Xbox One | הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

Re: Xbox One | כל פיסת מידע על הקונסולה

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 20 יוני 2013, 13:35

DrKeo כתב:סליחה אבל הסיבה לכל הפייסקו הזה הוא שקהילה קטנה ורעשנית התחילה להתפוצץ וכל מני טבלאות של השוואות, צעקות חסרות בסיס של אתרי גיימינג ושטויות שנאמרו בתקשורת העבירו את הדעת קהל הכללית נגד הONE. משהו פה יכול להגיד לי בפנים ישרות שאפילו גיימר מינסטרים אחד ידע בכלל שהוא כן יכול למכור את המשחקים שלו יד שניה לגיימסטופ? שהוא יכול כל משחק שהוא קונה להוריד כמה פעמים שהוא רוצה מהענן STEAM STYLE? שהוא יכול לשתף את כל הספרית משחקים שלו ל10 חברים וחברים יכולים לשתף לו? שברגע שהוא קופץ לחבר כל הספריה שלו הולכת איתו אוטומטית?

לא, אף אחד לא ידע את זה. אנחנו ידענו את זה, אף אחד מהציבור הכללי לא ידע את זה. הציבור הכללי ידע בולשיט הזוי כמו הטבלת השוואה שמשהו הביא באחד הת'רדים מהSUN הבריטי או עיתון אחר. טבלה טפשית שעושה כל מני השוואות סטייל "מכירות יד שניה, פס4 כן ONE לא". כל מה שמיקרוסופט הייתה צריכה לעשות זה לאריך את הזמן ולידציה אונליין לאיזה שבוע, זהו. מעבר לזה הם לא היו צריכים לעשות כלום. הטעות שלהם הייתה טעות אחת ואחת בלבד, PR. הם לא הסבירו נכון את הDRM שלהם והציבור הרחב קבל את המידע שלו מעיתונות שבעצמה לא הבינה או לא רצתה להבין ומפוסטים רנדומאלים בפייסבוק.

ולמי שעדין לא הבין, אין חיה כזאת התקנה של המשחק לדיסק הקשיח שלך, לשתף את המשחק עם אחרים וגם לקבל שום DRM חיבור לרשת. אי אפשר לעשות את זה, הרי בשביל לשחק עכשיו צריך דיסק, זה הDRM החדש כמו הפס4. אם צריך דיסק אז איך החברים שלך ישחקו? הרי אין להם דיסק. אם אין DRM של דיסק, אז מה מונע ממני להתקין את המשחק, למכור אותו יד שניה ואז להמשיך לשחק בו? בקיצור, זה או לשתף עם וידוא אונליין כל X שעות (מה שהיה צריך להיות שבוע ולא 24 אבל ניחה) או בלי וידוא אונליין אבל בלי שיתוף.

איך אתה טוען שזו קהילה קטנה ורעשנית, כאשר ראינו בג'ימי פאלון, שאפילו ג'ימי בעצמו אמר בתגובה לסרני "הא, כן. לא צריך אינטרנט. שמעתי שזה ביג דיל" והקהל של ג'ימי פאלון, שאף אחד, בהיסטוריה של תוכניות האירוח, לא הנחה אותו איך להגיב, מחה כפיים במשך שניה וחצי. :roll:

הפסדנו הרבה התקדמות שהיינו יכולים לעשות. אין שמץ של ספק בכך.
הרווחנו שיעור חשוב, על כמה שPR משמעותי, בעידן המידע (השגוי).
אני מקווה שמתישהו נקבל אפשרויות שיתוף רציניות יותר בX1, גם אם רק על תכנים דיגיטליים. אני מאוד מקווה שהתכנים בחנות של מייקרוסופט יהיו במחירים טובים ושיהיו הרבה SALES, כי אחרת, זה יהיה ממש מצער.
דורקלי כתבו "טיוטה ראשונה" של המכתב של מאטריק והם פגעו במסמר, בדיוק בראש:
תמונה

אין ספק שאנחנו צריכים להיות מאוכזבים מהקהילה שגרמה לשינוי הזה, כי בעזרת הפצת שקרים, בורות וסתם פאנבואיזם עיוור, הם גרמו לכולנו להפסיד התקדמות חשובה.
עם זאת, האחריות בעניין היא אך ורק על מייקרוסופט. הם אלו שאפשרו לקהילת השונאים לעשות את זה. הם נתנו להם תחמושת, בכך שהם לא היו ברורים מספיק ובכך שהם לא הדגישו את היתרונות של השיטה שלהם, שלנו היו ברורים לחלוטין.
העצוב הוא שהיה מאוד פשוט להמנע מכל השטות הזאת. הם היו יכולים פשוט לפתוח ב"אנחנו רוצים לאפשר לכם לשתף תכנים דיגיטליים, באופן יותר חופשי. לתת לכם בעלות על הרכוש שלכם - דבר שנמנע מכם עד עכשיו". אז הם רק היו צריכים לפרט את התוכניות שלהם לשיתוף משפחתי ולכך שלא צריך יותר דיסקים וכן הלאה ולהציג את תוכנית המכירה לחנויות כ"אנחנו אפילו נותנים לכם למכור את המשחקים הדיגיטליים בחזרה!" ובסוף להגיד שכל הדברים המגניבים האלה מכריחים אותם לבצע אות'נטיקציה באינטרנט, אחת לתקופה מסוימת.
הכל היה בהגשה ומייקרוסופט כשלו בכך לחלוטין.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 20 יוני 2013, 13:41

נדב, יש לכם צינורות בלעדיים עם מייקרוסופט? רק אתם הייתם חשופים לכל הראיונות של בכיריה שהסבירו על מערכת השיתוף ושאר היתרונות?
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 20 יוני 2013, 13:42

הפסקה עם בינג אשכרה גרמה לי לצחוק... אני צוחק בזמן שאני כותב את ההודעה הזאת ואני מרגיש קצת מוזר מול החברה שעובדים איתי :lol:

די רונן שחרר, אתה לא מבין שאתה לא יודע לדון על כלום? אני בעצמי הבאתי שתי ראיונות שונים עם ספנסר ועם מהדי. מישהו אחר הביא ראיון מצולם עם מיי'גור נלסון. פאקינג הדף היעודי של האקס בוקס כתב את זה שחור על גבי לבן עוד לפני E3! לפני E3! דף שמיועד בדיוק לזה בXBOX WIRE. תפסיק לבלבל את המוח.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 20 יוני 2013, 14:24

בתור מי ש"יודע" לנהל דיון, אתה יכול לנהל אותו בלי להישמע כל כך ממורמר ולרדת לרמות אישיות ונמוכות?

עשה את מה שהצעת לי, ונהל דיון, כי נדמה לי שאפילו לא הבנת את מה שטענתי: האם הריאיונות שהבאתם, חשופים רק לכם? מדוע נדמה לכם שאתם מבינים יותר מאחרים רבים בעולם? די לגישה המתנשאת שבה כל מי שלא חושב כמותכם, בטח מחזיק במידע שגוי, או סתם לא חכם. מה קרה לכם.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 20 יוני 2013, 14:34

רונן כתב:בתור מי ש"יודע" לנהל דיון, אתה יכול לנהל אותו בלי להישמע כל כך ממורמר ולרדת לרמות אישיות ונמוכות?

עשה את מה שהצעת לי, ונהל דיון, כי נדמה לי שאפילו לא הבנת את מה שטענתי: האם הריאיונות שהבאתם, חשופים רק לכם? מדוע נדמה לכם שאתם מבינים יותר מאחרים רבים בעולם? די לגישה המתנשאת שבה כל מי שלא חושב כמותכם, בטח מחזיק במידע שגוי, או סתם לא חכם. מה קרה לכם.

יש שתי אפשרויות.
או שאנחנו באמת הבנו יותר טוב מהמיעוט הקולני והבכייני, או שהמיעוט הקולני והבכייני הבין, אבל החליט לשקר ולפגוע במייקרוסופט בזדוןו.

אנחנו פשוט בוחרים להיות אופטימיים, כי כאשר אנחנו רואים כבר עכשיו תגובות באתרי גיימינג של אנשים שאומרים "איזה כיף. קודם הקונסולה היתה תמיד אונליין ועכשיו היא לא", אז אנחנו מעדיפים לחשוב שהאדם הזה לא שקרן, אלא סתם לא הבין כמו שצריך (אלא אם כן, אנחנו יודעים שהוא פאנבוי של סוני ושיש לו היסטוריה של שקרים גסים).
כשאנחנו רואים אנשים באתרי גיימינג, ברגעים אלו ממש, כותבים דברים כמו "אני עדין לא אקנה את הקונסולה, כי היא נעולת אזורים ואני לא אוכל להפעיל אותה בפעם הראשונה מחוץ למקומות שמייקרוסופט משווקת אותה", אז אנחנו רוצים לתת לאותו אדם להנות מהספק. אנחנו מעדיפים לחשוב שהוא אדם נחמד, שלא הבין את מה שלנו ברור ולא אדם מוטה, שמשקר מסיבות לא ברורות.
כשאנחנו כותבים תגובה בGT, על זה שחבל שהפסדנו את האפשרות לשחק בלי דיסק ושהיה מגניב אם היה אפשר לשתף משחקים עם עשרה אנשים והתגובות הן "אתה סתם מדמיין. מאיפה הבאת את הרעיונות האלה. זה לא היה קורה בחיים. מייקרוסופט קקי", אז אנחנו מניחים שמי שהגיב לנו סתם לא מכיר את העניין ולא מכיר אותו, אבל בוחר להטעות את כל מי שגם קורא את התגובות, מתוך תקווה שמניית הסוני/גיימסטופ שהוא קנה תעלה.

אז, לא. הראיונות, לא חשופים רק לנו. הם חשופים לכל מי שמעוניין לברר מה המשמעות של הDRM שמייקרוסופט הציגה. אבל המיעוט הבכייני העדיף להכין טבלאות שמספרות שאם אתה לא מחובר לאינטרנט לחצי שניה, הקונסולה שלך מתפוצצת והוא בכלל לא נתן תשומת לב לכל הראיונות וההסברים הללו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 20 יוני 2013, 14:43

אתה והשאלות קיטבג שלך לא מחפשים לנהל דיון ענייני.

ראית את מישהו מעלה את השיתוף תכנים? ראית מישהו מדבר על העובדה שלא ניתן לייצר מחירים כמו STEAM אם יש הבדל בין היכולות של דיסק פיזי וקובץ דיגיטלי? שינוי שגם עם מה שהם רצו לעשות היה נשאר לא קל בכלל. ראית מישהו מדבר על הדבר המדהים ש"תאגיד מרושע" כמו מיק' עומדת כמגן מול גיימסטופ ומול הזעם האינטרנטי למען מפיצות ומפתחי משחקים שיוכלו לקבל חלק מהעוגת משומשים שכל כך מגיע להם ממנה?

לא ראית את זה ואני לא צריך להסביר לך שום דבר. הסבר שלי בנושא לא קשור לשום ניהול תרבותי של הדיון או להתנשאות. זה COMMON SENSE שנעלם מעיתונאות גיימינג (שרובה מורכבת מסרחון עיתונאי שלא היה עובר בשום מקום אחר חוץ מאשר תחביב שנתפס כילדותי) וצהובונים שרק אוהבים ללכלך ואולי עוד כמה OUTLETים נורמליים שפשוט קיבלו מסה עצומה של אינפורמציה שגויה מכל עבר ובלי אף אחד מהPR של מיק' שיצא בריש גלי ויסדר את כל העניין.

אם לא ראית את הראיון עם מייג'ור נלסון אז הוא נשאל מה הוא הכי רוצה שישאלו אותו והוא ישר דיבר על השיתוך המשפחתי ואיך שאין מספיק אנשים ששואלים אותו על זה ואנשים שיודעים על זה ושהוא רוצה מאוד להתמקד בזה. ALAS הוא כנראה לא ראש הPR שלהם ולא הצליח לשנות את מדיניות העמימות הלא מובנת של מיק'.

כמו שגם כבר ציינתי, לדעתי הם ירו לעצמם ברגל כשהם חשבו שאם יפציצו באך ורק משחקים הם יצליחו לזכות בקור, כאילו שזה יהיה מספיק SALVO כנגד זעקות DRM. החלטות תמוהות בהחלט.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 20 יוני 2013, 14:46

Nucleus_Dawn כתב:יש שתי אפשרויות.
או שאנחנו באמת הבנו יותר טוב מהמיעוט הקולני והבכייני, או שהמיעוט הקולני והבכייני הבין, אבל החליט לשקר ולפגוע במייקרוסופט בזדוןו.

כי להאמין לצעקניים קונספירטיביים זה הרבה יותר הגיוני.

לפעמים דברים שאני קורא כאן באמת גורמים לי לתהות.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 20 יוני 2013, 14:50

רונן כתב:כי להאמין לצעקניים קונספירטיביים זה הרבה יותר הגיוני.

לפעמים דברים שאני קורא כאן באמת גורמים לי לתהות.

חחחחח אתה לא מסוגל להבין מה אתה קורא, הא?
אין פלא שמה שאתה קורא גורם לך לתהות, כשאתה נכשל כל כך הרבה פעמים להבין מה כותבים לך בשפה פשוטה.

אז עכשיו תגיד לי אתה:
האם אני מניח שאתה פשוט לא הבנת את מה שכתבתי, כי אתה לא מסוגל, או לא רוצה?
האם בכלל קראת את מה שכתבתי, או שהסתפקת במעט שציטטת מחוץ להקשר?
האם כן הבנת ואתה לא מסוגל לנהל דיון (בדיוק כמו שסוויס אמר), אז בחרת להתעלם ממה שאמרתי ולהגיב למשהו אחר לחלוטין?

סוויס צדק, לגמרי. אין לך שמץ של יכולת לנהל דיון. אני מבין שהנוהל שלי מVGAMES היה הכי חכם. אין סיבה שאגיב לאנשים כמוך וכמו דין, אז אפסיק לעשות את זה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 20 יוני 2013, 15:29

עכשיו שאני קורא את הפירוט המלא, של הישניים אני רואה שהם שיפרו גם את העובדה שהקונסולה לא תהיה נעולת איזורים כלל!

The system is also no longer be region locked and all downloaded games will function the same way whether your console is connected or not.

ועכשיו יש אולי סיכוי שאני אקנה אותה...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 20 יוני 2013, 15:30

מה הקשר בכלל? הלקוחות IS KING... סוני היא אפשרות אחרת שבה הלקוח יכול לשים זין על מיק'. אין שום סיבה לייחס את זה לסוני.

נ.ב
חנן אתה רציני? סבלת מנעילת אזורים בדור הזה? למי איכפת בכלל. זה רק נינטנדו שנשארו במלחמה הזאת.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 20 יוני 2013, 15:32

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 יוני 2013, 15:37

swiss-the-engine כתב:מה הקשר בכלל? הלקוחות IS KING... סוני היא אפשרות אחרת שבה הלקוח יכול לשים זין על מיק'. אין שום סיבה לייחס את זה לסוני.

נ.ב
חנן אתה רציני? סבלת מנעילת אזורים בדור הזה? למי איכפת בכלל. זה רק נינטנדו שנשארו במלחמה הזאת.

אני יודע שכמה חברים שלי שרצו משחקים מארה״ב ולא יכלו לקנות משםכי לא היו מולטי, גם לי קרה מקרה אחד כזה (זה היה הרבה יותר זול, בזמנו, וגם יש משחקים שיוצאים באירופה מאוחר יותר) בגלל נעילת האזורים. וגם כאלו שהיו בחו״ל.
זה ממש מיותר וטוב שמיקרוסופט השכילו להבין שאנחנו עולם אחד.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 20 יוני 2013, 15:39

רונן כתב:נדב, יש לכם צינורות בלעדיים עם מייקרוסופט? רק אתם הייתם חשופים לכל הראיונות של בכיריה שהסבירו על מערכת השיתוף ושאר היתרונות?

כבר עניתי לך על השאלה הזו, לא? מה לא הבנת? שילוב של אנשי PR טיפשים שלא יודעים לתקשר את היתרונות של המוצר שלהם + הדיוט ממוצע באינטרנט + מיעוט קולני מתודלג בfanboy rage מצד אנשים שלא תכננו גם ככה על הקונסולה = באקלאש.
זוכר את היתרונות של מערכת השיתוף שמיקרוסופט הציגו בE3? אה, הם לא הציגו אותה! אולי כי עוד קודם הם חטפו המון באקלאש של אנשים ששאלו אותם איפה המשחקים ואז במסיבת העיתונאים פשוט הציגו רק משחקים כמו שהם חשבו שכולם רוצים לראות? למיקרוסופט היה מוצר נהדר וחדשני להציע, אבל הם פשוט לא ידעו לתקשר אותו. במקום זה הם התקפלו

אפילו פה בפורום אתה יכול לראות את מוקד הרעש שטרח לרוץ ולהביא כל ידיעה מneogaf/n4g בגנות הקונסולה: קאז ודין - בדיוק שני האנשים שגם ככה לא היו קונים Xbox One אף פעם, אבל זה לא הפריע להם להטיס את מונה ההודעות עם התבכיינות על הDRM. אם מישהו היה נחשף לפורום הזה במקרה בשבוע האחרון אנשים היו עלולים לחשוב שגם כאן יש איזה רוב מוחץ שמתנגד לקונסולה וכל מה שהיא מייצגת, כשבפועל מדובר בדיוק באותו מיעוט רועש שגם לא קנה את ה-360.
האנשים היחידים שרלוונטיים הם אלו שהצביעו בכיסים שלהם וקנו קונסולה כזו או אחרת - והנה באמזון שמספקים תמונת מצב בזמן אמת אנחנו רואים שמכירות הpreorder של ה-One הולכות ראש בראש עם הPS4 למרות תג מחיר גבוה יותר. בדיוק כמו שהבאקלאש המטורף של הWii ב-2006 לא הפריע למכירות המוקדמות שלה לטפס גבוה גבוה.

עם כל שינוי מגיעה תמיד התנגדות לשינוי, והוא בדרך כלל מגיע מהאנשים שהם הכי commited למשהו - מתוך חשש שהשינוי בעצם יפגע בהם בגלל שהוא ישנה את כללי המשחק שהם התרגלו אליהם. אפשר לראות את זה בקטן בכל פעם שחברת משחקים מוציאה איזשהו שינוי למולטיפלייר התחרותי של המשחק שלה, אבל הנה דוגמא טובה יותר לשינוי שנגנז בגלל התנגדות קולנית: הכדור של הNBA.
http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1000455334

Kazz כתב:אנשים פרו-DRM לפני שמיקרוסופט חזרה בה: 'תמודדו. אם לא מתאים לכם אל תקנו את הקונסולה'
אנשים פרו-DRM אחרי שמיקרוסופט חזרה בה ואחרי שלמיקרוסופט יש נתוני פרי-אורדר התחלתיים: 'מוות לכם! לא קניתם את הקונסולה ועכשיו תראו מה קרה!'

כמו שאני רואה את זה, זה הולך כך:
אנשים פרו-בחירה לפני שמיקרוסופט חזרה בה: מי שלא מעוניין ביתרונות של ה-one ומפריעים לו החסרונות שלה, יכול תמיד לקנות PS4 או לחפש על הPC שלו משחקים בלי DRM. העיקר שכל אחד יכול לבחור את מה שהכי מתאים לו.
אנשים אנטי-בחירה אחרי שמיקרוסופט חזרה בה: חחח. הפסדתם! dealwithit. אני גם ככה לא הייתי מעוניין בקונסולה, אבל עכשיו אני שמח שלכם אין אפשרות להנות מהיתרונות שהיא הציעה. trollface

וזה פשוט הדבר שהכי נשגב מבינתי. יש כאן באמת מישהו שלא היה מלכתחילה מעוניין לשחק על הPC או על הPS4? מישהו שהיה חייב חייב חייב לעצמו רק את הXbox One בגלל הבלעדיים שהוכרזו עבורה, אבל נאלץ לוותר על האופציה הזו בגלל חיבור לאינטרנט פעם ב-24 שעות?
הדבר היחיד שהפריע לאנשים כאן הוא החשש (המופרך) שהקונסולה לא תעבוד בישראל אבל את נעילת האזורים הם יכלו להוריד בלי שום קשר למנגנון הDRM והשיתוף.
Kazz כתב:די להתנשאות. אין שום 'קידמה' בלקחת משחק על דיסק פיזי ולהגביל את הבעלות עליו באופן שהXB1 הגבילה. אין שום 'קידמה' בלקחת תוכן שנמצא אצל השחקן באופן לוקאלי ולהגביל את האפשרות להשתמש בו בדרישה לחיבוריות כל יום.

ל"אין שום קידמה" הזו שמגביל את הבעלות שלך על דיסק פיזי קוראים Steam. בפועל, Steam הוא לצד ה-Xbox Live השירות שהביא הכי הרבה קדמה לתעשיית המשחקים ב-30 השנים האחרונות.
הטור הגאוני של דורקלי שהביאו כאן הוא גם אחד הדברים הכי מצחיקים שקראתי לאחרונה, וגם ממחיש את זה בצורה הטובה ביותר. אבל גם GamesRadar מצטרפים עכשיו ונזכרים בדברים שיכולנו לקבל ועכשיו אנחנו הולכים להפסיד:
1) The idea that every game, digital or not, would be absorbed into a digital library is fantastic. And now it's gone.
2) You can't share your library with 10 family members
3) There's no gifting purchased games online
4) Now, because used games and stuff, you need to have the disc in at all times.
5) It makes cloud computing less attractive for developers - having no guarantee that Xbox One users have an internet connection
6) There's less potential for game price drops
http://www.gamesradar.com/6-great-featu ... m-changes/

חבל שכולם נזכרים מאוחר. :roll:

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 20 יוני 2013, 15:42

אין ספק שאנחנו צריכים להיות מאוכזבים מהקהילה שגרמה לשינוי הזה, כי בעזרת הפצת שקרים, בורות וסתם פאנבואיזם עיוור, הם גרמו לכולנו להפסיד התקדמות חשובה.
עם זאת, האחריות בעניין היא אך ורק על מייקרוסופט. הם אלו שאפשרו לקהילת השונאים לעשות את זה. הם נתנו להם תחמושת, בכך שהם לא היו ברורים מספיק ובכך שהם לא הדגישו את היתרונות של השיטה שלהם, שלנו היו ברורים לחלוטין.
העצוב הוא שהיה מאוד פשוט להמנע מכל השטות הזאת. הם היו יכולים פשוט לפתוח ב"אנחנו רוצים לאפשר לכם לשתף תכנים דיגיטליים, באופן יותר חופשי. לתת לכם בעלות על הרכוש שלכם - דבר שנמנע מכם עד עכשיו". אז הם רק היו צריכים לפרט את התוכניות שלהם לשיתוף משפחתי ולכך שלא צריך יותר דיסקים וכן הלאה ולהציג את תוכנית המכירה לחנויות כ"אנחנו אפילו נותנים לכם למכור את המשחקים הדיגיטליים בחזרה!" ובסוף להגיד שכל הדברים המגניבים האלה מכריחים אותם לבצע אות'נטיקציה באינטרנט, אחת לתקופה מסוימת.
הכל היה בהגשה ומייקרוסופט כשלו בכך לחלוטין.

אני לא הפצתי שקרים בנושא -לפחות לא במכוון כי לא כל המידע היה ידוע בהתחלה
ובכל זאת ,לא רציתי את ההגבלות בXBOXONE ,וכניראה הרבה מאוד אחרים

אני גם מקווה שיום אחד יהיה לי תקציב מספיק גדול לעבור בעיקר לקונסולות ,בימקום הפלטפורמה העיקרית שלי הPC

הXBOXONE ,לפני שהורידו את הDRM -לא היתה מעודדת בכלל מהבחינה הזאת

כל הזמן זורקים פה את סטים -לסטים חסרונות גדולים ,ויתרונות גדולים
אבל סטים זה לא שרות חובה ברוב המישחקי מחשב
יש מספיק חנויות דיגיטליות אחרות ,ויש גם מישחקי מחשב על דיסקים שנימכרים בלי DRM
ככה שלא מחיבים ,לא לקנות מסטים ובטח לא משלמים כסף על לשחק אונלין ברוב המישחקים

עוד דבר בסטים הרבה משוק היד שניה מיותר ,לפחות בארצות מערביות בגלל המיבצעים

עם מישהו קונה מישחק ב50 שקל ומטה ,למכור מישחק כזה לא כל כך משתלם מבחינה כלכלית (כמה כבר הוא יקבל ? )
אבל בשרותי ההורדות בקונסולות ,לרוב המחירים הרבה יותר יקרים גם של מישחקים ישנים ,ופה עם אפשר לקנות משחק כזה משומש ב50 שקל
זה כבר מישתלם הרבה יותר

אני לרוב לא קונה חדש גם ככה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 20 יוני 2013, 16:17

kririn כתב:כל הזמן זורקים פה את סטים -לסטים חסרונות גדולים ,ויתרונות גדולים
אבל סטים זה לא שרות חובה ברוב המישחקי מחשב
יש מספיק חנויות דיגיטליות אחרות ,ויש גם מישחקי מחשב על דיסקים שנימכרים בלי DRM

באמת? אתה יכול למנות לי כמה מהמשחקים הגדולים של 2013 למשל (בוא נניח שאנחנו מדברים על אותם משחקי מולטיפלט שיוצאים גם לקונסולות) מגיעים על דיסקים שנמכרים בלי DRM: לא של סטים, לא של אוריג'ין, לא של יוביסופט ולא של GFWL?

אולי עוד יש אנשים לא מבינים את המשמעות של ספריה דיגיטלית, אבל כשבאמזון מודיעים על מבצעים למשחקים שהם Online code שמגיעים לחלוטין DRM Free, השאלה הכי נפוצה שהם מקבלים בתשובה היא "האם יש אפשרות לקנות את המשחק בגירסת סטים? אני אוהב לנהל את הספריה שלי משם". זה הגיע למצב שבמבצעי הכריסטמס האחרונים האנשים של אמזון רדפו אחרי מפיצות ובקשו מהן להוסיף גרסאות סטים לקטלוג המשחקים שלהן שנמכר באמזון. לא רק שDRM לא מפריע לאנשים - בהינתן אחד טוב הם אפילו יעדיפו אותו.

kririn כתב:עוד דבר בסטים הרבה משוק היד שניה מיותר ,לפחות בארצות מערביות בגלל המיבצעים [/b]

זה לא שוק היד השניה שמיותר בגלל המבצעים - זה המבצעים שאתה יכול לעשות בגלל שאתה יודע שכל עותק שאתה מוכר יגיע לאדם אחד בלבד ולא יחליף עשר ידיים. אתה מבלבל בין סיבה ותוצאה.
קליפי B הזכיר שלXbox One היה פוטנציאל להיות גם שוק כזה. עכשיו אפשר כבר לשכוח מזה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 21 יוני 2013, 00:25

כל אלה שמפרסמים כתבות נגד שינוי הDRM הם אילו שפרסמו כתבות בעד הDRM כשהוא הוכרז. Apologists. ה'טיוטה' של מאטריק נעשתה ע"י אדם שהתנגד לDRM. אז רק שתדעו שמדובר בסאטירה ועצם זה שאתם לוקחים את זה מילה במילה זה עוד יותר מצחיק.

מישהו פה יכול להגיד לי איך מערכת השייר הייתה פועל בבטחון מלא ושחור על גבי לבן? לא. מישהו פה יכול להגיד איך מכירת המשחקים, מחירי המשחקים הדיגיטליים היו נראים בבטחון מלא ושחור על גבי לבן? לא. אז תאשימו את חבורת המטומטמים של מיקרוסופט שמבקום להבהיר ולהסביר חד-משמעית איך הכל עובד לא עשו זאת. הם רק התמהמהו, ענו באי-נחרצות, ענו בצורה פתוחה ופתוחה לפרשנויות, חיכו לשתף את המידע הקריטי הזה מתישהו בעיד כי משום מה הם חשבו שהם יכולים להכריז על ה DRM, להראות משחק פה משחק שם ושכולנו נגיד תודה ובכלל לא ננסה להבין איך כל המערכת שלהם פועלת.

תחזרו אלי כאשר נדע בדיוק איך הקונסולה הזו הייתה אמורה לתפקד, איך הDRM היה אמור לתפקד, את כל ההגבלות והמכשולים, את תמחורי המשחקים.

חחח, סווים. אהבתי את הספין 'פרו-בחירה'. מה הבחירה פה שגם כשאני קונה עותק פיזי זה בעצם עותק דיגיטלי? אתה הולך להתכחש שכל המשתמשים שהיו פרו הDRM כל הזמן הלעיזו כנגד המתנגדים שהם המיעוט? שהם לא פקטור? שזה לא אישיו לאפילו אחוז מהקהל הקונסולות? אמרו לנו לשבת בשקט ולא לקנות. אז כן, לא קנינו את מה שמיקרוסופט מכרה בכל המובן של המילה וגם לא ישבנו בשקט. למה הייתה מחאה חברתית בישראל? לא אוהב את התנהלות הממשלה? שב בשקט ותחכה לבחירות.

ה'תמודדו' של מי שאנטי DRM הייתה החזרת המטבע בצורה צינית לכל האנשים פרו הDRM שאמרו אותו דבר. עכשיו אפשר להתחיל להשוות בין שתי הקונסולת הבסיס 'מי מהן מטיבה איתי הכי הרבה' ולא על בסיס 'מי מרעה איתי הכי פחות'.

מספיק כבר להפנות את השאלות האלה לאנשי הפורום הזה. ווקסלים הוא לא פסיק בהכנסות סוני ומיקרוסופט ממכירות הקונסולה ומשחקיה.
"דבר היחיד שהפריע לאנשים כאן הוא החשש (המופרך) שהקונסולה לא תעבוד בישראל" - מה מופרך? להיפך, נציג מיקרוסופט אמר 'עכשיו גם תוכלו לקנות משחק מכל מקום ולשחק בו בכל מקום' מה שמעיד שהחסימה הגיאוגרפית הייתה קיימת.

אין שום דבר מהרשימה שהבאת שמיקרוסופט לא יכולים למצוא דרך לבצע גם בDRM מקל. כמו שאמרתי, כשנדע איך ה DRM היה אמור לעבוד מא' עד ת' נחזור לדיון. עכשיו תסביר לי למה מיקרוסופט לא הודיעה שהשיירינג נשאר למשחקים שאתה קונה דיגיטלית?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 20 יוני 2013, 16:27

מה אתה עונה ברצינות לקרירין? אתה לא יודע שהוא חיי בספרה משלו? מפתיע שהוא לא הזכיר לנו שאחרי כל זה הוא בכל זאת מחכה לירידת מחיר/זמן בטריה/אנאלוג שני ל3DS :|
Benjamin Franklin

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 20 יוני 2013, 16:30

swym כתב:באמת? אתה יכול למנות לי כמה מהמשחקים הגדולים של 2013 למשל (בוא נניח שאנחנו מדברים על אותם משחקי מולטיפלט שיוצאים גם לקונסולות) מגיעים על דיסקים שנמכרים בלי DRM: לא של סטים, לא של אוריג'ין, לא של יוביסופט ולא של GFWL?

אולי עוד יש אנשים לא מבינים את המשמעות של ספריה דיגיטלית, אבל כשבאמזון מודיעים על מבצעים למשחקים שהם Online code שמגיעים לחלוטין DRM Free, השאלה הכי נפוצה שהם מקבלים בתשובה היא "האם יש אפשרות לקנות את המשחק בגירסת סטים? אני אוהב לנהל את הספריה שלי משם". זה הגיע למצב שבמבצעי הכריסטמס האחרונים האנשים של אמזון רדפו אחרי מפיצות ובקשו מהן להוסיף גרסאות סטים לקטלוג המשחקים שלהן שנמכר באמזון. לא רק שDRM לא מפריע לאנשים - בהינתן אחד טוב הם אפילו יעדיפו אותו.

זה לא שוק היד השניה שמיותר בגלל המבצעים - זה המבצעים שאתה יכול לעשות בגלל שאתה יודע שכל עותק שאתה מוכר יגיע לאדם אחד בלבד ולא יחליף עשר ידיים. אתה מבלבל בין סיבה ותוצאה.
קליפי B הזכיר שלXbox One היה פוטנציאל להיות גם שוק כזה. עכשיו אפשר כבר לשכוח מזה.

אני בתקופה שאני עובד 2 עבודות כרגע
אין לי כוח לעשות חיפושים

אבל בנוגע לדבר השני -לא משנה מה קדם למה ,הביצה או התרנגולת
העובדה היא שאתה יכול לקנות מישחקים בהרבה יותר זול בדרך כלל תוך כמה חודשים בודדים

בשרותי ההורדות לקונסולות ,בינתים זה לא נפוץ

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 20 יוני 2013, 16:32

מי לא יודע שמי שכתב את זה עשה סאטירה? אני קראתי את התגובות פייסבוק שלו.

פחחחחח ענק על המחאה בארץ. חכה לבחירות? אפשר לא לבחור ולא לקבל ממשלה שתיקח ממני כסף? אה לא. איזה פייל אתה.

מישהו לא דיבר על הPR הדפוק שלהם?

מישהו נתן לך התחייבות בכתב שאחרי שתוותר על הזכות מכירה של העותק הפיזי של HL2 תקבל משחקים ב75 אחוז הנחה? שתקבל מסחר אונליין של קודים? עוד פחחחח גדול עלייך ופייל ענק.

אתה חושב שאם תשאל אותו על החסימת איזורים של ה360 הוא יגיד משהו אחר? די אתה לא מפסיק, זאת התגובה הכי קלושה שהייתה לך בכל הזמן שלך בפורום הזה אני חושב.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 20 יוני 2013, 17:18

Kazz כתב:כל אלה שמפרסמים כתבות נגד שינוי הDRM הם אילו שפרסמו כתבות בעד הDRM כשהוא הוכרז. Apologists. ה'טיוטה' של מאטריק נעשתה ע"י אדם שהתנגד לDRM. אז רק שתדעו שמדובר בסאטירה ועצם זה שאתם לוקחים את זה מילה במילה זה עוד יותר מצחיק.

אה, מדובר בסאטירה! אתה כל כך חד כתער. ואני חשבתי שזו היתה הטיוטא האמיתית שלו ושבאמת נצטרך להשתמש בבינג לפני שאנחו משחקים במשחקים. ברור שזו סאטירה, אבל זו סאטירה שבעיקר שמה לצחוק את כל האידיוטים שיצאו נגד המדיניות הזו, בדגש על אלו שמהללים במקביל את סטים. כמו שהומר סימפסון אומר:
It's funny 'cause it's true

Kazz כתב:מישהו פה יכול להגיד לי איך מערכת השייר הייתה פועל בבטחון מלא ושחור על גבי לבן? לא.

מה לא ברור? יש לך ספריה דיגיטלית של משחקים. למשתמשים האחרים בחשבון המשפחתי שלך יש גישה לספריה הזו (בדיוק כמו שלאנשים אחרים על ה-360 שלך יש היום גישה למשחקים הדיגיטליים שקנית מהחשבון שלך). כל אחד יכול לעשות check-in למשחק ולשחק אותו. שני אנשים לא יכולים לעשות צק'-אין למשחק אחד בו זמנית ולשחק אותו.
מיקרוסופט ציינו את הדברים האלו במפורש שחור על גבי לבן. כל השאר מעבר לזה (האם אני יכול להתריע שאני רוצה לשחק במשחק? האם אפשר לשריין אותו? האם זה יוציא מישהו אחר מהמשחק אם אני מתחיל אותו, האם הרשימה היא חד כיוונית או דו כיוונית, האם אני יכול להוציא ולהכניס אנשים לרשימה בעתיד) הרבה פחות רלוונטי. מה שחשוב שזה שאנחנו יודעים שיש לנו פה משחקים שאפשר לשתף עם עשרה חשבונות שונים.

Kazz כתב:חחח, סווים. אהבתי את הספין 'פרו-בחירה'. מה הבחירה פה שגם כשאני קונה עותק פיזי זה בעצם עותק דיגיטלי?

ספין? אני לא מאמין שאתה עד כדי כך קשה תפיסה... הבחירה היא לא לקנות את ה-One ובמקום זה לקנות PS4 או WiiU או משחקים ללא DRM על הPC.
עכשיו במקום עולם שבו יש אלטרנטיבות והטובה שבהן היתה מנצחת, אין לך יותר בחירה: אתה יכול לקנות או קונסולה שמחייבת את הדיסק הפיזי. או קונסולה שמחייבת את הדיסק הפיזי. או קונסולה שמחייבת את הדיסק הפיזי.

Kazz כתב:אתה הולך להתכחש שכל המשתמשים שהיו פרו הDRM כל הזמן הלעיזו כנגד המתנגדים שהם המיעוט? שהם לא פקטור? שזה לא אישיו לאפילו אחוז מהקהל הקונסולות? אמרו לנו לשבת בשקט ולא לקנות. אז כן, לא קנינו את מה שמיקרוסופט מכרה בכל המובן של המילה וגם לא ישבנו בשקט. למה הייתה מחאה חברתית בישראל? לא אוהב את התנהלות הממשלה? שב בשקט ותחכה לבחירות.

אף אחד לא אמר לך לשבת בשקט: אמרו לך להצביע בארנק שלך ולקנות כל אחת מהאלטרנטיבות שקיימות כיום. בוא ותסביר לי איזו אלטרנטיבה אחרת אני יכול לבחור שמציעה לי את מה שמיקרוסופט הציעה עד עכשיו. ולצערי הרבה אחרי כל חגיגת הטמטום הזו אני לא יודע אם מישהו אחר יעשה צעד אמיץ כזה בזמן הקרוב.

אז זה יפה שאתה מציין את המחאה החברתית בישראל, כי רוב המחאות האלו גם הן היו מתודלקות ע"י בעלי אינטרסים ובסופו של דבר דפקו את רוב האוכלוסיה. ממחאת ועד למחאות כיום על הגבלת יצוא הגז ונגד ההלוואה של בנק לאומי. אז תודה על הדוגמא האקטואלית הנוספת לאידיוטים שימושיים, אבל המצב האבסורדי הזה כאן הוא דווקא יותר כמו באקלש נגד עסק שפותח בשבת או אולם אירועים שמבצע חתונות של זוגות חד מיניים.
לא מעוניין? אל תקנה. אבל תן לאחרים את החופש לבחור בעצמם.

Kazz כתב:"דבר היחיד שהפריע לאנשים כאן הוא החשש (המופרך) שהקונסולה לא תעבוד בישראל" - מה מופרך? להיפך, נציג מיקרוסופט אמר 'עכשיו גם תוכלו לקנות משחק מכל מקום ולשחק בו בכל מקום' מה שמעיד שהחסימה הגיאוגרפית הייתה קיימת.

החשש היה מזה שהלייב לא יעבוד בארץ ולכן הקונסולה לא תעבוד בארץ בגלל הודעה של מיקרוסופט שהלייב יוכל לעבוד רק במדינות שבהן הוא יתמך. אבל החשש הזה היה מופרך מהסיבה הפשוטה שזו בדיוק אותה המדיניות של הלייב גם ב-360 שמצויין שיכול לעבוד רק במדינות שבהן הוא נתמך, ובכל זאת עבד בישראל מהיום הראשון שלו.
ה"לקנות מכל מקום" בכלל מדבר על region lock של דיסקים פיזיים: לא מדיניות חדשה אלא בעיה שהיתה שולית גם על ה-360 בגלל משהו כמו 2% מהמשחקים שהמפיצות בחרו לחסום לאזור שידור ספציפי.

Kazz כתב:עכשיו תסביר לי למה מיקרוסופט לא הודיעה שהשיירינג נשאר למשחקים שאתה קונה דיגיטלית?

למה לה לעשות את זה עכשיו? החשש הוא בטח החנויות לא יסכימו להפיץ משחקים של מיקרוסופט על המדפים כשהן יודעות שמיקרוסופט עצמה מציעה גירסה עדיפה במחיר זהה על הקונסולה שלה, ואז מיקרוסופט תהיה בבעיה כי הריטייל הוא עדיין פקטור משמעותי. הלוואי ונקבל משהו כזה אפילו רק למשחקים דיגיטליים שגם ככה לא נמכרים בריטייל, אבל מבחינת מיקרוסופט כל המשמעות של המנגון הזה היה שהעסק יהיה יותר הוגן לכולם: גם ליוצרים וגם לשחקנים, כשכל המשחקים יעבדו באותה הצורה ואז יתרונות מסוימים של השירות יפצו על חסרונות אחרים שלו.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 20 יוני 2013, 17:19

swym כתב:אפילו פה בפורום אתה יכול לראות את מוקד הרעש שטרח לרוץ ולהביא כל ידיעה מneogaf/n4g בגנות הקונסולה: קאז ודין - בדיוק שני האנשים שגם ככה לא היו קונים Xbox One אף פעם, אבל זה לא הפריע להם להטיס את מונה ההודעות עם התבכיינות על הDRM. אם מישהו היה נחשף לפורום הזה במקרה בשבוע האחרון אנשים היו עלולים לחשוב שגם כאן יש איזה רוב מוחץ שמתנגד לקונסולה וכל מה שהיא מייצגת, כשבפועל מדובר בדיוק באותו מיעוט רועש שגם לא קנה את ה-360.
האנשים היחידים שרלוונטיים הם אלו שהצביעו בכיסים שלהם וקנו קונסולה כזו או אחרת - והנה באמזון שמספקים תמונת מצב בזמן אמת אנחנו רואים שמכירות הpreorder של ה-One הולכות ראש בראש עם הPS4 למרות תג מחיר גבוה יותר. בדיוק כמו שהבאקלאש המטורף של הWii ב-2006 לא הפריע למכירות המוקדמות שלה לטפס גבוה גבוה.

הם לא, הפס4 מוכרת יותר:
http://www.forbes.com/sites/johngaudios ... at-amazon/
While the PS4 Standard Edition is listed number one and Xbox One Day One Edition is listed number two on Amazon, sources have told me that PS4 is outselling Xbox One by two to one. I’ve emailed Amazon to confirm these numbers, but have not heard back. Baird video game analyst Colin Sebastian confirmed that PS4 is outselling Xbox One on both Amazon and GameStop GME +4.39%, but has not revealed any specific numbers.

Amazon is currently running a Facebook FB +0.99% poll asking consumers which console they’ll purchase, PS4 or Xbox One. With only six hours left in the poll, 95% of the over 40,000 gamers who replied said they’d be purchasing a PS4.
Michael Pachter, video game analyst for Wedbush Securities, expects Sony to sell 12 to 15 million PS4s in its first year. He expects an unsubsidized Xbox One will sell 9 to 10 million in its first year.
נערך לאחרונה על ידי Death_119 ב 20 יוני 2013, 17:22, נערך 3 פעמים בסך הכל.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 20 יוני 2013, 17:20

kririn כתב:

אני בתקופה שאני עובד 2 עבודות כרגע
אין לי כוח לעשות חיפושים

אבל בנוגע לדבר השני -לא משנה מה קדם למה ,הביצה או התרנגולת
העובדה היא שאתה יכול לקנות מישחקים בהרבה יותר זול בדרך כלל תוך כמה חודשים בודדים

בשרותי ההורדות לקונסולות ,בינתים זה לא נפוץ

1 - אם אתה בתקופה של שתי עבודות אולי עדיף לקשקש קצת פחות בפורומים על דברים שאתה לא מבין
2 - לשירותי ההורדות לקונסולות אין תחרות מחירים אמיתית. ועכשיו גם לא תהיה

Death_119 כתב:הם לא, הפס4 מוכרת יותר:
http://www.forbes.com/sites/johngaudios ... at-amazon/

על מה אתה מדבר? אתה מבין שאתה מביא פה נתונים נקודתיים מלפני שבוע וכבר השתנו מאז, בלי אישור של אמזון עצמם, ובמקביל מתעלם מזה שהXbone כמו שכבר אמרתי לך התחילה להימכר קודם והיתה sold out באמזון לפני שהמלאי התחדש?
זה כמו שאני אסתכל ברגע זה על הtop20 ואזכיר שלא רק שהone מוכרת במקום הראשון אלא גם יש לה 3 משחקים בtop20 בזמן שלPSOne אין אף אחד. נתונים נקודתיים לא מספקים תמונה אמיתית, ובשורה התחתונה שתי הקונסולות מוכרות מצויין לפי מה שאנחנו רואים בשבוע האחרון.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 20 יוני 2013, 17:30

swym כתב:1 - אם אתה בתקופה של שתי עבודות אולי עדיף לקשקש קצת פחות בפורומים על דברים שאתה לא מבין
2 - לשירותי ההורדות לקונסולות אין תחרות מחירים אמיתית. ועכשיו גם לא תהיה

על מה אתה מדבר? אתה מבין שאתה מביא פה נתונים נקודתיים מלפני שבוע וכבר השתנו מאז, בלי אישור של אמזון עצמם, ובמקביל מתעלם מזה שהXbone כמו שכבר אמרתי לך התחילה להימכר קודם והיתה sold out באמזון לפני שהמלאי התחדש?
זה כמו שאני אסתכל ברגע זה על הtop20 ואזכיר שלא רק שהone מוכרת במקום הראשון אלא גם יש לה 3 משחקים בtop20 בזמן שלPSOne אין אף אחד. נתונים נקודתיים לא מספקים תמונה אמיתית, ובשורה התחתונה שתי הקונסולות מוכרות מצויין לפי מה שאנחנו רואים בשבוע האחרון.

א. הוא מלפני חמישה ימים.
ב. גרסאת Day One של האקסבוקס עדיין לא נגמרה (זו של הפס4 נגמרה תוך יומיים). היא לא הייתה בשום נקודה sold out באמאזון.
ג. למרות שהמקום הראשון שייך לאקסבוקס (גרסאת הפס4 נאלצה לפנות את מקומה כי היא נגמרה), שאר גרסאות הפלייסטישן 4 תופסות בערך את כל שאר המקומות.
http://www.amazon.com/best-sellers-vide ... i=468642#1
ד. לפס4 יש שלושה משחקים שמקדימים את אילו של הOne במסגרת הבאנדלים במקומות 4,5,8.
ה. גם אם תכנס עכשיו לגיימסטופ גרסאת האקסבוקס זמינה לרכישה ליום ההשקה בעוד זו של הפס4 נגמרה. אם תכנס לBest sellers של הקונסולות הפס4 תופסת את מקומות 1,2,3,4 ואז את 6,7.

אני לא מבין מה הבעיה להכיר באמת, נכון לכרגע הפס4 מוכרת הרבה יותר טוב ואם להאמין לאנשי המקצוע שתפקידם הוא לאסוף את הנתונים המספרים עומדים על כנראה פי 2 נכון ללפני חמישה ימים.
תמונה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 21 יוני 2013, 01:48

swym כתב:אה, מדובר בסאטירה! אתה כל כך חד כתער. ואני חשבתי שזו היתה הטיוטא האמיתית שלו ושבאמת נצטרך להשתמש בבינג לפני שאנחו משחקים במשחקים. ברור שזו סאטירה, אבל זו סאטירה שבעיקר שמה לצחוק את כל האידיוטים שיצאו נגד המדיניות הזו, בדגש על אלו שמהללים במקביל את סטים. כמו שהומר סימפסון אומר:
It's funny 'cause it's true

מה לא ברור? יש לך ספריה דיגיטלית של משחקים. למשתמשים האחרים בחשבון המשפחתי שלך יש גישה לספריה הזו (בדיוק כמו שלאנשים אחרים על ה-360 שלך יש היום גישה למשחקים הדיגיטליים שקנית מהחשבון שלך). כל אחד יכול לעשות check-in למשחק ולשחק אותו. שני אנשים לא יכולים לעשות צק'-אין למשחק אחד בו זמנית ולשחק אותו.
מיקרוסופט ציינו את הדברים האלו במפורש שחור על גבי לבן. כל השאר מעבר לזה (האם אני יכול להתריע שאני רוצה לשחק במשחק? האם אפשר לשריין אותו? האם זה יוציא מישהו אחר מהמשחק אם אני מתחיל אותו, האם הרשימה היא חד כיוונית או דו כיוונית, האם אני יכול להוציא ולהכניס אנשים לרשימה בעתיד) הרבה פחות רלוונטי. מה שחשוב שזה שאנחנו יודעים שיש לנו פה משחקים שאפשר לשתף עם עשרה חשבונות שונים.

ספין? אני לא מאמין שאתה עד כדי כך קשה תפיסה... הבחירה היא לא לקנות את ה-One ובמקום זה לקנות PS4 או WiiU או משחקים ללא DRM על הPC.
עכשיו במקום עולם שבו יש אלטרנטיבות והטובה שבהן היתה מנצחת, אין לך יותר בחירה: אתה יכול לקנות או קונסולה שמחייבת את הדיסק הפיזי. או קונסולה שמחייבת את הדיסק הפיזי. או קונסולה שמחייבת את הדיסק הפיזי.

אף אחד לא אמר לך לשבת בשקט: אמרו לך להצביע בארנק שלך ולקנות כל אחת מהאלטרנטיבות שקיימות כיום. בוא ותסביר לי איזו אלטרנטיבה אחרת אני יכול לבחור שמציעה לי את מה שמיקרוסופט הציעה עד עכשיו. ולצערי הרבה אחרי כל חגיגת הטמטום הזו אני לא יודע אם מישהו אחר יעשה צעד אמיץ כזה בזמן הקרוב.

אז זה יפה שאתה מציין את המחאה החברתית בישראל, כי רוב המחאות האלו גם הן היו מתודלקות ע"י בעלי אינטרסים ובסופו של דבר דפקו את רוב האוכלוסיה. ממחאת ועד למחאות כיום על הגבלת יצוא הגז ונגד ההלוואה של בנק לאומי. אז תודה על הדוגמא האקטואלית הנוספת לאידיוטים שימושיים, אבל המצב האבסורדי הזה כאן הוא דווקא יותר כמו באקלש נגד עסק שפותח בשבת או אולם אירועים שמבצע חתונות של זוגות חד מיניים.
לא מעוניין? אל תקנה. אבל תן לאחרים את החופש לבחור בעצמם.

החשש היה מזה שהלייב לא יעבוד בארץ ולכן הקונסולה לא תעבוד בארץ בגלל הודעה של מיקרוסופט שהלייב יוכל לעבוד רק במדינות שבהן הוא יתמך. אבל החשש הזה היה מופרך מהסיבה הפשוטה שזו בדיוק אותה המדיניות של הלייב גם ב-360 שמצויין שיכול לעבוד רק במדינות שבהן הוא נתמך, ובכל זאת עבד בישראל מהיום הראשון שלו.
ה"לקנות מכל מקום" בכלל מדבר על region lock של דיסקים פיזיים: לא מדיניות חדשה אלא בעיה שהיתה שולית גם על ה-360 בגלל משהו כמו 2% מהמשחקים שהמפיצות בחרו לחסום לאזור שידור ספציפי.

למה לה לעשות את זה עכשיו? החשש הוא בטח החנויות לא יסכימו להפיץ משחקים של מיקרוסופט על המדפים כשהן יודעות שמיקרוסופט עצמה מציעה גירסה עדיפה במחיר זהה על הקונסולה שלה, ואז מיקרוסופט תהיה בבעיה כי הריטייל הוא עדיין פקטור משמעותי. הלוואי ונקבל משהו כזה אפילו רק למשחקים דיגיטליים שגם ככה לא נמכרים בריטייל, אבל מבחינת מיקרוסופט כל המשמעות של המנגון הזה היה שהעסק יהיה יותר הוגן לכולם: גם ליוצרים וגם לשחקנים, כשכל המשחקים יעבדו באותה הצורה ואז יתרונות מסוימים של השירות יפצו על חסרונות אחרים שלו.

בקצרה:
1. הסאטירה היא על כך שאנשים מסויימים יצאו מגדרם כדי להלל את הDRM ולהתעקש שזה בדיוק כמו סטים ולגחך את כל המתנגדים. אני צריך חיבור אינטרנט כדי לכתוב משהו ברשת חברתית? you don't say.
2. ברור שכל הדברים האחרים רלוונטיים. אין לנו את התמונה המלאה והמפורטת. אפשר לתאר אולי שאתה יכול לעשות שיירינג רק למשחקים בני 3 חודשים ומעלה. אבל מיקרוסופט סתמו את הפה. אני לא יודע אם הם בעצם ידעו את כל הפרטים הגדולים והקטנים כשהם הכריזו על האפשרות הזו.

3. זה חיובי שאני אצטרך לבחור קונסולה לפי מה שהיא מציעה ולא לפי הDRM שהיא כופה. ועדיין אפשר להציע את מה שה XB1 הציעה בלי לקחת זכויות על מוצרים פיזיים. זה לא מדע טילים. אם בחירה אז תציעו גם דיסק רגיל עם הDRM הרגיל וגם רכישות דיגיטליות עם הDRM שאמור היה להיות ואז באמת כל אחד יכל לבחור איך לצרוך את המשחקים שלו ואיך להשתמש בXB1 שלו.

4. השמועה הייתה שאם אתה גר בישראל והקונסולה לא משוגרת פה ב2013, אם תסע לארה"ב ותקנה אחת ותנסה לשחק במשחקים בארץ פשוט לא תוכל לעשו אקיבציה ולשחק בהם. השמועה הזו לא הומזה באופן חד משמעי ולפי תגובת מיקרוסופט זה באמת היה המצב.

5.למה שהחנויות היו מסכימים לפאמילי שייר של מיקרוסופט עם ה DRM המקורי של ה XB1?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 20 יוני 2013, 17:53

Death_119 כתב:א. הוא מלפני חמישה ימים.
ב. גרסאת Day One של האקסבוקס עדיין לא נגמרה (זו של הפס4 נגמרה תוך יומיים). היא לא הייתה בשום נקודה sold out באמאזון.
ג. למרות שהמקום הראשון שייך לאקסבוקס (גרסאת הפס4 נאלצה לפנות את מקומה כי היא נגמרה), שאר גרסאות הפלייסטישן 4 תופסות בערך את כל שאר המקומות.
http://www.amazon.com/best-sellers-vide ... i=468642#1
ד. לפס4 יש שלושה משחקים שמקדימים את אילו של הOne במסגרת הבאנדלים במקומות 4,5,8.
ה. גם אם תכנס עכשיו לגיימסטופ גרסאת האקסבוקס זמינה לרכישה ליום ההשקה בעוד זו של הפס4 נגמרה. אם תכנס לBest sellers של הקונסולות הפס4 תופסת את מקומות 1,2,3,4 ואז את 6,7.

אני לא מבין מה הבעיה להכיר באמת, נכון לכרגע הפס4 מוכרת הרבה יותר טוב ואם להאמין לאנשי המקצוע שתפקידם הוא לאסוף את הנתונים המספרים עומדים על כנראה פי 2 נכון ללפני חמישה ימים.

עדין לא הפנמת שנתוני מכירות מאמזון (שאותם אתה קורא ומפרש באופן מאוד מוטה מלכתחילה), לא רלוונטים בכלל לכמה קונסולה מוכרת טוב?
אין לך שמץ של דרך לדעת אם מוצר פופולארי, או לא, לפי המכירות שלו באמזון. ראינו המון דוגמאות לזה בעבר.
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 77 אורחים