נושא הלימודים הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

SgtDonowitz
Warrior

Re: נושא הלימודים הרשמי

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 25 מאי 2013, 21:18

infected aviad כתב:תגידו, הבחינה באמת הייתה כמו שפירסמו בתקשורת?

אוישת הו באמת, כל הזמן מתבכיינים על הרמה, נראה לי שאפשר להתבכיין רק על זה שלא למדו מספיק לבגרות. הבגרות שאני הכי זוכר כסיוט הייתה הבגרות שלי ב-07. נזכרו כמה שעות לפני שמישהו פסרם אותה, החליפו את כולה בתוך כמה שעות והיה בה טעויות. אגב, הם אבדו לי גם את אחת המחברות והייתי צריך לעשות את המועד ב'. לזה אני קורא מדינה לא יעילה :)

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 27 מאי 2013, 17:03

bozeman כתב:עוד בגילי אמרו שזה לא נקרא "ציון מגן" אלא ציון שנתי. הוא לא בא להגן אלא לשקף מה אתה יודע לאותו זמן (וזאת בדיוק העניין שלא תזרוק כל השנה ורק תלמד למבחן - לא רק הציון חשוב...)

בתכלס הוא כן בא להגן - זו המטרה שלשמה נוצר. ובתכלס כן רק הציון חשוב - כי זה הדבר היחיד שרלוונטי עבור האוניברסיטאות בהמשך הדרך ואף אחד לא מסתכל על גיליון ההערכה השנתי של בית הספר שלך. השטות הזו של להפיל תלמידים עם ציון מגן נמוך תחת התירוץ "לא תזרוק כל השנה" היא רק עוד כשל מובנה של מערכת החינוך.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 27 מאי 2013, 20:05

infected aviad כתב:תגידו, הבחינה באמת הייתה כמו שפירסמו בתקשורת?

אני לומד כרגע למועד ב', למבחן ברמה הכי גבוהה.
דיברתי עם המורה שלימד אותי בלחמן הזה והוא אומר שזה הפעם הראשונה שהוא רואה מבחן בגרות כל כך קשה, ביחס למה שמלמדים.
המבחן היה כל כך קשה, שככל הנראה על כל שאלה יתנו 20 נקודות, במקום 16 ושני שליש ואם הצלחת ב3 מתוך 4 או 4 מתוך 5 סעיפים, עדין תקבל ציון מלא על השאלה הזאת.
בנוסף לזה, כנראה שיהיה פאקטור.

בקיצור, זה קצת שערוריה, לטענתו והוא לא רק עבד כל חייו כמורה מתמטיקה במגוון גדול של בתי ספר (פרטיים וציבוריים), אלא גם עבד שנים במשרד החינוך, במחלקות המתמטיקה והחליט לגבי איזה חומר נלמד ואיזה לא.

הנחתי שיכול להיות שזה סתם בכיינות, אבל עליו אני סומך. זו גם הפעם הראשונה שהוא החליט ללכת לתקשורת ולדבר על זה (היה בYNET, ערוץ 2 וברדיו).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
infected aviad
Trainee

הודעהעל ידי infected aviad » 31 מאי 2013, 18:49

מעניין אותי באמת מי האנשים שאשכרה יושבים וחושבים על איזה שאלות לעשות.
היה לי מורה שאמר לי שזאת איזה ועדה שעושה מין שמש אסוציאציות של המטרות של המשרד במקצוע ולפי זה מחברים שאלות וכל מיני שטויות כאלה...
תמונה
it is not a shame to have dreams unfulfilled, it is a shame to have dreams not trying to fulfill. - Herman Cain

תמונה

treao
Minion

הודעהעל ידי treao » 01 יוני 2013, 04:43

ההורים שלי מורים. הם אמרו שמי שעשה את המבחן לא ישב בחיים שלו בכיתה ולמד.
it's not a lake it's an ocean

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 31 מאי 2013, 23:36

treao כתב:ההורים שלי מורים. הם אמרו שמי שעשה את המבחן לא ישב בחיים שלו בכיתה ולמד.

כל התלמידים לא ישבו בכיתה ולמדו?! אז זה כישלון עצום של המורים.
תמונה

treao
Minion

הודעהעל ידי treao » 01 יוני 2013, 00:28

לול התכוונתי מי שהכין אותו(יצר אותו).
it's not a lake it's an ocean

סמל אישי של המשתמש
infected aviad
Trainee

הודעהעל ידי infected aviad » 01 יוני 2013, 17:44

Nucleus_Dawn כתב:
כל התלמידים לא ישבו בכיתה ולמדו?! אז זה כישלון עצום של המורים.

:mrgreen:
תמונה
it is not a shame to have dreams unfulfilled, it is a shame to have dreams not trying to fulfill. - Herman Cain

תמונה

סמל אישי של המשתמש
Eyal708
Padawan

הודעהעל ידי Eyal708 » 10 יוני 2013, 22:45

אני חייב להגיד שאני לא מבין את כל התלונות לבחינה בהיסטוריה.
הרמה הייתה סבירה לגמרי וחוץ מהפרק השני השאלות היו מנוסחות בסדר וגם לא היו ברמה גבוהה מדי.
אם תלמידים התבלבלו זה לגמרי אשמת בית הספר, שמלמד תלמידים היסטוריה כמו תוכים, בלי הבנה אמתית של החומר, ולכן כששואלים שאלה שלא מנוסחת בדיוק כמו בסיכומים הם מתבלבלים לגמרי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 02 יולי 2013, 16:10

טוב, חלק א' של המבחנים עבר, ואחרי כל ימי הביניים אני כמעט יודע לטינית! (זה נורא כיף לקרא טקסטים במקור...) ועכשיו המעבר שלי לעת החדשה...
מה שלום שאר לומדי הפורום? איך הולך?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 02 יולי 2013, 16:13

bozeman כתב:טוב, חלק א' של המבחנים עבר, ואחרי כל ימי הביניים אני כמעט יודע לטינית! (זה נורא כיף לקרא טקסטים במקור...) ועכשיו המעבר שלי לעת החדשה...
מה שלום שאר לומדי הפורום? איך הולך?

אני מתכונן לבחינה אחת בבגרות במתמטיקה (807/007).
יש לי בעיית אמביציה קשה. אני מקווה לטוב.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 02 יולי 2013, 18:49

למה בעיה באמביציה? אם לא תצליח כל החיים שלך יהרסו, לא מספיק? :)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 02 יולי 2013, 22:13

bozeman כתב:למה בעיה באמביציה? אם לא תצליח כל החיים שלך יהרסו, לא מספיק? :)

האמת שאם אני לא אצליח, אז אני פשוט אעשה שוב במועד חורף, וגם אם אני לא אצליח אז, אני פשוט אתקבל למקצוע שלא דורש יותר מ70 ב5 יחידות מתמטיקה וגם בו אהיה טוב (למרות שכנראה ארוויח בו פחות מכל מקצוע הנדסה).

אבל בעיית האמביציה לא נובעת מכך שאני לא מבין את החשיבות של המבחן. יש בעיות בחיים וכאלה, אבל זה לא המקום לדבר עליהן.

בכל מקרה, נראה לי שהבעיה הזאת לא תמנע ממני ציון טוב. יש לי כבר 93 ו94 במבחנים הקודמים. גם אם אקבל 70, אני אהיה במצב טוב מאוד.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 03 יולי 2013, 08:12

ועל זה נאמר "איחלתי לנבחן הצלחה במילוי השאלון..."
תמונה

סמל אישי של המשתמש
infected aviad
Trainee

הודעהעל ידי infected aviad » 04 יולי 2013, 12:50

Nucleus_Dawn כתב:
האמת שאם אני לא אצליח, אז אני פשוט אעשה שוב במועד חורף, וגם אם אני לא אצליח אז, אני פשוט אתקבל למקצוע שלא דורש יותר מ70 ב5 יחידות מתמטיקה וגם בו אהיה טוב (למרות שכנראה ארוויח בו פחות מכל מקצוע הנדסה).

אבל בעיית האמביציה לא נובעת מכך שאני לא מבין את החשיבות של המבחן. יש בעיות בחיים וכאלה, אבל זה לא המקום לדבר עליהן.

בכל מקרה, נראה לי שהבעיה הזאת לא תמנע ממני ציון טוב. יש לי כבר 93 ו94 במבחנים הקודמים. גם אם אקבל 70, אני אהיה במצב טוב מאוד.

בהצלחה :!:
בתכלס זאת הגישה שצריך, באמצע לא מזלזלת מדי אבל לא לוקחת את זה קשה מדי.
תמונה

תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 13 יולי 2013, 19:17

מישהו יכול לומר לי איזה קורסים לומדים בשנה ראשונה של הנדסת תוכנה בטכניון? אני מניח שזה אותם הקורסים בכל האוניבסיטאות ככה שלא נראה לי שניסיון מהטכניון הם חובה בשביל לענות לי על השאלה.

תודה
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 יולי 2013, 19:25

swiss-the-engine כתב:מישהו יכול לומר לי איזה קורסים לומדים בשנה ראשונה של הנדסת תוכנה בטכניון? אני מניח שזה אותם הקורסים בכל האוניבסיטאות ככה שלא נראה לי שניסיון מהטכניון הם חובה בשביל לענות לי על השאלה.

תודה

בשביל זה יש סילבוסים בכל מוסד ומוסד...
http://webee.technion.ac.il/uploads/fil ... 013_14.pdf

בגדול אתה צודק שרוב הקורסים בשנה הראשונה הם מתמטיים/פיזיקליים סטנדרטיים למדי.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 13 יולי 2013, 20:18

תודה... אז כשרשום לבחור שלושה מקצועות ליבה ושישה קורסים מתוך הקבוצות השונות של הבחירה זה אומר שתלמיד מתחיל את זה בשנה הראשונה? אני שואל כי פשוט אני כרגע לומד בפתוחה כחלק מאפיק מעבר שנותן לך לעבור לשנה שניה באותו מקצוע בטכניון גל עוד אתה עומד בקרטריונים ולא מובן לי אז איך אני אמור להיות באותו מצב כמו תלמיד בטכניון שהתחיל ללמוד את המקצועות שלא חלק מקורסי החובה כבר בשנה הראשונה שלו.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 יולי 2013, 20:49

swiss-the-engine כתב:תודה... אז כשרשום לבחור שלושה מקצועות ליבה ושישה קורסים מתוך הקבוצות השונות של הבחירה זה אומר שתלמיד מתחיל את זה בשנה הראשונה? אני שואל כי פשוט אני כרגע לומד בפתוחה כחלק מאפיק מעבר שנותן לך לעבור לשנה שניה באותו מקצוע בטכניון גל עוד אתה עומד בקרטריונים ולא מובן לי אז איך אני אמור להיות באותו מצב כמו תלמיד בטכניון שהתחיל ללמוד את המקצועות שלא חלק מקורסי החובה כבר בשנה הראשונה שלו.

אתה לא... מקורסים מקבילים אתה תקבל פטור וקורסים שלא עשית אתה תצטרך לקחת.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 13 יולי 2013, 21:38

אז נגיד מה ששם חלק מקורסי הבחירה שה משהו שתלמיד לקח בשנה הראשונה ופשוט לומד את זה עד סוף התואר? כי זה לא נראה כאילו יש שם חלוקה לסמסטרים בכל מה שהוא לא קורסי הבחירה.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
infected aviad
Trainee

הודעהעל ידי infected aviad » 14 יולי 2013, 00:21

קיצר איך הלך במועד ב'?
תמונה

תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 14 יולי 2013, 08:43

נגלה ברישום לאוניברסיטאות? :)
מצחיק שכבר כולם פה בפורום יותר מדברים על אחרי לימודים באוניברסיטה...ואז חוזרים לזה...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 29 יולי 2013, 14:52

תואר שני - היר איי קאם.

נרשמתי לפני כמה ימים לתואר שני באוניברסיטת תל-אביב, בתוכנית לימודי דיגיטל חדשה בפקולטה למדעי הרוח (באופן ספציפי יותר במכון כהן - תת-מדור של הפקולטה עם תיקצוב חיצוני וגישה סופר מתנשאת ופלצנית. שזה מצחיק ונחמד שאשכרה קיבלו אותי לשם). התוכנית עוד לא סגורה, אבל שמי שמרכז אותה מצויין, ובשיחה איתו נראה שבהחלט אוכל להפיק ממנה הרבה עניין. בשלב מסויים יגיע הרגע בו אצטרך להחליט על מה לעשות את התזה: מצד אחד אוכל לעשות אותה על משחקי וידאו, שזה נושא שמעניין אותי מאוד (מי היה מאמין!). מצד שני אפשר להתמקד יותר בכל מיני נושאים שקשורים לרשת ולסוציולוגיה שלה - שזה נושא שקצת פחות קרוב ללבי, אבל אולי יאפשר לי לפתוח אופקים חדשים בכל הקשור למקומות עבודה לאחר מכן. שוין, יש עוד שנה של השלמות לפני שאצטרך להחליט.

במקביל אתחיל לתרגל בקורס תסריטאות לתלמידי תואר ראשון בקולנוע בתל-אביב. שזה בכלל מגניב אותי. כי אני די אוהב להרצות, וזה נראה לי מגניב לגמרי. קיצר - אם מישהו שאתם מכירים מתכוון להרשם ללימודי קולנוע בשלוש שנים הקרובות תגידו לו לחפש אותי בידיעון.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 29 יולי 2013, 15:26

erezronen כתב:תואר שני - היר איי קאם.

נרשמתי לפני כמה ימים לתואר שני באוניברסיטת תל-אביב, בתוכנית לימודי דיגיטל חדשה בפקולטה למדעי הרוח (באופן ספציפי יותר במכון כהן - תת-מדור של הפקולטה עם תיקצוב חיצוני וגישה סופר מתנשאת ופלצנית. שזה מצחיק ונחמד שאשכרה קיבלו אותי לשם). התוכנית עוד לא סגורה, אבל שמי שמרכז אותה מצויין, ובשיחה איתו נראה שבהחלט אוכל להפיק ממנה הרבה עניין. בשלב מסויים יגיע הרגע בו אצטרך להחליט על מה לעשות את התזה: מצד אחד אוכל לעשות אותה על משחקי וידאו, שזה נושא שמעניין אותי מאוד (מי היה מאמין!). מצד שני אפשר להתמקד יותר בכל מיני נושאים שקשורים לרשת ולסוציולוגיה שלה - שזה נושא שקצת פחות קרוב ללבי, אבל אולי יאפשר לי לפתוח אופקים חדשים בכל הקשור למקומות עבודה לאחר מכן. שוין, יש עוד שנה של השלמות לפני שאצטרך להחליט.

במקביל אתחיל לתרגל בקורס תסריטאות לתלמידי תואר ראשון בקולנוע בתל-אביב. שזה בכלל מגניב אותי. כי אני די אוהב להרצות, וזה נראה לי מגניב לגמרי. קיצר - אם מישהו שאתם מכירים מתכוון להרשם ללימודי קולנוע בשלוש שנים הקרובות תגידו לו לחפש אותי בידיעון.

ברכות!
מנסיון, עניין זה משהו שמתפתח עם הזמן. ככל שאתה נכנס יותר לעומקם של דברים אז הם מעניינים אותך יותר.
אני לא ממש יודע איך זה עובד בצד המערבי של הקמפוס... יש מלגה? מה לגבי מנחה?

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 29 יולי 2013, 15:51

omerkot כתב:ברכות!
מנסיון, עניין זה משהו שמתפתח עם הזמן. ככל שאתה נכנס יותר לעומקם של דברים אז הם מעניינים אותך יותר.
אני לא ממש יודע איך זה עובד בצד המערבי של הקמפוס... יש מלגה? מה לגבי מנחה?

יש מכסת מילגות קבועה למכון כהן. למיטב הבנתי אפשר לקבל אותה פעם אחת במהלך המסטר, אז אני עדיין לא דואג לזה. ויש את הגרושים שאקבל על התירגול, מבחינתי זה גם לטובת מימון הלימודים.
מנחה אצטרף לבחור, למיבט הבנתי, רק בתחילת שנה הבאה, כי הנוכחית היא רק השלמות בכל מקרה. יהיה מעניין לנסות למצוא אחד.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים