נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 14 נובמבר 2015, 00:14

ואו, התירוץ הכי פתטי בהסטוריה האנושית לבלעדיות. ראבק, מה כל כך קשה בלהגיד "שלמו לנו FUCK LOAD OF MONEY"?
I recently got a chance to speak to Mr Street Fighter, Yoshinori Ono, about, well, Street Fighter 5 and more specifically why the title has gone with only PS4 and PC this time around. Apparently, it's all to do with making life easier for the fighting community.

'We wanted to really unify the community," Yoshinori explained through a translator. "In previous titles we’d say ‘we’re having a tournament’ and it's like 'which version? Is it PC, Xbox, PlayStation? Which joystick should I bring? Which framerate should I practice in?' It was all over the place. We wanted to have it be one place to play Street Fighter."

Hence the move to unify the game behind one platform (and let's be honest, it might be on PC but PS4's going to be the competition platform of choice). "Ultimately, the support we were able to get - not just in terms of community building support, but also technological support and advice - Sony was able to provide to us. It’s really helped us achieve that goal. It’s all on one place and it’s one community and everyone can play together."
We're just normal men. We're just innocent men

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 14 נובמבר 2015, 01:12

רק שזה באמת נכון שהמדיניות של מיקרוסופט לא מאפשרת קרוס-פליי בין הקונסולות אז מבחינת שיקול של קהילה אחת זו החלטה לגיטימית לרצות את זה וכך להאלץ לא להוציא את המשחק ל XB1. השאלה אם זה באמת היה השיקול היחיד. אפשר גם להתווכח אם היו צריכים לעשות גרסת XB1 שלא מאפשרת קרוס-פליי ושאר הגרסאות כן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 נובמבר 2015, 01:19

Kazz כתב:רק שזה באמת נכון שהמדיניות של מיקרוסופט לא מאפשרת קרוס-פליי בין הקונסולות אז מבחינת שיקול של קהילה אחת זו החלטה לגיטימית לרצות את זה וכך להאלץ לא להוציא את המשחק ל XB1. השאלה אם זה באמת היה השיקול היחיד. אפשר גם להתווכח אם היו צריכים לעשות גרסת XB1 שלא מאפשרת קרוס-פליי ושאר הגרסאות כן.

מה שיקול בזה? ברצינות, זאת בדיחה. תקרא את מה שהוא אומר :
"Is it PC, Xbox, PlayStation? Which joystick should I bring? Which framerate should I practice in?"

כלומר ברצינות? יש לPC שלט מאוחד? אין לו מאות סוגים של שלטים ודווקא השלט הכי פופולרי עליו זה שלט 360? המשחק לא רץ ב60FPS בכל המקומות שהוא קיים בו? השאלה "Is it PC, Xbox, PlayStation" לא נשארת פשוט ירדה המילה "XBOX"? אתה אשכרה מגן על זה? WTF נסגר איתך? סוני שלמה להם מליונים, המשחק בלעדי לפס4. מה מסובך בזה? מה תירוץ ראליסטי בדבר הזה?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 14 נובמבר 2015, 01:36

הוא מפריז בשטויות אבל העיקרון הוא שהם רצו שכל שחקני SF 5 יוכלו לשחק אחד נגד השני בלי הבדלי פלטפורמה וזה בלתי אפשרי אם רוצים לעשות את זה גם ב XB1. הבעיה היא שנאמר בעבר שבלי סוני המשחק לא היה נעשה ואז עולה השאלה מה בדיוק גרם לזה שגרסת מחשב נשארה. אז כן, מבחינת העיקרון אם מפתחת רוצה קרוס-פליי לפני כל דבר אחר אז זה אומר שלא תהיה גרסת XB1. הקטע שבמקרה של SF V אנחנו מודעים למעורבות גדולה יותר של סוני בנעשה ולכן הספק קיים שהעסקה ביניהם כן כללה תשלום עבור בלעדיות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 נובמבר 2015, 03:42

Kazz כתב:הוא מפריז בשטויות אבל העיקרון הוא שהם רצו שכל שחקני SF 5 יוכלו לשחק אחד נגד השני בלי הבדלי פלטפורמה וזה בלתי אפשרי אם רוצים לעשות את זה גם ב XB1. הבעיה היא שנאמר בעבר שבלי סוני המשחק לא היה נעשה ואז עולה השאלה מה בדיוק גרם לזה שגרסת מחשב נשארה. אז כן, מבחינת העיקרון אם מפתחת רוצה קרוס-פליי לפני כל דבר אחר אז זה אומר שלא תהיה גרסת XB1. הקטע שבמקרה של SF V אנחנו מודעים למעורבות גדולה יותר של סוני בנעשה ולכן הספק קיים שהעסקה ביניהם כן כללה תשלום עבור בלעדיות.

לא, הוא אומר במפורש על טורנירים. הטיעון הזה הוא חתיכת בולשיט ענקי, אני בטוח שהם פשוט רצו קרוס פליי וסוני לא שלמה להם שקל :roll: . המשחק היה נעשה כך או כך, SF4 הוא הצלחה ענקית ולפתח משחק מכות זה סופר זול. הסיפור מאוד פשוט, סוני הציעה להם X דולרים, הם לקחו בשמחה. לא שונה בשום צורה מ-TR. הסיבה שהמשחק עדין יוצא לPC היא שסוני הציעה להם X דולרים, לא X + Y דולרים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 נובמבר 2015, 00:58

גרים פנדנגו ב3.74$ בהאמבל באנדל.
https://www.humblebundle.com/store/p/gr ... storefront

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2015, 02:54

AMD מתאפסים על עצמם ומציעים עכשיו את BF יחד עם כל כרטיס FURY או FURY X. הכרטיסים של המתחת ל500$ עדין מקבלים את DIRT RALLY.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 נובמבר 2015, 09:26

DrKeo כתב:
Kazz כתב:הוא מפריז בשטויות אבל העיקרון הוא שהם רצו שכל שחקני SF 5 יוכלו לשחק אחד נגד השני בלי הבדלי פלטפורמה וזה בלתי אפשרי אם רוצים לעשות את זה גם ב XB1. הבעיה היא שנאמר בעבר שבלי סוני המשחק לא היה נעשה ואז עולה השאלה מה בדיוק גרם לזה שגרסת מחשב נשארה. אז כן, מבחינת העיקרון אם מפתחת רוצה קרוס-פליי לפני כל דבר אחר אז זה אומר שלא תהיה גרסת XB1. הקטע שבמקרה של SF V אנחנו מודעים למעורבות גדולה יותר של סוני בנעשה ולכן הספק קיים שהעסקה ביניהם כן כללה תשלום עבור בלעדיות.

לא, הוא אומר במפורש על טורנירים. הטיעון הזה הוא חתיכת בולשיט ענקי, אני בטוח שהם פשוט רצו קרוס פליי וסוני לא שלמה להם שקל :roll: . המשחק היה נעשה כך או כך, SF4 הוא הצלחה ענקית ולפתח משחק מכות זה סופר זול. הסיפור מאוד פשוט, סוני הציעה להם X דולרים, הם לקחו בשמחה. לא שונה בשום צורה מ-TR. הסיבה שהמשחק עדין יוצא לPC היא שסוני הציעה להם X דולרים, לא X + Y דולרים.

הסיפור שונה מ TR בזה שקאפקום תפרנים רצח והם לא הוציאו משחק AAA אחד עצמאית בדור הזה אז כן יש פה קייס חזק בנוגע לעד כמה המשחק הזה בהכרח היה נוצר בלי התערבות של סוני, בניגוד לטומבריידר שהיה ברור שמיועד למולטי פלטפורם כמו דאוס אקס, היטמן וכל משחק מערבי אחר של סקוור אניקס רק ש*מישהו* התערב כדי להדביק לו בלעדיות זמנית מאוד מאולצת שלא מתאימה לו בכלל כדי שיהיה לה קלף מול אנצ׳רטד 4 בחגים שבכלל נדחה.

אה, וגם העניין הזה שסטריט פייטר זו אשכרה עסקה טובה שקאפקום לא אמורה להפגע ממנה יותר מדי בניגוד לטומב ריידר, סקוור בטפשותה אשכרה ויתרה על הפלטפורמה החזקה של טומב ריידר, איפה שהיא מיועדת למכור הכי הרבה והסמל שהקהל של סוני הרבה יותר מזוהה איתו עוד מימי הפס1, בניגוד למה שקאפקום עשתה שויתרה על הפחות חזקה.

מה שסקוור עשתה כמעט הגיוני כמו להוציא את פיינל פנטזי 15 בלעדית לוואן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2015, 14:34

על החלק הראשון אני ממש לא מסכים, מה קשור תפרנים, מאיפה הבאת שהם תפרנים? משחק מכות זה אחד הז'אנרים הכי זולים לפיתוח (מעט אומנות, אין שלבים, אין עלילה, אין אירועים מתוסרטים) ובעצם הפקה של משחק מכות היום לא צריכה לעלות שונה מדי ממשחק מכות נגיד על הפס2 או כמו משחק אינדי גדול למדי היום. על גבי זה SF4 הוא אחד המשחקים הכי מוכרים בתעשיה:
SF4 - מכר 3.3 מליון
SUPER SF4 - מכר 1.9 מליון
SUPER SF4 3D - מכר 1.2 מליון
SUPER SF4 ARCADE ED - מכר 1.1 מליון

הכל מנתונים רשמיים של קאפקום:
http://www.capcom.co.jp/ir/english/busi ... llion.html

סך הכל SF4 מכר 7.5 מליון יחידות לא כולל PC (!) שכנראה שם אותו הרבה מעל ל8 מליון יחידות סך הכל. פאקינג 7.5 מליון יחידות כשההבדל בין כל הגרסאות האלה גובל בDLC של 15$ או סתם פורט (למשל זה שמכר 1.2 מליון יחידות זאת פשוט גרסת ה3DS של סופר SF4). אתה קולט? אין לסוני אפילו סדרה אחת כל כך רווחית חוץ מאשר אולי GT (וגם היא כבר לא). להגיד שלקאפקום אין כסף או אנטרס לפתח משחק שגובל בעלויות פיתוח של משחק אינדי ומוכר כמו איזה היילו זאת פשוט בדיחה רעה. סוני שמו הרבה כסף והיו מוכנים שהם יוציאו את המשחק לעוד מקום (לPC) וכנראה שגם ביום שיצא SUPER SF5 הוא יהיה מולטי פלטפורם, איך קאפקום יכולה להפסיד מזה? מליון יחידות על הONE? הם ישלימו את זה מהמכירות של SUPER SF5 על הONE. והם אומרים שלא יהיה גרסת SUPER? כן, אני מאמין להם בערך כמו שאני קונה את "אוי, מכרנו רק 8+ מליון עותקים מSF4 ולפתח המשך עולה לפחות שלושה שקלים אז לא נפתח אותו אלה אם סוני תציל אותנו :(".

בנושא החלק השני, אני לגמרי מסכים שהיה חכם בהרבה לסקוואר לחבור עם סוני אבל צריך לזוכר שהבלעדיות הוכרזה כשהקונסולות היו רק חצי שנה בשוק (E3 הקודם) ובטח לקח חודשים לרקום את ההסכם. כלומר סקוואר נכנסה לביצה עם מיקרוסופט כנראה בסביבת השיגור של הדור ואף אחד לא יכל לחזות אז, אפילו אם לפס4 היה באזז ממש טוב, שהפס4 תמכור כמעט כפול מהONE. אבל כן, אני מסכים שהם כנראה היו מצליחים יותר על הפס4, גם בסיס משתמשים גדול בהרבה וגם לסוני לא היה כלום בחגים אז הם היו העמוד של סוני בעונת החגים הזאת.

בנושא תאריך היציאה של המשחק, מדהים אותי כשאנשים אומרים "הם היו צריכים להוציא את המשחק ארבעה חודשים קודם", כאילו אפשר במטה קסם לגרום למשחק להיות גמור חודשים לפני הזמן. ואם עושים דחיה, Q1 דחוס עד מוות ולדחות את המשחק לQ2 (צריך לזכור שQB יוצא באפריל, כלומר זאת תהיה דחיה לפחות למאי) זה להזיז אותו חצי שנה קדימה. לא מעט זמן דחיה ומליונים מבוזבזים אם דוחים משחק חצי שנה ומעלה רק בשביל להתרחק מCOD ו-FO4. מעניין אם היו מזיזים את TR שבועיים אחורה או קדימה אם זה היה עושה לו טוב. בכל מקרה גם היילו 5 לא בדיוק מכר טוב (יחסית להיילו) והוא יצא שבועיים+ לפני כל הבלגן של ה9 בנובמבר.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 נובמבר 2015, 16:48

העובדות מדברות, קאפקום בדור הזה במצב חצי מת והיא לא הוציאה כלום גדול עצמאית אלא רק במסגרת בלעדיות כלשהי, לא חושב שאפשר להתווכח עם זה, זה כבר טיעון חזק לטובת הקטע של כן, במצבה הנוכחי היא צריכה עזרה כמו של סוני כדי לדחוף את המשחק החוצה, הבאתי לך גם ריאיון עם אונו אז שאומר שהוא לא יודע אם יצא סטריטי פייטר 5 ומתי כי כרגע אין את התקציב לזה, אז על מה כל המגילה שלך כשיש ראיות ברורות בנוגע להערכה הזו? הדברים הללו לא מבוססים על אוויר.

ולא הבנתי מי דיבר פה על תאריכי יציאה, גררת דיון מת׳רד מקביל? פה דיברתי על האספקט של הבלעדיות של TR עצמה מבחינה עסקית עוד לפני שהעלתי את ההחלטה האומללה להוציא אותו בנובמבר, זה היה רעיון רע מלחתכילה להוציא אותו בלעדי לוואן והתאריך יציאה זו בכלל מכת מוות סופית להצלחה שלו בשיגור.

ועם איך שחלק מהמשחקים יוצאים היום (80 אחוז גמורים ואז מוציאים פאטצ׳ים להמשך פיתוח) אני לא אתפלא אם טומב ריידר שיצא מלוטש מאוד היה ״גמור״ סטייל הוויצ׳ר, יוניטי ופולאאוט 4 עוד לפני :P

אבל גם אם לא היתה אפשרות להוציא אותו לפני התאריך יציאה של פולאאוט אז עדיף לדחות לדצמבר או ינואר, למה קפצת פתאום לקוואנטום ברייק? הוא לא יכול לצאת חודשיים- שלוש לפניו?
האופציה הכי גרועה זה לשגר לצד פולאאוט 4 ובין מפלצות כמו קוד ובאטלפרונט, זה היה הצעד השני המטומטם שלהם אחרי הבלעדיות הזמנית הזאת.

בקשר להיילו, כן התאריך שלו לא רע, הנתונים כל כך נמוכים שזה נראה לי בבירור ירידת כח חזקה של המותג, יתכן בעקבות היילו 4 והאוסף של מאסטר צ׳יף שפגעו חזק באמון שרוכשים לו השחקנים, זה בערך מה שקרה לסינדיקייט אחרי יוניטי, אני מאמין שטומב ריידר לא בא לשוק שעוין יחסית את המותג כמו שני האחרים, רק שההחלטות להוציא החוצה את השוק שהכי נלהב כלפיו (שחקני פס4) ולשחרר אותו בתקופה שגם אלו שאוהבים אותו על הוואן עסוקים במשחקים אחרים היו טעות גדולה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2015, 19:37

bling כתב:העובדות מדברות, קאפקום בדור הזה במצב חצי מת והיא לא הוציאה כלום גדול עצמאית אלא רק במסגרת בלעדיות כלשהי, לא חושב שאפשר להתווכח עם זה, זה כבר טיעון חזק לטובת הקטע של כן, במצבה הנוכחי היא צריכה עזרה כמו של סוני כדי לדחוף את המשחק החוצה, הבאתי לך גם ריאיון עם אונו אז שאומר שהוא לא יודע אם יצא סטריטי פייטר 5 ומתי כי כרגע אין את התקציב לזה, אז על מה כל המגילה שלך כשיש ראיות ברורות בנוגע להערכה הזו? הדברים הללו לא מבוססים על אוויר.

ולא הבנתי מי דיבר פה על תאריכי יציאה, גררת דיון מת׳רד מקביל? פה דיברתי על האספקט של הבלעדיות של TR עצמה מבחינה עסקית עוד לפני שהעלתי את ההחלטה האומללה להוציא אותו בנובמבר, זה היה רעיון רע מלחתכילה להוציא אותו בלעדי לוואן והתאריך יציאה זו בכלל מכת מוות סופית להצלחה שלו בשיגור.

ועם איך שחלק מהמשחקים יוצאים היום (80 אחוז גמורים ואז מוציאים פאטצ׳ים להמשך פיתוח) אני לא אתפלא אם טומב ריידר שיצא מלוטש מאוד היה ״גמור״ סטייל הוויצ׳ר, יוניטי ופולאאוט 4 עוד לפני :P

אבל גם אם לא היתה אפשרות להוציא אותו לפני התאריך יציאה של פולאאוט אז עדיף לדחות לדצמבר או ינואר, למה קפצת פתאום לקוואנטום ברייק? הוא לא יכול לצאת חודשיים- שלוש לפניו?
האופציה הכי גרועה זה לשגר לצד פולאאוט 4 ובין מפלצות כמו קוד ובאטלפרונט, זה היה הצעד השני המטומטם שלהם אחרי הבלעדיות הזמנית הזאת.

בקשר להיילו, כן התאריך שלו לא רע, הנתונים כל כך נמוכים שזה נראה לי בבירור ירידת כח חזקה של המותג, יתכן בעקבות היילו 4 והאוסף של מאסטר צ׳יף שפגעו חזק באמון שרוכשים לו השחקנים, זה בערך מה שקרה לסינדיקייט אחרי יוניטי, אני מאמין שטומב ריידר לא בא לשוק שעוין יחסית את המותג כמו שני האחרים, רק שההחלטות להוציא החוצה את השוק שהכי נלהב כלפיו (שחקני פס4) ולשחרר אותו בתקופה שגם אלו שאוהבים אותו על הוואן עסוקים במשחקים אחרים היו טעות גדולה.

העובדות מדברות בעד עצמן? המשחק עולה כמו משחק אינדי לפיתוח ומוכר כמו היילו, איזו חברה עם רבע שכל לא הייתה מפתחת אותו? אני לא מבין מה הויכוח בכלל? למה לעזאזל משחק שמוכר 8+ מליון יחידות ודורש צוות שגובל בצוות של אינדי מושקע צריך עזרה של חברה חיצונית? אתה יכול לתת לי דוגמה כזאת בהסטוריה של עולם משחקי הוידאו? הם רצו את הכסף, הם חשבו שזה יהיה חכם יותר פיננסית ולגמרי מותר להם וחכם מצידם. אבל לצייר את זה כאילו סוני הצילה את SF5? נו באמת, באמת.

בנושא TR, התבלבלתי לגמרי עם נושא אחר, סורי :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 נובמבר 2015, 01:57

ועכשיו גם אינטל נכנסת לענייני הבאנדלים. עם המעבדי I7 החדשים מקבלים שלושה קודים לJC3, CS:GO וקרדיט למשחק F2P שאני לא מכיר World of warships.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 19 נובמבר 2015, 09:53

אוי, זה אחלה מבצע של אינטל. חבל שאין לי שקל, כי מתאים לי שדרוג לוח אם ומעבד.

המשחק של הספינות, זה גירסאת ספינות למשחק היותר מפורסם של אותה חברה world of tanks, שאם אתה זוכר אפילו הופיע בE3 של מייקרוסופט לפני איזה שנתיים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 19 נובמבר 2015, 12:27

DrKeo כתב:
bling כתב:העובדות מדברות, קאפקום בדור הזה במצב חצי מת והיא לא הוציאה כלום גדול עצמאית אלא רק במסגרת בלעדיות כלשהי, לא חושב שאפשר להתווכח עם זה, זה כבר טיעון חזק לטובת הקטע של כן, במצבה הנוכחי היא צריכה עזרה כמו של סוני כדי לדחוף את המשחק החוצה, הבאתי לך גם ריאיון עם אונו אז שאומר שהוא לא יודע אם יצא סטריטי פייטר 5 ומתי כי כרגע אין את התקציב לזה, אז על מה כל המגילה שלך כשיש ראיות ברורות בנוגע להערכה הזו? הדברים הללו לא מבוססים על אוויר.

העובדות מדברות בעד עצמן? המשחק עולה כמו משחק אינדי לפיתוח ומוכר כמו היילו, איזו חברה עם רבע שכל לא הייתה מפתחת אותו? אני לא מבין מה הויכוח בכלל? למה לעזאזל משחק שמוכר 8+ מליון יחידות ודורש צוות שגובל בצוות של אינדי מושקע צריך עזרה של חברה חיצונית? אתה יכול לתת לי דוגמה כזאת בהסטוריה של עולם משחקי הוידאו? הם רצו את הכסף, הם חשבו שזה יהיה חכם יותר פיננסית ולגמרי מותר להם וחכם מצידם. אבל לצייר את זה כאילו סוני הצילה את SF5? נו באמת, באמת.

בנושא TR, התבלבלתי לגמרי עם נושא אחר, סורי :)

תפסיק עם ההגזמות, הוא לא עולה כמו משחק אינדי וגם מהמודל הזה שהביא להם 8 מליון יחידות הם נסוגו.
כרגע ממה שאנחנו רואים, כן אני נוטה לאפשרות שבלי העזרה של סוני המשחק היה יוצא אולי עוד שנתיים, אני מבסס את זה על הראיות שיש לי ולא ספקולציות ותיאוריות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 נובמבר 2015, 13:23

כן, הוא עולה כמו משחק אינדי מושקע, אתה באמת לא רואה את ההבדל בין להפיק RE7 ללהפיק SF5 אז אני כבר לא יודע מאיפה לתקוף את זה. אתה מעדיף שאני אגיד שעולה לפתח את זה כמו משחק DS? הייתי אומר VITA אבל נראה לי שמשחק VITA מושקע עולה הרבה יותר מSF5 לפיתוח. ועוד המשחק מכר 8 פאקינג מליון יחידות, זה ברמה של AC, זה יותר ממה שהיילו 5 כנראה ימכור. לפחות TR ישרים, סקוואר לא רצתה לשים עליו סכומים הזויים כדי להביא אותו לרמת פוליש גבוהה בהרבה מהמקורי, מיקרוסופט הציעו כסף והם קפצו על ההצעה. כאן הם שקופים לגמרי, גם מציינים שהוא יצא לתחרות ומתי הוא יוצא לתחרות וגם אומרים שהם עשו את זה בשביל הכסף. SF5, כל הקמפיין שלהם מסביבו הוא כזה בולשיט אחד גדול. "איך תדע באיזה Frame rate להתאמן לטורניר"??? "איך תדע איזה שלט להביא"??????? WTF? מאיפה הם מפליצים את זה?

אני מוכן עכשיו לפתוח התערבות בנושא התערבויות שיוצאת לSF5 גרסת סופר טורבו לONE בסופו של דבר, בעיניים עצומות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 נובמבר 2015, 13:31

אמ;לק

אבל בעניין ההפקה - כן, SF לא אמור לעלות הרבה מעבר למשחק אינדי חצי-מושקע

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 נובמבר 2015, 13:50

Laskin כתב:אמ;לק

אבל בעניין ההפקה - כן, SF לא אמור לעלות הרבה מעבר למשחק אינדי חצי-מושקע

הגרסת אמ;לק היא "קאפקום מדברים הרבה שטויות על SF5, העלות פיתוח שלו מצחיקה כשמדברים על קונסולה מודרנית והקודם מכר 8 מליון יחידות אז איך אפשר להגיד שמישהו הציל את המשחק הזה? למה שמשחק שעולה כמו אינדי ומוכר יותר מאנצ'רטד יצטרך בכלל הצלה?".

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 נובמבר 2015, 14:14

אם כך אני מסכים איתך.
משחק בעלות די מינימלית, קאפקום בוודאי יכולה לממן אותו בקלות בצורה עצמאית, והיה מוכר מליונים בכל מצב.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 19 נובמבר 2015, 14:51

DrKeo כתב:כן, הוא עולה כמו משחק אינדי מושקע, אתה באמת לא רואה את ההבדל בין להפיק RE7 ללהפיק SF5 אז אני כבר לא יודע מאיפה לתקוף את זה. אתה מעדיף שאני אגיד שעולה לפתח את זה כמו משחק DS? הייתי אומר VITA אבל נראה לי שמשחק VITA מושקע עולה הרבה יותר מSF5 לפיתוח. ועוד המשחק מכר 8 פאקינג מליון יחידות, זה ברמה של AC, זה יותר ממה שהיילו 5 כנראה ימכור. לפחות TR ישרים, סקוואר לא רצתה לשים עליו סכומים הזויים כדי להביא אותו לרמת פוליש גבוהה בהרבה מהמקורי, מיקרוסופט הציעו כסף והם קפצו על ההצעה. כאן הם שקופים לגמרי, גם מציינים שהוא יצא לתחרות ומתי הוא יוצא לתחרות וגם אומרים שהם עשו את זה בשביל הכסף. SF5, כל הקמפיין שלהם מסביבו הוא כזה בולשיט אחד גדול. "איך תדע באיזה Frame rate להתאמן לטורניר"??? "איך תדע איזה שלט להביא"??????? WTF? מאיפה הם מפליצים את זה?

אני מוכן עכשיו לפתוח התערבות בנושא התערבויות שיוצאת לSF5 גרסת סופר טורבו לONE בסופו של דבר, בעיניים עצומות.

ברור שהם עושים את זה בשביל כסף, מתי משהו בתעשייה הזו לא נעשה בשביל זה, רק ברור שהם הרבה יותר נזקקים לו מסקוור, לא מתייחס בכלל לשטויות של השלטים, ברור שזה קשקוש.

ואני בטוח שגם חשבת בזמנו שמגס4 יצא ל 360 :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 נובמבר 2015, 15:21

כן, לגמרי חשבתי בזמנו שMGS4 יצא ל360 וזה גם היה הגיוני, אחת ההחלטות הכי מטומטמות של קונאמי אי פעם. מצד שני כנראה שהיה סוג של הסכם מאחורי הקלעים שמנע מהם אחרת אני לא ממש מבין את הקונספט של להוציא משחק שעלה להם עשרות מליונים לפתח לקונסולה אחת סתם ככה מטוב ליבם. אבל זה לא קשור למקרה, SF4 משחק מולטי פלטפורם שמכר מצויין על ה360 (למרות שהוא מכר יותר על הפס3). SF5 לא שונה בשום צורה מTR, קאפקום ראתה הזדמנות עסקית להיות בטוח יותר פיננסית בזמן הפיתוח (בדיוק כמו סקוואר) והיא קפצה עליה. SF5 היה קיים ובדיוק באותה תצורה אם סוני מעולם לא היו פונים אליהם, סוני לא הצילה כלום, סוני קנתה בלעדיות, זה הכל.

סתם מצחיק כל העניין הזה, שכשמיקרוסופט "משחדת" את סקוואר לבלעדיות זמנית לTR היא המפלצת של התעשיה אבל כשסוני "משחדת" את קאפקום לבלעדיות לנצח (על פי דבריהם) לSF5 אז הם הקדוש שהציל סדרת משחקים נהדרת מלמות. כאילו SF4 הוא לא בערך המשחק הכי רווחי של קאפקום בדורות האחרונים.

בקיצור, אם אני הדביל שחושב שיצאו וריאציות על SF5 והן יצאו גם לONE בסופו של דבר אז לגמרי אפשר לשים את זה בנושא התערבויות.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 19 נובמבר 2015, 15:32

כן כמו שפה אתה חושב שזה ״הגיוני״, מה לעשות שאתה לא באמת יודע הכל.
אתה גם לא יודע אם זו היתה החלטה מטומטמת, בניגוד לטומב ריידר, קונאמי נשארה עם הפלטפורמה שקריטית למשחק והם מכרו פיצוץ על הפס3, בתוספת הכסף שקיבלה מסוני אני בטוח שיצא להם אחלה ומעבר לציפיות שלהם.

ושוב המקרים בין סקוור לקאפקום לא מקבילים מראיות פשוטות שהבאתי, אתה לא מקבל אותן, סבבה, אין יותר מדי מה לחפור פה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 נובמבר 2015, 15:40

bling כתב:כן כמו שפה אתה חושב שזה ״הגיוני״, מה לעשות שאתה לא באמת יודע הכל.
אתה גם לא יודע אם זו היתה החלטה מטומטמת, בניגוד לטומב ריידר, קונאמי נשארה עם הפלטפורמה שקריטית למשחק והם מכרו פיצוץ על הפס3, בתוספת הכסף שקיבלה מסוני אני בטוח שיצא להם אחלה ומעבר לציפיות שלהם.

ושוב המקרים בין סקוור לקאפקום לא מקבילים מראיות פשוטות שהבאתי, אתה לא מקבל אותן, סבבה, אין יותר מדי מה לחפור פה.

היי, זה הכל עניין של כמה סוני שלמה. אם סוני שלמה ממש הרבה אז המשחק לעולם לא יצא לONE, פשוט משחק שמוכר 8 מליון יחידות, סוני תצטרך לשפוך עליו כמויות אדירות של כסף כדי לשמור עליו בלעדי. כנראה שהפשרה היחידה שלהם הייתה שיצא לPC כדי להוריד את קאפקום במחיר.

ובנושא סקוואר מול קאפקום, אין לנו מושג כמה כסף כל אחת קבלה, אולי סקוואר קבלה ממיקרוסופט מספיק כדי שאפילו מכירות פתטיות לTR החדש יהיו לה משתלמות, לך תדע. בכל מקרה אם יש דבר אחד בטוח זה שהמקרה של SF גרוע יותר כי מונעים את הסדרה לגמרי מאנשי הONE בניגוד לTR שיגיע לפס4 בחגים הבאים. אגב, הראיות שלך הן לא באמת ראיות, RE רבליישנס 2 למשל יצא השנה וזה משחק יקר בהרבה לפיתוח מSF5.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 19 נובמבר 2015, 15:50

משחק אפיסודי בהפקה של A בקושי ובמחיר של 20$ לכל הפרקים זו לא ראייה, ראייה זה שהם לא הוציאו בכלל משחק ריטייל אחד כל הדור הזה עצמאית (דד רייזינג 3 מומן על ידי מייקרוסופט בהסכם דומה ואף מחמיר יותר- ה PC קיבל פורט מאוחר ולא בו זמנית כמו SF5) או שאונו אומר בזמנו לפני העסקה עם סוני שאין משאבים לפיתוח המשך לסטריט פייטר, מבחינתי אין יותר ברור מזה.

וכמה שמייק משלמת, אני מתקשה להאמין שזה מפצה על מכירות עד כדי כך חלשות, אף אחד לא בנה שככה המשחק יתקבל, אני באמת מקווה שבארה״ב הוא ילך טוב יותר ושבכלל יש לו רגליים ארוכות, מגס4 מכר נפלא וקונאמי קיבלה בוכטות של כסף מסוני, לקרוא להחלטה הזו אחת המטומטמות שלהם לא מסתדרת עם המציאות, בניגוד למה שאנחנו רואים לבינתיים עם טומב ריידר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 נובמבר 2015, 16:03

bling כתב:משחק אפיסודי בהפקה של A בקושי ובמחיר של 20$ לכל הפרקים זו לא ראייה, ראייה זה שהם לא הוציאו בכלל משחק ריטייל אחד כל הדור הזה עצמאית (דד רייזינג 3 מומן על ידי מייקרוסופט בהסכם דומה ואף מחמיר יותר- ה PC קיבל פורט מאוחר ולא בו זמנית כמו SF5) או שאונו אומר בזמנו לפני העסקה עם סוני שאין משאבים לפיתוח המשך לסטריט פייטר, מבחינתי אין יותר ברור מזה.

וכמה שמייק משלמת, אני מתקשה להאמין שזה מפצה על מכירות עד כדי כך חלשות, אף אחד לא בנה שככה המשחק יתקבל, אני באמת מקווה שבארה״ב הוא ילך טוב יותר ושבכלל יש לו רגליים ארוכות, מגס4 מכר נפלא וקונאמי קיבלה בוכטות של כסף מסוני, לקרוא להחלטה הזו אחת המטומטמות שלהם לא מסתדרת עם המציאות, בניגוד למה שאנחנו רואים לבינתיים עם טומב ריידר.

אבל SF5 הוא הפקה יותר קטנה מRE, זה מה שאתה מסרב להבין. מדובר במשחק קטנטן שקשה להאמין שמוכרים אותו ב60$ (גם את TEKKEN אגב ושאר המשחקי מכות שהם לא MK שהוא מושקע בהרבה מכולם. גם הוא אגב הפקה קטנטנה). אין דבר כזה שאין משאבים למשחק קטנטן אם RE:R2 יצא ולא בלעדית לאף אחד. קאפקום מחפשים עסקאות בלעדיות כדי לנהל סיכונים כמו... DR3 ובערך זהו? סבבה, לא נדיר, ביחוד שהיו להם כמה וכמה כשלונות גדולים בשנים האחרונות. אבל להגיד שלקאפקום אין את המשאבים להוציא משחק בעלויות פיתוח של ארקייד ולמכור 8 מליון עותקים ממנו? באמת? ברצינות? זה ויכוח בכלל?

אגב, יש לך את הראיון עם אונו? כי לפחות לכאן לא הבאת כלום. אני מכיר את הראיונות שלו אחרי שסוני נעמדה מאחורי SF5.

בנושא MGS4, קונאמי עד היום לא מודה שסוני שלמו להם לבלעדיות. אז אם סוני לא שלמו הם מטומטמים ואם סוני כן שלמו אז הם עשו אחלה עסקה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 19 נובמבר 2015, 16:05

סתם כי זה משעשע, מסתבר שמה שחברת משחקים שאין לה 25 מיליון דולר (בהערכה שהיא הגזמה פרעית) כדי לפתח משחק מכות דו מימדי עושה בעיתות משבר, זה לפתוח מסעדה/חנות גדולה בקניון בפאתי טוקיו.

אפשר לקנות שם אוכל מונסטר האנטר בחודשים הקרובים וגם המון המוני דברים של כל מיני משחקים של קאפקום שהם לא אוכל.
זה מזכיר לנו, אגב, שמונסטר האנטר הוא מותג עצום שמוכר מיליונים על מליונים ומפותח לקונסולות ניידות אז צריך תקציבים קטנים וחמודים, באופן יחסי. למרות זאת, לא יפתיע בכלל עם התקציב של מונסטר האנטר החדש, גדול משל SF5.
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 89 אורחים