ דיקטטורים את האפשרות לשדוד חוקים.
נערך לאחרונה על ידי InterAl ב 22 מרץ 2023, 11:08, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 מרץ 2023, 11:08

עומר: אני לא מבין, אם בשבילך חוקה זה רק"מה אסור למדינה לעשות לאזרח" (ככה הבנתי לפחות) אז אני רוצה שיהיה בחוקה הזו חוק שאוסר על המדינה לוותר על שטחי המדינה במהלך טיפשי חד צדדי (כמו ההתנתקות ) ובהצלחה להביא את זה להסכמה כללית עם כאלה שרוצים להקים מדינה פלסטינית.

אם כל מה שאתה רוצה זה חוקה שתשמור על החירות שלך כאזרח פרטי ותגביל מה החרדים יכולים לעשות לך, אז יש לנו כבר את בגץ בשביל זה שיבלום אותם בטענה שהכוח שלהם לא דמוקרטי ושהם כרוב חרדי לא יכולים להשליט את חוקי ההלכה שלהם על המיעוט (החילונים) ב

מה התחליף שלך לבגץ ואיך נראת החוקה שלך ועל מה היא תשמור? ואיך כל העם היהודי יסכים למה שאתה מביא? אני לא שואל בזילזול או משהו אני באמת מנסה להבין מה הפתרון לדעתך.

על הגרמנים וביטול החוקה: נו נכון, אבל זה ידוע שהגרמנים הם עם של מטורפים שהתחילו 2 מלחמות עולם, ושהם חבורה של backstabbers בגלל זה גם מגבילים עד היום את ההתעצמות הצבאית שלהם ומפקחים עליהם.

אינטר: ומה תעשה שהחרדים יהיו רוב וינצחו בBrute force את משאלי העם? הרי לשיטתך אם הם יהיו הרוב אז זה יהיה מה שהעם רוצה או קירוב של מה שהעם רוצה,אני לא כתבתי את זה אתה כתבת את זה.

לשיטתך הרי גם האירנים רצו את הדקטטורה שיש להם.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 מרץ 2023, 11:55

אם החרדים יהיו הרוב בציבור, יהיה להם יצוג גם בבג״ץ... בדמוקרטיה העם שולט במדינה. אם החרדים יהיו רוב ולא ישלטו, זאת כבר לא תהיה דמוקרטיה ראויה לשמה בשום מצב.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 מרץ 2023, 12:11

אז אתה בעד כפייה דתית אם היא הרוב? אז אתה גם בעד להבריח מפה את כל המשכילים/בעלי ההון/בעלי ההשפעה אם הם לא יהיו הרוב, ובעד הפיכה של ישראל לארגנטינה?
נו טוב, ואז אתה מתפלא למה אנשים כמו אהרן ברק עשו את המהפכה שלהם, בדיוק בגלל השקפת העולם שלך. לי יש חברים כאלה במרכז שרוצים לעזוב בגלל מה שקורה והם לא רק מדסקסים על זה הם עושים את זה, תדמיין כמה התהליך הזה יתפוס תאוצה בחזון הדמוקרטי שלך.

צריך לתת לחרדים זכויות במדינה מתוקף זה שהם יהודים ששומרים על מסורת העם, ולהגן עליהם מאוטואנטישמים אבל לתת להם לשלוט ? טירוף.

עריכה: לא, הרוב לא שולט בדמוקרטיה, מה שאתה מתאר זה לא דמוקרטיה, זה להפוך את החזק לעוד יותר חזק, ואת החלש לחלש עוד יותר, וזה דקטטורה בעור של כבש.
שהחזק הוא הרוב חובה עליו מתוקף זה שהוא המנצח להתחשב בחלש.אלה חוקי המשחק בדמוקרטיה אמיתית.
נערך לאחרונה על ידי glass man ב 22 מרץ 2023, 12:30, נערך 3 פעמים בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 מרץ 2023, 12:17

לא, אבל אין דרך למנוע מהרוב לשלוט בדמוקרטיה.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים