רמקולים אלחוטיים לקולנוע ביתי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

רמקולים אלחוטיים לקולנוע ביתי

הודעהעל ידי swym » 16 מאי 2017, 15:52

מנסה את מזלי כאן: למישהו יצא להתנסות עם רמקולים אלחוטיים לקולנוע ביתי סלוני? יש לי סלון שאני לא הולך למתוח בו עכשיו חוטים על הקיר, ומתלבט מה בעצם צריך.
הרמקולים צריכים לדעת לתקשר עם רסיבר (שעוד לא קניתי) ולהזדהות בתור רמקולים אחוריים בסראונד למערכת 5.1.2. האם יש רמקולים כאלו? והאם הם עובדים על בטריה נטענת או שצריך לספק להם גם חיבור חשמל?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

Re: רמקולים אלחוטיים לקולנוע ביתי

הודעהעל ידי omerkot » 16 מאי 2017, 16:59

לא ניסיתי אבל ראיתי דברים כאלה עם צורך בחיבור חשמל (אתה מאמין שתתמיד בטעינה חוזרת של כמה רמקולים אחת לשלושה/ארבעה סרטים?)
אישית, אני לא חושב שהתוספת מעבר ל2.1 (שאין בעיה לחבר חוטית) שווה את הבלאגן וכשרציתי בעבר להעביר כאלה אז מתחתי חוטים עדינים בצבע לבן לאורך הפאנלים - זה לא חייב להיות בולט ומכוער.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 מאי 2017, 17:33

רק תזכור שאם אתה הולך בכיוון של סונוס אז אין תמיכה בDTS, אני לא חושב שהם מוכנים לפריים טיים.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 מאי 2017, 11:06

נראה לי שאנחנו עוד לא "שם".
נסה שוב בעוד שנתיים... גם אני מחכה לפריצה :/

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 17 מאי 2017, 11:56

פריצת קירות אולי... יש מקרני קול וקשקושים אחרים אבל רמקול אלחוטי לחלוטין ואיכותי שאפשר למקום ולשכוח ממנו... ספק רב...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 מאי 2017, 15:01

Sonos הם איכותיים ואלחוטים אבל יקרים בצורה הזויה (ביחוד בארץ, בישראל אתה תצפין בצורה רצינית מ-10,000 שקלים, בארה"ב אתה תתחיל מ-1800$ אם תלך על האחוריים הכי זולים שיש להם) ואתה חייב שהטלביזיה שלך תדע לפלוט 5.1 דרך היציאה האופטית (נשמע טריוויאלי אבל לא מעט טלביזיות לא עושות את זה). הייתי שמח ל-Sonos בבית אבל כדי לבנות 5.1 טוב זה כל כך יקר. אה, ובנוסף צריך לזכור שכל רמקול של Sonos צריך להתחבר לחשמל, כלומר זה אומר שני רמקולים אחוריים, סאב ובר קדמי שמתחברים לחשמל, זה 4 כבלי חשמל. אני כבר לא בטוח אם כבלים של סאונד מוחבאים יפה הם לא יותר אלגנטים מכבלי חשמל שיוצאים מהרמקולים. עוד משהו חשוב על Sonos, החיבור היחידי בו הוא אופטי IN כך שאתה תלוי בטלביזיה שלך להיות המרכזת חיבורי HDMI במקום רסיבר.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 17 מאי 2017, 17:33

בגלל זה אמרתי אלחוטי לחלוטין... זה לא ישים בלי חיבור לחשמל ואם יש חיבור לחשמל אז זה לא באמת מהותי להעביר גם אודיו...

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 18 מאי 2017, 17:05

אוקי, אז בדקתי כמה אפשרויות ומשום מה פיתרון פשוט לא קיים...
- קודם כל אין לי בעיה של חשמל: יש חשמל על הקיר האחורי ככה שלא צריך רמקולים נטענים שצריך להחזיר לטעינה כל פעם. הבעיה היחידה היתה החיבור שלהם למערכת שיושבת מקדימה (לחצוב בקיר עולה הרבה כסף ותעלות זה מכוער).
- גם אין לי בעיה של רמקולים קדמיים ולתקרה, מאחר ולאלו כבר יש הכנה עם קיר/הנמכת גבס שאפשר להעביר את הכבלים מאחוריהם בלי בעיה. אני צריך רק לחבר זוג אחורי.
- כל מיני אופציות אלחוטיות נטענות כמו ה-Sonos או Denon Heos או Logitech Ultimate Ears לא באמת תופסים - כי מסתבר שאין רסיברים לסראונד שיודעים לתקשר איתם כחלק מקונפיגורציית סראונד בפורמטים מתקדמים. הם מתאימים לכל מיני אנשים שרוצים ערוץ סטריאו נוסף מהרסיבר שלהם לחדר אחר, אבל מה שאני רוצה זה דולבי Atmos בסלון - ובשביל זה אני צריך רסיבר שיודע להעביר לשני רמקולים אחוריים את אות הSurround Left/Right בזמן שהוא מעביר לכל 6 הרמקולים האחרים (קדמיים, תקרה, סנטר וסאב) את האות בצורה חוטית.
- מצאתי פתרון של transmitter/receiver אלחוטי שבצד אחד מתחברים ליציאת הsurround של הרסיבר ובצד השני מתחברים לשני רמקולים, אבל לא ברור לי עד כמה זה עבוד כמו שצריך (נכנסים פה לכל מיני ניואנים של יציאת preamp כן/לא, איכות העברת אות אלחוטי, תיקון דיליי, והאם צריך עכשיו גם מגבר סטריאו לרמקולים האחוריים או שיהיו רמקולים עם הגברה פנימית). לא רציתי לבזבז על זה כמה מאות שקלים ואז לגלות שזה לא יתאים לרסיבר ולרמקולים שאני רוצה לקנות.

מה שמדהים אותי זה שבסופו של דבר יש היום רסיברים מודרניים עם תמיכה בwifi וbluetooth ותקנים יעודיים למולטי-רום ומה לא, אבל להשמיש את החיבורים האלו כך שיוכלו להעביר עליהם ערוץ ספציפי מתוך הסראונד הסלוני - זה כנראה לא קיים. לא ברור לי איך אף אחד לא עושה משהו כזה.

למי שמעוניין, בסופו של דבר כנראה שמצאתי אלטרנטיבה קווית: יש היום חיבורי רמקולים שרצים על בסיס מדבקה שטוחה בעובי של פחות ממילימטר, ככה שאפשר להצמיד אותה לתקרה/קיר ואז פשוט לצבוע עליה בלי שרואים את זה בכלל. נקרא באנגלית adhesive speaker wire
הציעו לי ב-10 שקל למטר בחנות (מניח שבאמזון/עלי יש בפחות) ולאור העובדה שזה חוסך חציבה בקיר / תעלות PVC מכוערות שהאישה הטילה עליהן וטו /כל מיני פתרונות אלחוטיים יקרים שלא באמת קיימים כיום... נראה לי שאני אלך על זה.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 18 מאי 2017, 18:35

נשמע פתרון מצויין סה"כ. 10 ש"ח למטר זה לא זול, ראיתי באמת שאפשר להזמין בפחות מאמזון וזה יגיע די מהר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 מאי 2017, 23:10

זה גם לא סיפור כל כך גדול להשחיל חוטים של רמקולים בתעלות החשמל שרצות בקירות....
לעניין החוטים השטוחים - ספק אם הם מסוככים כך שיש פה פוטנציאל להפרעות לא מבוטלות.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 19 מאי 2017, 09:25

אם אתה בונה אותם מראש - אז לא בעיה - אם לא בכלל לא בטוח שיש לך תעלה איפה שאתה צריך וצריך עדיין לפתוח חור וכו'
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 21 מאי 2017, 12:52

omerkot כתב:זה גם לא סיפור כל כך גדול להשחיל חוטים של רמקולים בתעלות החשמל שרצות בקירות....
לעניין החוטים השטוחים - ספק אם הם מסוככים כך שיש פה פוטנציאל להפרעות לא מבוטלות.

הסיכוך גם היה החשש שלי, אבל בסופו של דבר הסתכלתי על כמה חוטי רמקולים אחרים ושמתי לב שזה לא שבדרך כלל הרמקולים גם ככה לא מלופפים/מבודדים/וכו'. שיטוט זריז באינטרנט מאשר שבמקרה של רמקולים הסיכוך קצת פחות משמעותי (וגם ככה מדובר רק בזוג הרמקולים האחוריים).

מצד שני, ההוא מהחנות חזר אלי היום והצטער לבשר לי שהוא טעה במחיר... זה בכלל 40 ש"ח למטר ולא 10-15, מה שהופך את העסק ליותר יקר ממה שחשבתי. כנראה שנלך על עליאקספרס או שנמצא פיתרון אחר.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 21 מאי 2017, 14:07

רוב ההפרעות שהחוטים האלה מקבלים הן בתדר של 50 הרץ או 100 הרץ (שכל הבתים שלנו קורנים לכל עבר בזכות חברת החשמל) ולכן לחבר סאבוופר עם חוט לא מסוכך זה הימור בסיכון גבוה (אגב, גם מהנסיון האישי שלי).
לגבי רמקולים סאטלייטים קטנים שממילא בקושי מגיבים לתדר כזה, זה סיכון נמוך יותר ועדיין אם הכבלים האלה רצים ליד חיות קורנות אחרות (ראוטר אלחוטי כדוגמא קיצונית אבל לא רק) אז יש סיכוי גבוה שאתה תשמע אותו.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 מאי 2017, 11:27

אחלה. דווקא הסאב יחובר מקדימה, ובאזור שבין הכבל והרמקולים כנראה שלא יהיה ראוטר אלחוטי.
בכל מקרה מצאתי בארץ כבל שטוח כזה 9 מטר ב-100 ש"ח שזה סבבה לניסוי, ובמקביל הזמנתי מאמזון בייסיק כבל רגיל של 30 מטר - שיהיה כאלטרנטיבה זולה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 31 מאי 2017, 12:42

אם כבר רמקולים לבית/מחשב, יש למישהו נסיון עם רקמולים ה 5.1 השונים של חברת Microlab? ובכלל המלצות למערכת 5.1 למחשב.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 מאי 2017, 13:30

לי יש את ה SOLO 6C של החברה (2 רמקולים) -ואני מאוד מאוד מרוצה מיחס העלות/תועלת שלהם. שמעתי רמקולים בכמעט 2,000 ש''ח יותר שנשמעו לי שווים 300 ש''ח יותר. אומנם אין לי ניסיון עם ה5.1 שלהם, אבל אם אפשר לשפוט לפי מה שיש לי, כנראה שתקבל תמורה נהדרת.. שווה לנסות לשמוע אותם אצל מישהו אם יש לך הזדמנות.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 18 אורחים