OT - כל מה שלא קשור לכלום

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: OT - כל מה שלא קשור לכלום

הודעהעל ידי DrKeo » 31 אוגוסט 2015, 19:27

swiss-the-engine כתב:נדב למה אין אף בית משפט שיחייב אותך לבצע עבודה שמכוח חוזה התחייבת לבצע אותה ובמקום זאת מטיל עלייך קנס כספי? לא יותר הגיוני שנחייב אותו?

אני לא בטוח שהבנתי לגמרי לאיזו הודעה שלי התכוונת אז קצת קשה לי להבין את הקוטקסט, על מי כופים לבצע עבודה? :)

ולאסקין, לא בתי המשפט קבעו חוק גיוס חובה, בתי המשפט רק משתמשים באוסף החוקים כדי לקבוע מה צריך להיות בסיטואציות. לא רק זה, כשמישהו מפר את חוק גיוס חובה הוא אפילו לא מוצב מול בית המשפט אלה מול הצבא ובית המשפט הפנימי שלו (חוץ מאשר כל מני דברים כמו צו עיקוב יציאה מהארץ) כך שצבא הוא פחות או יותר הטיעון האחרון מול בית המשפט הגבוה או המחוזי בישראל :)

בכל מקרה, צבא הוא לא חוזה בין אדם למדינה, נכפה עליו ללכת ולכן גם שירות חובה סותר את החוק הראשוני שכתבתי על חופש של אדם צלול לעשות כרצונו כל עוד הוא לא פוגע באחרים.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 01 ספטמבר 2015, 05:47

קמתי לארבעה עמודים של דיון ממוחזר. לא יודע אם לתת פה ציון גבוה או נמוך. אני גם מפחד לתת ציון, כי זה זכר ולכן הוא מפלה.
לכן אני נותן ציון עם כוכבית.
תמונה

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 01 ספטמבר 2015, 09:26

bozeman כתב:קמתי לארבעה עמודים של דיון ממוחזר. לא יודע אם לתת פה ציון גבוה או נמוך. אני גם מפחד לתת ציון, כי זה זכר ולכן הוא מפלה.
לכן אני נותן ציון עם כוכבית.

הדיון הוא זכר ובכל זאת אתה נותן לו דברים, כך או כך אתה מפלה, white cis male scum שכמוך.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 07 ספטמבר 2015, 20:33

בד"כ אין לי צורך לשתף דברים כאלו, אבל היום הצלחתי לרוץ בפעם הראשונה 5 קילומטרים...
אני משתף, מפחד שיש סיכוי שזאת הפעם אחרונה...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 ספטמבר 2015, 21:10

bozeman כתב:בד"כ אין לי צורך לשתף דברים כאלו, אבל היום הצלחתי לרוץ בפעם הראשונה 5 קילומטרים...
אני משתף, מפחד שיש סיכוי שזאת הפעם אחרונה...

כל הכבוד, אני לא בטוח שאני אשרוד 500 מטרים.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 07 ספטמבר 2015, 21:50

אני בטוח שגם אתה תצליח, זה רק פונקציה של קצב (ונעלי ריצה סבירות למען הברכיים).

ואגב, מזל טוב למתן!

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 08 ספטמבר 2015, 01:57

השתמשתי באפליקציה (הישראלית) פיטנס 22. ההתקדמות רציפה ונוחה גם לפדלאות לגמרי. לפני כחודשיים לא חשבתי שאצליח להחזיק את השלוש דקות... (מתחילים בדקה ריצה ואז דקה וחצי הליכה במחזורים) ולאט לאט מגלים שבאופן מפתיע הגוף מסוגל ליותר... בהתחלה שלוש דקות שופכות אותך, ואז שמונה ופתאום רצים 10 דקות,ואז אתה מתחיל קצת להאמין שאפשר.
יש לי נעליים טובות שקניתי פה, שגם מותאמות לסגנון הריצה שלי וכף הרגל, ואבל עדיין באיזור ה25 דקות היו לי קצת יבלות ושלפוחיות שעיכבו אותי בשבוע (התכנית היא לשלושה אימונים בשבוע). היום סיימתי.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 ספטמבר 2015, 09:58

זה לא האפליקציה ולא הנעליים... זה האוויר בסן פרנסיסקו :D
כל הכבוד, בכל אופן

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 08 ספטמבר 2015, 10:34

מצטרף לכל הכבודים
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 08 ספטמבר 2015, 19:11

חן חן

ולאסק, אין ספק שגם מזג האוויר עוזר, בבקרים קריר 17 מעלות וגם בערבים ובלילה, נוח מאוד לריצה. אוויר נקי. בצהריים אבל חם, היום יהיה למשל 34 מעלות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 ספטמבר 2015, 22:12

היא עובדת גם עם הליכון? או שהיא מבוססת GPS?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 09 ספטמבר 2015, 02:43

היא בכלל לא קשורה לGPS, אלא על זמן - ולכן גם טובה להליכון (מה שרוב הזמן אני עשיתי). מה שנכון באימונים לקראת סיבולת לרוץ קצת - הוא שהזמן יותר חשוב מהמרחק. והמדידה של הזמן הרבה יותר מדוייקת. (אם רצים בהליכון, זה גם טוב לשמור על קצב, ולכן יותר אהבתי לרוץ על הליכון)
אחרי שמסיימים את התוכנית - ניתן לעבור לאפליקציות ריצה אחרות ששם ניתן יותר לדבר על מרחק.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 ספטמבר 2015, 03:04

bozeman כתב:היא בכלל לא קשורה לGPS, אלא על זמן - ולכן גם טובה להליכון (מה שרוב הזמן אני עשיתי). מה שנכון באימונים לקראת סיבולת לרוץ קצת - הוא שהזמן יותר חשוב מהמרחק. והמדידה של הזמן הרבה יותר מדוייקת. (אם רצים בהליכון, זה גם טוב לשמור על קצב, ולכן יותר אהבתי לרוץ על הליכון)
אחרי שמסיימים את התוכנית - ניתן לעבור לאפליקציות ריצה אחרות ששם ניתן יותר לדבר על מרחק.

אני ממליץ בחום על zombie run. אפליקציה מאוד חביבה, שמשלבת סיפור פוסט אפוקליפטי וניהול בסיס שורדים. מאוד חביב.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 09 ספטמבר 2015, 03:07

לא יתאים לי - בריצה אני הזומבי...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 ספטמבר 2015, 03:09

bozeman כתב:לא יתאים לי - בריצה אני הזומבי...

אתה לא באמת חייב לספק ביצועים מוצלחים. זה סתם סיפור ומשהו שדוחף אותך קדימה. זה גרם לי כמה פעמים להמשיך עוד איזה דקה ואז עוד אחת ואז אחת נוספת.
גם אם אתה הולך, הסיפור יהיה בסדר ולא "תפסל", או משהו כזה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 09 ספטמבר 2015, 03:21

טוב, אולי אני אנסה בהמשך. מצד שני כרגע בעיקר את הריצה אני עושה על ההליכון. (ריצה במכשיר שנקרא הליכון....) בשאר הזמן שאני שומר על הבת, אז אני מסתובב איתה והולך די הרבה (כמה קילומטרים ביום)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 ספטמבר 2015, 11:25

מוזר, אני לא מוצא אותה. כל מה שאני מוצא כשאני מחפש אותה זאת אפליקציה 5k free.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 09 ספטמבר 2015, 15:03

DrKeo כתב:מוזר, אני לא מוצא אותה. כל מה שאני מוצא כשאני מחפש אותה זאת אפליקציה 5k free.

זה האתר שלהם. יש שם קישורים לשתי הגירסאות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 ספטמבר 2015, 18:37

דברתי דווקא על פיטנס 22 :)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 09 ספטמבר 2015, 22:05

היא נקראת 5K Runner
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 10 ספטמבר 2015, 06:12

Been in the past week in Taiwan (business trip) and just ate yesterday a squid in a pizza place (go figure), weird :D.
BTW i was in the holy grail of the technology sector in planet earth, the floor of one of TSMCs FABS, amazing, if you wonder how a true FAB looks like (not the crappy one in Israel) its like the citadel in Half life 2 with all the robotics hands carrying the packages (in this case holding wafers and not humans).
wonder if this is why they did it so in Half life 2.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 10 ספטמבר 2015, 11:20

אני לא יודע מה ראית ואיך ראית אבל הFABים של Intel נחשבים מתקדמים מעט יותר מאלה של TSMC.
יצא לי לבקר בFAB הישן של אינטל בקרית גת לפני עשור ואפילו אז הwaferים עברו מעמדה לעמדה באמצעות רובוטים, דרך הקירות ודרך התקרה בדומה למה שאתה מתאר...

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 11 ספטמבר 2015, 17:29

omerkot כתב:אני לא יודע מה ראית ואיך ראית אבל הFABים של Intel נחשבים מתקדמים מעט יותר מאלה של TSMC.
יצא לי לבקר בFAB הישן של אינטל בקרית גת לפני עשור ואפילו אז הwaferים עברו מעמדה לעמדה באמצעות רובוטים, דרך הקירות ודרך התקרה בדומה למה שאתה מתאר...

אצל כולם זה זהה, השימוש ברובוטים. אי אפשר לדעת של מי יותר מקדמים כי זה סוד תעשייתי שהם מסתירים אחד מהשני. מה גם שכל פאב זה משהו אחר, יש להם עשרות פאבים בטאוויאן לדוגמא לTSMC וגם לסמסונג יש עשרות בקוראה, כל אחד שונה מהשני. דרך אגב, אינטל לא משחקת בכלל באותו שוק, סמסונג וTSMC עושות את הונן מייצור לחברות אחרות. אינטל היא בערך אחת מחברות המוליכים למחצה האחרונות בעולם שמתכננת ומייצרת לעצמה, אבל היא בעצמה הבינה שהיא מפגרת מאחורי השתיים האחרות ומתחילה לפתוח את הפאבים שלה לייצור לחברות אחרת בשנים האחרונות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 ספטמבר 2015, 21:04

ומזל טוב לדוני!

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 ספטמבר 2015, 22:20

אני רוצה להודות לכולם על דיון OT של חודשיים עם רגעיים קומיים, רגעים של cringe, ורגעים של פופוקרן שעף לי מהפה. ואני רוצה להודות לסופר שלי על הפופוקורן שעף לי מהפה. וגם לMGS Freak שהביא משומקום את הציטוט מזינוסייד שבלי שום קשר לדיון אני מחפש כבר הרבה מאד זמן אבל לא זכרתי באיזה אנדר הוא הופיע ולא היה לי כח לקרוא את הכל מחדש רק בשביל להגיע אליו. שיחקת אותה 8-)

בין דיונים על יעילות רכבת, דושים וגראמר נאצים, אנשים שאוכלים את עצמם למוות ואנשים שאוכלים לך את הראש, ההיילייט הקומי מבחינתי הוא הציטוט הבא אז תודה גם לשחר:
יש אפליה לנשים. לא צריך להוכיח את זה, בדיוק כמו שלא צריך להוכיח שיש כוח משיכה.

נדמה לי שבאותם רגעים שקראתי את זה שמעתי את אייזיק ניוטון (סליחה, סר אייזיק ניוטון) עושה שמיניות בקברו. וואי וואי וואי, אם הוא רק היה יודע שמספיק להגיד שיש כח משיכה ולא צריך לבצע מחקרים אמפיריים ובטח ובטח שלא לנסח חוק פורמלי או להוכיח שום דבר כי זה ברור ויודע לכולם! כמה זמן וטרחה היו נחסכים לו! זה כאילו... וואו. איך אני אוסף כל את הפופקורן מהרצפה עכשיו!? צריך לקרוא לעבד שיבוא לנקות.

גם בהקשר הרחב של הציטוט והדיון על אפליית נשים בהייטק, בהיכרות מבפנים אני חייב להגיד מדובר בנושא הכי מגוחך שעלה פה: מכל מקומות העבודה שבעולם דווקא ההייטק הוא תעשייה שבה אם לא תיקח את הטובים ביותר ותפצה אותם בצורה הולמת - המתחרים שלך פשוט יחטפו לך אותם מתחת לאף. ולכן אפילו אם אישה דורשת פחות בציפיות השכר שלה - אתה עדיין תיתן לה יותר ממה שהיא ביקשה ובהתאם לתנאים המקובלים למפתח ברמתה, ולא כי אתה פילנטרופ נדיב אלא פשוט כי אתה לא רוצה שיום אחד המתחרה שלך יגלה את זה וימשוך אותה אליו. מי שמפלה בתעשיית ההייטק פשוט לא מחזיק במירוץ המטורף הזה, ולוותר על אנשים טובים או לא לפצות אותם בהתאם ואז להפסיד אותם למתחרים זה פשוט כמו לירות לעצמך בראש.
אין לי יותר מה להגיד למי שמסתמך על כתבות מירמור מנותקות מהמציאות וממחקרים אמפיריים ואיכשהו חי בסרט של אפלייה על בסיס מין בתעשיית ההייטק: אלו בסופו של דבר שטויות שימשיכו להיות בכותרות פשוט כי הן מעסיקות תעשיית פוליטיקלי קורקט שלמה שמתקמבקת היום מאד חזק בארה"ב. אם כבר הזכרנו אנשים גדולים בדורם, אז הבמה לג'ון קארמאק שמצליח לשמור על קור רוח גם במענה לשאלות מטופשות מהסוג הזה:
[YouTube]www.youtube.com/watch?v=vzmbW4ueGdg[/YouTube]

ובאותו ההקשר: לפני שאני מתיישב עם שאריות הפופקורן לראות את הפרק השני לעונה של סאות'פארק - אני ממליץ לכולם על הפרק הראשון והמצחיק ואקטואלי בטירוף לעונה הזו: Stunning and Brave.
http://southpark.cc.com/full-episodes/s ... -and-brave

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 5 אורחים