נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

Re: משחקי 2016

הודעהעל ידי InterAl » 01 דצמבר 2015, 00:15

DrKeo כתב:
InterAl כתב:
DrKeo כתב:מסיבת התה היא אוסף דגנרטים שאולי חושבים שהם ליברטריאנים אבל רק תגיד לידם את המילה "הפלה" או "fuck jesus". הם ליברטריאנים בערך כמו שאותם חבר'ה PC שסאות' פארק צוחקים עליהם מיצגים תקינות פוליטית. אולי הם ליברטריאנים (לא רק טרוי פארקר?) אבל הם חבר'ה של המרכז, לא ימין או שמאל קיצוני.

אידאולוגית, מסיבת התה די קרובה לליברטריאניזם. אגב, גם יש לא מעט ליברטריאנים דתיים וגם כאלה שמתנגדים להפלות, אין קונצנזוס בנושאים האלה. ואני לא יודע למה אתה קורא מרכז וימין קיצוני... ליברטריאנים הם בד"כ לא ימין קיצוני ולא מרכז.

מסיבת התה היא כן ימין קיצוני (מן הסתם לא קיצוני פשיסטי, פשוט ביחס לימין יותר מתון) ואני לא באמת רואה קשר בינם לבין ליברטריאניות. הם קונסרבטיבים, לא ליברטריאנים. אולי יש סוג של חפיפה קלה כי בסופו של דבר מסיבת התה מורכבת משמרנים מדושנים שישמחו שמיסי חברות יעלמו מהעולם אבל זה שיש חיתוך בין כמה דיעות של הליברטריאנים ומסיבות התה לא שם אותם באותו צד בדיוק כמו שיש חיתוך בין כמה דיעות של ליברטריאנים לליברלים הקיצונים ועדין זה לא הופך ליברטריאנים לליברלים קיצונים. ליברטריאן אמור לזלזל במסיבת התה. ליברטריאן יכול להיות דתי או לא לרצות לעשות הפלה, אבל בבית שלו על עצמו, לא מה שמסיבת התה רוצה.

הנה האג'נדה של מסיבת התה על רגל אחת: ממשלה קטנה, מיסים נמוכים, דה-רגולציה.
וזאת גם בדיוק האג'נדה של התנועה הליברטריאנית.

בנוגע לדת - לא מסיבת התה ולא הליברטריאנים מעוניינים בכפייה דתית. לגבי הפלות - זה תלוי. יש לא מעט ליברטריאנים (וגם אנשי מסיבת התה) שחושבים שצריך לאסור אותן בחוק מאחר ומדובר ברצח. אין פה סתירה בין האידאולוגיות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 דצמבר 2015, 02:17

אתה מדבר על האג׳נדה הכלכלית שלהם שהיא פשוט גרסה קיצונית יותר של הרפובליקנית הקלאסית. אתה משמיט כמובן את הגישת אנטי מדע, אנטי אבולוציה, אנטי נשואים של אותו המין וכמובן אנטי הפלות (סליחה, מזה לא התעלמת אלה הגעת למסקנה מוזרה שזה ליברטיראני) מה שהופך אותם גג חלקית חותכים את הליברטריאנים בגרף וואן. בדיוק כמו נניח השמאל הקיצוני בחוקים אזרחיים.

ואם נדבר יותר ישירות, מאט וטריי בזים למסיבת התה והמפלגה הרפובליקנית (פשוט גם לדמוקטית).
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 01 דצמבר 2015, 08:46

InterAl כתב:
DrKeo כתב:מסיבת התה היא אוסף דגנרטים שאולי חושבים שהם ליברטריאנים אבל רק תגיד לידם את המילה "הפלה" או "fuck jesus". הם ליברטריאנים בערך כמו שאותם חבר'ה PC שסאות' פארק צוחקים עליהם מיצגים תקינות פוליטית. אולי הם ליברטריאנים (לא רק טרוי פארקר?) אבל הם חבר'ה של המרכז, לא ימין או שמאל קיצוני.

אידאולוגית, מסיבת התה די קרובה לליברטריאניזם. אגב, גם יש לא מעט ליברטריאנים דתיים וגם כאלה שמתנגדים להפלות, אין קונצנזוס בנושאים האלה. ואני לא יודע למה אתה קורא מרכז וימין קיצוני... ליברטריאנים הם בד"כ לא ימין קיצוני ולא מרכז.

אין קונצנזוס בנושא - אבל זה רק כי רוב השמרנים הם לא ליברטאנים אלא רק שמנפנפים בעלה תאנה של ליברטאניות כשזה מתאים לאג'נדה שלהם. בפועל כשזה מגיע לצנזורה של משחקים לשמרנים בימין יש הכי הרבה במשותף עם השמרנים בשמאל.

אמצע וקיצון הוא עניין יחסי לנקודת ההשקפה שלך. ליברטאניזם "קלאסי" נוטה קצת לכיוון הצד הימני של המצפן הפוליטי, אבל מנקודת המבט המרוחקת יותר של הקשת הטוטאליסטית-סטאטיסטית-סוציאליסטית כמו שאפשר לראות בתמונה זה בהחלט ההיפך המוחלט ולכן ממותג כ"ימין קיצוני". וככל שאתה יותר פנאטי בדעות שלך ככה הפרספקטיבה שלך יותר צרה ולכן גם כל האידיאולוגיות המתחרות שלך (כולל אלו שיחסית קרובות לשלך) על המפה ימותגו כ"קיצון" - הכל כדי שהדיסוננס בראש ימשיך להתקיים.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 דצמבר 2015, 11:09

InterAl כתב:

זה נכון בעיקר לגבי 3 דברים:
כלכלה
שאיפה לממשלה קטנה ככל האפשר
אהדה לישראל

בענייני דת וכל היוצא משם - הם די הפכים, ברוב המקרים

אגב, נחמד מצד שחר לא להתייחס שוב כי הרי "זה ברור" שאנחנו טועים והוא צודק בכל מילה, במיוחד שהעונה מאוד מאוזנת, ממש באותה המידה, כי יש 2 סצינות מתוך 450 שצוחקות על דונלד טראמפ :P

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 דצמבר 2015, 12:04

DrKeo כתב:אתה מדבר על האג׳נדה הכלכלית שלהם שהיא פשוט גרסה קיצונית יותר של הרפובליקנית הקלאסית. אתה משמיט כמובן את הגישת אנטי מדע, אנטי אבולוציה, אנטי נשואים של אותו המין וכמובן אנטי הפלות (סליחה, מזה לא התעלמת אלה הגעת למסקנה מוזרה שזה ליברטיראני) מה שהופך אותם גג חלקית חותכים את הליברטריאנים בגרף וואן. בדיוק כמו נניח השמאל הקיצוני בחוקים אזרחיים.

ואם נדבר יותר ישירות, מאט וטריי בזים למסיבת התה והמפלגה הרפובליקנית (פשוט גם לדמוקטית).

נשמע כאילו לקחת את ההגדרה שלך ל"מסיבת התה" מSALON. כאילו או שאין לך מושג מה אנשים שמזדהים ככאלה חושבים ואתה מסתמך על מה שdetractors יאמרו או שאתה לא מבין את ההבדל בין הדעות בכל הנוגע למרחבים השונים: משפחה, חברים, עיר, מחוז, מדינה,ממשל הפדרלי.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 דצמבר 2015, 12:52

יש חוגים בתוך מסיבת התה, שהתקשורת מאוד מבליטה במכוון... לי יצא להפגש עם קבוצה של 50 פעילים של מסיבת התה של ארה"ב לפני איזה 6 שנים, פה בארץ, ודיברנו על הפלות בין היתר... רק אחד שם, שהוא כומר שחור אגב, התנגד לזה.
זה לא מייצג הרבה, אבל זה מה שאני יכול לספר מתוך חוויה אישית.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 01 דצמבר 2015, 13:35

DrKeo כתב:אתה מדבר על האג׳נדה הכלכלית שלהם שהיא פשוט גרסה קיצונית יותר של הרפובליקנית הקלאסית. אתה משמיט כמובן את הגישת אנטי מדע, אנטי אבולוציה, אנטי נשואים של אותו המין וכמובן אנטי הפלות (סליחה, מזה לא התעלמת אלה הגעת למסקנה מוזרה שזה ליברטיראני) מה שהופך אותם גג חלקית חותכים את הליברטריאנים בגרף וואן. בדיוק כמו נניח השמאל הקיצוני בחוקים אזרחיים.

כתנועה, יש להם רק אג'נדה כלכלית. לדברים האחרים שהזכרת אין קשר לתנועה, אלא אולי לדעות פרטיות של אנשים שחברים בה. והפלות בהחלט אפשר להחשיב כעמדה ליברטריאנית אם אתה מתייחס לעובר כאדם (לא בלתי סביר).

swym - אני חושב שזה תלוי בצורה שבה אתה בוחר לצייר את המפה. ליברטריאניזם הרבה פעמים מתוארת כשילוב של ימין קיצוני ושמאל קיצוני. קשה לקבוע במדויק כי אלה הגדרות שמשתנות מתקופה לתקופה וממדינה למדינה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 דצמבר 2015, 13:50

גם משונה שבמפה הזאת בוחרים לעשות הפרדה בין ליברטריאניזם שמאלני וליברטריאניזם "רגיל". מה שאינטר כתב עכשיו הוא הדבר הנכון.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 דצמבר 2015, 13:59

InterAl כתב:

כתנועה, יש להם רק אג'נדה כלכלית. לדברים האחרים שהזכרת אין קשר לתנועה, אלא אולי לדעות פרטיות של אנשים שחברים בה. והפלות בהחלט אפשר להחשיב כעמדה ליברטריאנית אם אתה מתייחס לעובר כאדם (לא בלתי סביר).

swym - אני חושב שזה תלוי בצורה שבה אתה בוחר לצייר את המפה. ליברטריאניזם הרבה פעמים מתוארת כשילוב של ימין קיצוני ושמאל קיצוני. קשה לקבוע במדויק כי אלה הגדרות שמשתנות מתקופה לתקופה וממדינה למדינה.

חלקים מהאג'נדה של התנועה נחתכת עם ליברטיאניזם בדיוק כמו שחלקים ממנה נחתכים עם האג'נדה הקונסרבטיבית שלא קשורה לליברטיאניזם. להגיד שטרי פארקר הוא סוג של ימין קיצוני כי הוא רשום בתנועה הליבטיראניסטית זה קצת מנותק, ביחוד שהוא בז לימין (ולשמאל) האמריקאי בראיונות.

לאסקין, כחלק מהתנועה הקונסרבטיבית מסיבת התה (שכוללת מספיק אנשים הזויים) מקבלת את החותמות המתאימות, מה לעשות? רק העובדה שרוב החברים בה מתנגדים לנישואים הומוסקסואלים (וגם ברית הנישואין ההומוסקסואלית אגב, למקרה שתגיד ליברטיריאן אמיתי אמור להתנגד לחתונה :)) כבר מוציא אותה מהזכות לקרא לעצמה ליברטריאנית, אפילו אם האג'נדה הכלכלית שלה מאוד קרובה. זה כמו להקים תנועה ליברטריאנית אבל להיות בעד הועד של חברת חשמל. 99.9% מהדיעות של התנועה שלי ליברטריאנית, אבל מת על הועד של חברת חשמל. זה כבר אומר שהתנועה שלי לא ליברטריאנית.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 דצמבר 2015, 14:25

מאיפה אתה מביא את הנתון החסר שחר לגבי תמיכה בנישואים חד מיניים? גם אהבתי שבחרת בכלל להחזור על זה ולא על הטענה המופרכת לחלוטין של "אנטי מדע" ו"אנטי אבולוציה". באמת, זה לקבל את הרושם שלך מכותבים שמפרסמים בSALON.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 דצמבר 2015, 14:27

פלטיניום עובדים על משחק צבי הנינג'ה! ואו, כל סדרות שנות ה80 שלנו מקבלים טיפול פלטיניום. מתי בימבה והמומינים?

סוויס, לא כערך של התנועה, כערכים של חלק מהחברים הקונסרבטיבים שלה כמו ריצ'רד מורדוק. בדיוק כמו שיש דברים שמועדים על הבית היהודי מתוך זה שסמוטריץ' חבר בה ולא מתוך המצע שלה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 דצמבר 2015, 14:33

אתה סתם בוחר להיטפס על איזו אנקדוטה והיציאות שלהם במשך השנים ומוסיף על זה התעלמות מאיזה מרחב מדובר עליו. כאמור, אני קומוניסט במשפחה (הראייה הפרטנית ביותר) אבל מדינה? או ממשל פדרלי? אני כנראה חג סביב מינרכיזם. אומנם זה לא נוגע אליי (מבחינת דעה אישית) אבל אם אמא שלי מזועזעת (ברמה כזו או אחרת) מהומואים במשפחה (בסגנון "איזה מסכנה דודה X כי הבן Y יצא מהארון) זה לא אומר שום דבר על מידת התמיכה שלה באנשים באשר הם במדינה להתחתן עם בני מינם. אז היא ליברלית או שמרנית? המרחב שאליו מופנה הדעה הוא משהו שלא ניתן להתעלם ממנו.

ואם כבר אג'נדה של הtea party
https://www.teapartypatriots.org/
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 דצמבר 2015, 14:40

swiss-the-engine כתב:אתה סתם בוחר להיטפס על איזו אנקדוטה והיציאות שלהם במשך השנים ומוסיף על זה התעלמות מאיזה מרחב מדובר עליו. כאמור, אני קומוניסט במשפחה (הראייה הפרטנית ביותר) אבל מדינה? או ממשל פדרלי? אני כנראה חג סביב מינרכיזם. אומנם זה לא נוגע אליי (מבחינת דעה אישית) אבל אם אמא שלי מזועזעת (ברמה כזו או אחרת) מהומואים במשפחה (בסגנון "איזה מסכנה דודה X כי הבן Y יצא מהארון) זה לא אומר שום דבר על מידת התמיכה שלה באנשים באשר הם במדינה להתחתן עם בני מינם. אז היא ליברלית או שמרנית? המרחב שאליו מופנה הדעה הוא משהו שלא ניתן להתעלם ממנו.

ואם כבר אג'נדה של הtea party
https://www.teapartypatriots.org/

אם אמא שלך מזועזעת מהומוסקסואלים זה לא עושה אותה שמרנית או לא שמרנית. אם היא אומרת שצריך לאסור עליהם להתחתן אז היא שמרנית. ליברטיאן יכול להיות מזועזע מהמון דברים, אבל הוא צריך לבלוע את זה ולהגיד שהוא ילחם על הזכות של אותם אנשים לעשות את מה שמזעזע אותו כל עוד זה לא פוגע באדם אחר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 דצמבר 2015, 14:58

שוב, כל הטיעונים כנגד להט"בים או הפלות זה רק אצל המשיחיים מתוכם.
באותה מידה אפשר להגיד שהמחנה הציוני זו מפלגה קומוניסטית, בגלל שיש בה את יוסי יונה ושלי יחימוביץ'... יש אנשים שמכתימים והם יכולים להיות בולטים יותר או פחות, אבל ככלל - אני ממש לא חושב שהנתון שיש "רוב" שמתנגד לשני הדברים שציינו כאן הוא נכון. מההיכרות האישית שלי - זה אפילו רחוק מאוד מאוד מלהיות נכון.
ואגב, לא נפגשתי איתם כי אני מזדהה עם מסיבת התה או שאני מאוד אוהב אותם... אני מגיע לליברטריאניזם דרך האובייקטיביזם בראש ובראשונה, והאובייקטיביזם פחות או יותר מחייב להיות אתאיסט (או לפחות - לא לפעול מתוך ציווי דתי כלשהו), כך שגם אני סולד מאוד מהפנאטים הדתיים שמזדהים כחברי מסיבת התה.
שוב, בערך כמו ששמאלן שפוי צריך לסלוד מיחימוביץ', יונה ושאר הבורדרליין-קומיוניסטס :)

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 01 דצמבר 2015, 15:07

DrKeo כתב:
InterAl כתב:

חלקים מהאג'נדה של התנועה נחתכת עם ליברטיאניזם בדיוק כמו שחלקים ממנה נחתכים עם האג'נדה הקונסרבטיבית שלא קשורה לליברטיאניזם. להגיד שטרי פארקר הוא סוג של ימין קיצוני כי הוא רשום בתנועה הליבטיראניסטית זה קצת מנותק, ביחוד שהוא בז לימין (ולשמאל) האמריקאי בראיונות.

לאסקין, כחלק מהתנועה הקונסרבטיבית מסיבת התה (שכוללת מספיק אנשים הזויים) מקבלת את החותמות המתאימות, מה לעשות? רק העובדה שרוב החברים בה מתנגדים לנישואים הומוסקסואלים (וגם ברית הנישואין ההומוסקסואלית אגב, למקרה שתגיד ליברטיריאן אמיתי אמור להתנגד לחתונה :)) כבר מוציא אותה מהזכות לקרא לעצמה ליברטריאנית, אפילו אם האג'נדה הכלכלית שלה מאוד קרובה. זה כמו להקים תנועה ליברטריאנית אבל להיות בעד הועד של חברת חשמל. 99.9% מהדיעות של התנועה שלי ליברטריאנית, אבל מת על הועד של חברת חשמל. זה כבר אומר שהתנועה שלי לא ליברטריאנית.

כמו שאמרתי (והתעלמת), האג'נדה של תנועת מסיבת התה היא כלכלית בלבד, ותואמת ב-100% לאג'נדה הכלכלית הליברטריאנית. האג'נדה האישית של החברים המרכיבים אותה לא רלוונטית. לכן בהחלט ניתן לומר שפרקר מאוד קרוב בדעותיו לתנועת מסיבת התה, גם אם הוא בעד הפלות, נגד דת וכו'.

ואגב, גם בנוגע לנישואים חד מיניים אין עמדה ליברטריאנית חד משמעית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 דצמבר 2015, 15:12

Laskin כתב:שוב, כל הטיעונים כנגד להט"בים או הפלות זה רק אצל המשיחיים מתוכם.
באותה מידה אפשר להגיד שהמחנה הציוני זו מפלגה קומוניסטית, בגלל שיש בה את יוסי יונה ושלי יחימוביץ'... יש אנשים שמכתימים והם יכולים להיות בולטים יותר או פחות, אבל ככלל - אני ממש לא חושב שהנתון שיש "רוב" שמתנגד לשני הדברים שציינו כאן הוא נכון. מההיכרות האישית שלי - זה אפילו רחוק מאוד מאוד מלהיות נכון.
ואגב, לא נפגשתי איתם כי אני מזדהה עם מסיבת התה או שאני מאוד אוהב אותם... אני מגיע לליברטריאניזם דרך האובייקטיביזם בראש ובראשונה, והאובייקטיביזם פחות או יותר מחייב להיות אתאיסט (או לפחות - לא לפעול מתוך ציווי דתי כלשהו), כך שגם אני סולד מאוד מהפנאטים הדתיים שמזדהים כחברי מסיבת התה.
שוב, בערך כמו ששמאלן שפוי צריך לסלוד מיחימוביץ', יונה ושאר הבורדרליין-קומיוניסטס :)

כשאתה אומר משיחיים אתה מתכוון 40% שמתנגדים אקטיבית ויותר מ50% שהם פשוט "לא בעד" נשואים חד מיניים?
http://www.ontheissues.org/Celeb/Tea_Pa ... Rights.htm

אם מסיבת התה הייתה תנועה ליברטיאניסטית אז אחלה. אבל היא לא, היא ליברטיאניסטית שמרנית ומתוך זה שהיא שמרנית זה מבטל את זה שהיא ליברטיאניסטית. זה בערך כמו להגיד "אנחנו מפלגה קפיטליסטית קומוניסטית" או משהו כזה. הבעיה בתנועות כאלה היא שהן נופלות לצביעות ופופוליזם מאוד מהר ברגע שהן מלאות בשמרנים.

ובנושא נישואין חד מינים, אין אין לליברטיאן עמדה חד משמעית אז הוא לא ליברטיאן.
בנושא "מסיבת התה היא כלכלית בלבד", תרשה לי לענות לך בפחחחחח אחד גדול. "ערכי משפחה" הם אחד מהערכים הראשיים שלהם ובתוכו מתחבאת כל קופת השרצים שלהם. לפחות תקרא מה הם בעצמם אומרים לפני שאתה אומר שהם כלכלים בלבד, לשים בערכים הראשיים שלך "אנגלית הייתה ותהיה השפה היחידה בארה"ב" זה לא "כלכלי", זה שמרני.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 דצמבר 2015, 15:21

נדב על מה אתה מדבר? הנתון הזה לקוח מסתם ספר. מה נסגר? מה הקטע לעשות חיפוש של שתי שניות בגוגל בשביל לאשר את מה שאתה כבר חושב? האתר ששלחתי לך מייצג את החלק הארי של מי שרואה עצמו כtea party conservative.

מי אמר שזאת תנועה ליברטריאנית? התנועה היא מה שאינטר כתב. לא יותר ולא פחות. רואים שלא ראית אף כנס של מי שקורא לעצמו ככה וגם לא קורא שום דבר מפי אנשים שרואים עצמם ככאלה.

נ.ב
ואתה שוב לא רוצה להבין את משמעות המרחב. נניח שזה היה נתון נכון, הוא מתייחס למה שאנשים חושבים במחוז שלהם? במדינה שלהם? להכריח את כל המדינות בפדרציה לא להכיר בנישואי חד מיניים?
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 דצמבר 2015, 15:24

swiss-the-engine כתב:נדב על מה אתה מדבר? לא רק שמהאתר שהבאת רשום ש40 אחוז לא רוצים אישור משפטי בנושא בכלל מכל סוג שהוא, הנתון הזה לקוח מסתם ספר. מה נסגר? מה הקטע לעשות חיפוש של שתי שניות בגוגל בשביל לאשר את מה שאתה כבר חושב? האתר ששלחתי לך מייצג את החלק הארי של מי שרואה עצמו כtea party conservative.

מי אמר שזאת תנועה ליברטריאנית? התנועה היא מה שאינטר כתב. לא יותר ולא פחות. רואים שלא ראית אף כנס של מי שקורא לעצמו ככה וגם לא קורא שום דבר מפי אנשים שרואים עצמם ככאלה.

זה לא לקוח מסתם ספר, זה לקוח ממחקר. כתוב שם ש40% מתנגדים לכל צורה של הכרה בנישואין (כלומר הגרסה הקיצונית יותר של מתנגדים לנישואין, הם מתנגדים גם להכרה משפטית). איך אתה רוצה שאני אביא לך סטטיסטיקות לא מגוגל? מהראש שלי? חלק מהCORE של מסיבת התה זה סעיף "ערכי המשפחה" שמגיע מהצד השמרני שלהם. אתה יכול להתעלם מזה אבל זה חלק מהמצע שלהם.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 דצמבר 2015, 15:33

זה לקוח מספר. Source: The Remaking of Republican Conservatism, by T.Skocpol, p. 58 , Jan 2, 2012
שמבוסס על מחקר של שתי אקדמאים ליברלים. מזה הגעת לכך ש40 אחוז חושבים X? לא רק שבימינו רק מתגלים עוד עוד עדויות לכך שחצי מהמחקרים בעולם הם קשקוש מוחלט (בכל הנוגע למסקנות שלהם לפחות) זה עוד "מחקר" אחד? של זוג חוקרים? ליברלים? די נו. שלא לדבר על כך שזה social sciences ששם בכלל הבולשיט הגדול ביותר קיים והbias הגדול ביותר קיים.

אתה יכול בכיף להביא משהו מגוגל, רק תקרא מה אתה מביא ומאיפה זה הגיע. הרי ברור לך שחיפשת נתון שיאשר את הטענה המקורית שלך? לא חיפשת שום דבר שיגרום לך לחשוב שאתה טועה.

ושוב אתה בוחר להתעלם מהמרחב.

ומי שחושב שזאת לא תנועה שמרנית חיי בסרט מן הסתם. שמרנות זה גם שמרנות של הליברליזם הקלאסי, לא שמרנות של האינקוויזיציה. ואתה אשכרה מגכיך טענה שאומרת שאנגלית צריכה לעלולם להיות השפה הרשמית של ארה"ב? על זה נאמר WTF.

אני גם מאמין בערכי המשפחה. אתה לא ? אתה אולי מאמין בערכי הקומונה? אולי ערכי העובדת הסוציאלית?
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 דצמבר 2015, 15:36

כמה אנשים השתתפו בסקר? אם הוא אמין בערך כמו סקרי הבחירות האחרונות שהיו פה - אז כנראה שצריך להבין ממנו שההפך הוא הנכון ;)

בכל אופן, אין לי שום אינטרס או רצון להגן עליהם, יש שם חלאות שנותנים שם רע למחנה הימין הכלכלי, כמו הסוציאליסטים בליכוד, שזה בערך כולם...
במסיבת התה זה בעיקר הפנאטים הדתיים. ואני נוטה להאמין שהם אמנם קולניים ומובלטים בתקשורת, וזה מושג כמה קוקו'ז, אבל שסה"כ מדובר בדימוניזציה של הרוב השפוי שם. אולי אני טועה, אבל בחזרה לנושא - טריי ופארקר לא השתייכו מעולם למסיבות התה, ואכן יש הבדל בינם לבין הליברטריאנים שהם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 דצמבר 2015, 15:39

"ערכי משפחה" זה לא בדיוק מושג עקבי... הערכים של משפחה א' הם לא אותם ערכים של משפחה ב'... אף פעם לא ממש הבנתי את המושג הזה.
כמו גם את הדיבר "כבד את אביך ואת אימך"... זה רצוי והכל, אבל יש הורים זבל, ויש אפילו הורים מפלצות, ואין שום סיבה שהילדים שלהם יכבדו אותם... אז זה חסר משמעות בעיניי

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 דצמבר 2015, 15:49

יכול להיות שכל משפחה עם ערכים שונים... לא בדקתי אבל אני די בטוח שרוב מי שאומר את זה מתכוון ללכידות משפחתית, עזרה הדדית בתוך המשפחה, לקיחת אחריות על הצאצאים שלך.... דברים קלאסיים בכל הנוגע למשפחה.

ולגבי כיבוד הורים.. די נו, על המשקל הזה אני יכול להצדיק כמעט כל התערבות ממשלתית.

נ.ב
וואיי הגזמנו. אז צבי הנינג'ה? הלוואי יצא מהנה.
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 דצמבר 2015, 15:56

ערכי משפחה מוסלמית שונים מערכי משפחה יהודית וערכי משפחה שמאלנית מימנית וקומוניסטית מאינדוידואלית... אין שום אחידות

מה הערכים של ספלינטר? להפוך את ה״ילדים״ המאומצים שלו לחיילים?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 דצמבר 2015, 16:45

לא ידעתי שיש גם ספר, מצאתי את זה כמאמר של 19 עמודים מהארווארד. נראה שפשוט שתי החוקרות מהארווארד לקחו את המאמר וכתבו ספר על בסיסו. אין לי מושג כמה סוקרים היו, אין לי מושג מה האג'נדה של שתי הבחורות האלה אבל אתם מוזמנים להביא מחקר נגדי שמדבר על זה שבמסיבת התה אין את התופעה הזאת.

מה שהבאתי על אנגלית או ערכי משפחה בא כדי להפריך את מה שאינטר אמר על זה שיש להם אג'נדה כלכלית ואג'נדה כלכלית בלבד (ואגב, נושא האנגלית הוא קו מאוד קלאסי של זינופוביה שמאפיינת את השמרנים. הרי אין באמת צורך לדגול בזה שאנגלית היא השפה של ארה"ב, זה Given. אבל מדובר בסוג של The' tooooo our jooooooo). בארה"ב כשמדברים על ערכי משפחה מדברים על דברים מאוד ספציפים. הם מדברים על לא לקיים יחסי מין מחוץ לנשואין, הם מדברים על צניעות, הם מדברים על זה שחתונה היא בין גבר לאישה ולא גבר וגבר וכך הלאה. אין משהו אמורפי לגמרי בערכי משפחה בארה"ב, הם מושתתים על הערכים הנוצרים הקתולים. הם גם לא מסתירים שהם תנועה שדוגלת באמריקה יהודית/נוצרית (זה כתוב באתר שלהם "The Tea Party includes those who possess a strong belief in the foundational Judeo-Christian values embedded in our great founding documents").

לא מדובר בתנועה כלכלית גרידה, מדובר בתנועה שהיא גם כלכלית (ובצד הכלכלי הם ליברטיאנים כמעט לגמרי) אבל מעבר לכלכלית הם גם תנועה שמרנית וכתוצר מזה שהיא תנועה שמרנית מגיע כל הקקה שמגיע עם זה בדרך כלל. אני בטוח שהאדם הממוצע שנמצא בתנועה הוא לא איזה נאצי הזוי שרוצה לשרוף מקסיקנים ברחוב, אבל האנשים האלה שלאסקין מדבר עליהם שהוא פגש הם אנשים שמתעלמים מהצד השמרני של התנועה. בדיוק כמו חילונים שהולכים אחרי פייגלין שאולי 98% ממה שהוא מדבר הוא ליבראיטני, אבל מאחורי עומד תמיד קו של זהות יהודית ואמונה באלוהים. בסופו של דבר אותם חבר'ה כנראה היו הולכים למקום אחר עם הייתה תנועה אמיתית פופולרית שכזו שלא כוללת את כל החרא של השמרנים, בדיוק כמו שכל החילונים שעוקבים אחרי פייגלין היו בורחים ממנו ביום שהייתה אלטרנטיבה חילונית.

וכן, פאקינג צבי הנינג'ה!

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 01 דצמבר 2015, 18:37

99% מהפעילות הפוליטית שלהם עוסקת בנושאים כלכליים, לא חברתיים. נדיר מאוד לשמוע אותם מדברים באופן רשמי על נושאים חברתיים. ואגב, שוב, אין שום סתירה בין שמירה על ערכי משפחה (התנגדות לנישואי הומואים) לבין ליברטריאניזם, וגם לא בין שמירה על האנגלית כשפה רשמית לבין ליברטריאניזם.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים