נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

dean
Trainee

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי dean » 20 יוני 2018, 13:18

DrKeo כתב:דין, כמו שציינתי זאת יכולה להיות באמת אסטרטגיה מעניינת לחזור ל-DDR במקביל ל-GDDR אבל אני חושב שאם כבר עושים את זה צריך לעשות את זה נרחב יותר מסתם זיכרון ספציפי למערכת הפעלה, הם צריכים ממש לחלק את זה לזיכרון מערכת וזיכרון גרפי כמו ב-PC או בפס3.

לא חושב שזה תורה מסיני. 3 גיגה זיכרון זול וקצת מעפן שעולה גרושים בשביל מערכת ההפעלה ו 16GB זיכרון GDDR יעודי למשחקים. יותר טוב מזה?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 יוני 2018, 14:16

GDDR הוא נהדר לזיכרון גרפי אבל זמן התגובה שלו נמוך בהרבה מDDR. משחקים יעדיפו בתאוריה DDR כזיכרון מערכת ו-GDDR כזיכרון גרפי. יותר זול לשים 16GB של DRR4 ועל גביו להוסיף 8GB של GDDR6 מאשר לשים 16GB של GDDR6 (וההצהרה הזאת כמובן תלויה במחירי ה-DRAM כי מחירי ה-DDR4 זנקו פי 2 בשנתיים האחרונות, בתקווה שעד שהקונסולות יצאו הם ירדו חזרה למחיר הרגיל) ובכמויות זיכרון המודרניות זה כבר לא אמור לשנות למפתחים יותר מדי, בטוח שלא כמו בתקופה של הפס3 שנאבקו עם 256MB של זיכרון מכל סוג.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 20 יוני 2018, 14:42

אני גם העליתי את הנקודה של latency בת'רד המקביל ב-Era והחבר'ה שם כתבו שזה די חסר חשיבות בימינו,יש אמת בעניין? בכל מקרה אני חושב שנראה עדיין זיכרון מאוחד פשוט כי נראה שהמפתחים ממש ממש היו מרוצים מהשינוי הזה בדור הזה,בנוסף להגדלת הנפח כמובן. אני מניח שבת'סדה לדוגמא,לא תרצה שידור חוזר של סקיירים PS3 בדור הבא רק כי לא היה לה מספיק זיכרון מערכת לכמה מגה בייטים שהיא הייתה צריכה בשביל להפוך את המשחק למשהו שיהיה אפשר לשחק בו,ובאקס בוקס היה לה הרבה יותר גמישות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 יוני 2018, 15:22

לא הייתי מרים או מפיל את הארכיטקטורה על לייטנסי, אבל DDR4 זה זיכרון נהדר כזיכרון מערכת. הסיבה היחידה שכשהולכים על זיכרון אחיד הולכים על GDDR היא ש-DRR הוא זיכרון קטסטרופה ל-GPU. אז או שמפרידים ולוקחים X מאחד ו-Y מהשני או שהולכים על מאוחר ובמקרה של מאוחד חייבים ללכת על GDDR.

לא יהיה לך שידור חוזר של הפס3 בדור הקודם, אז מפתחות ירקו שיניים כדי להצליח לדחוף את המשחקים שלהם ל-256MB ו-256MB וברגע שמשחק היה צריך טיפה יותר זיכרון מערכת (לרוב הזיכרון וידאו לא היה מגלה נוראית מדי ל-720P) אז ב-360 הם יכלו לקחת כי החלוקה הייתה בידם בזמן שבפס3 הם נתקעו. היום יש כל כך הרבה זיכרון פנוי שאני לא חושב ששמעת אפילו פעם אחת דיבור על זיכרון בדור הזה, חוץ מכמובן האיטיות של ה-DDR3 בONE המקורית כי מיקרוסופט בטיפשותם חשבו שהם יוכלו לשים DDR3 כזיכרון וידאו ולהתחמק בזה בעזרת EDRAM (שהיה קטן מדי בכדי לפצות).

אם מחירי הDRAM יתאזנו בקרוב, תוכל בפחות כסף לעשות קונסולה עם יותר זיכרון אם תפצל אותו. כבר נתתי את הדוגמה לאיך 16GB של DDR4 פלוס 8GB של GDDR6 יעלה להם 10$ פחות מרק 16GB של GDDR6. גם תהיה בטוח שאם קונסולה אחת תלך על ה-SETUP המפוצל שתארתי והשניה על המאוחד, התלונות יבואו דווקא בצד של המאוחד. עם מערכת הפעלה שתופסת 2-3 גיגה זיכרון, יהיה למפתחים זיכרון מערכת שווה ערך לגודל של כל הזיכרון המאוחד ואז יחדיו, כלומר דווקא ב-SETUP הזה יהיה חיסרון למאוחד.

אם היינו עושים הקבלה לדור הפס3, הבעיה נבעה כי ל360 היה 512MB מאוחד ולפס3 היה 512MB מפוצל, כלומר כמות זיכרון זהה ולכן יתרון מוחלט ל-360. אם לפס3 היה 512MB זיכרון מערכת ו-256MB זיכרון וידאו, אז היית שומע איך דווקא ב360 יש מגבלת זיכרון וזה המקרה שאני מדבר עליו היום.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 יוני 2018, 22:25

DrKeo כתב:
omerkot כתב:נדב, הCELL היה דוגמא לזה שהCPU הוא יחידה פחות מהותית בקונסולות מאשר במחשבים אישיים.
לגבי הPR של מעבדי ARM, הם הרבה יותר מרשימים מהAPUים הכושלים לחלוטין שיושבים בקונסולות הדור הנוכחי והעובדה שמדובר במעבדים פח לא הפריעה למיקרוסופט ולסוני לשבץ אותם בקונסולות. גם לא שמעתי שמישהו התלונן על זה שבסוויץ' יש מעבד מבוסס ARM וזה בודאי לא פוגע במכירות של המכשיר.
בסופו של דבר, אם יהיה למיקרוסופט שווה מבחינה עסקית לעשות שימוש בARM אז הם יעשו את זה ואם לא אז לא. אני בסה"כ מעלה את זה כאופציה מעניינת.

דווקא ה-CELL היה ההיילייט של הפס3 יחד עם הכונן בלוריי. הזיכרון היה בעייתי, ה-GPU היה בעייתי והדבר היחידי שבאמת רומם אותה הוא הכוח של ה-CELL לעומת המעבד של ה-360. בפס4 וב-ONE בהחלט יש אשפה טוטאלית, אבל זה לא הולך לקרות בדור הבא כי בפס5 כנראה יש רייזן ומיקרוסופט תצטרך להתחרות בזה ואולי אפילו להתעלות. אני לא יודע אם PR בנושא חומרה משנה, בסופו של יום אם המעבד חזק אז הוא חזק, השאלה היא האם ARM יכול להתחרות בZEN 2 או אולי אפילו פוטנציאלית ZEN 3 ואין לי ממש תשובה לזה אבל באופן טנטטיבי אני רוצה להגיד שלא.

אפשר הסבר למה מייקרוסופט לא יכולה גם להנות מהזן 3 הזה? למה שזה לא יהיה נגיש גם להם כמו שבדור הזה ל 2 הקונסולות יש את אותם המעבדים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 יוני 2018, 23:47

מיקרוסופט יכולה, לא אמרתי שהיא לא. השמועה אומרת שAMD מפתחת את NAVI, ה-GPU (לא ה-CPU) בשיתוף פעולה מלא עם סוני וזה יכול ליצור בעיות בשיתוף בין AMD ומיקרוסופט בצד של ה-CPU. הקטע של אינטל, הוא סתם רק כי האפשרויות נפתחות אם לא הולכים על קומבו AMD אבל אין ספק שאפשר לקחת זן 3 מ-AMD ו-GPU של NVIDIA ועוד כל מני קומבואים אחרים כולל GPU של AMD, תלוי בהסכמים בין סוני ל-AMD ומה AMD יכולה לספק למיקרוסופט אם זה בכלל מעניין אותה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 יוני 2018, 23:50

אוקיי אז אם ככה אני לא רואה סיבה שלמייקרוסופט לא יהיה מעבד זהה לפס5 לכל הפחות. זה ש AMD כביכול עובדת עם סוני על Navi זה לא מגביל את מייקרוסופט מלהכניס מעבד זהה של AMD לחבילה שהם ירצו לבנות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 יוני 2018, 01:07

bling כתב:אוקיי אז אם ככה אני לא רואה סיבה שלמייקרוסופט לא יהיה מעבד זהה לפס5 לכל הפחות. זה ש AMD כביכול עובדת עם סוני על Navi זה לא מגביל את מייקרוסופט מלהכניס מעבד זהה של AMD לחבילה שהם ירצו לבנות.

זה לא עוצר אותם ולא מחייב אותם, תלוי מי יציע להם מה ומה הם מחפשים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 יוני 2018, 08:10

DrKeo כתב:
bling כתב:אוקיי אז אם ככה אני לא רואה סיבה שלמייקרוסופט לא יהיה מעבד זהה לפס5 לכל הפחות. זה ש AMD כביכול עובדת עם סוני על Navi זה לא מגביל את מייקרוסופט מלהכניס מעבד זהה של AMD לחבילה שהם ירצו לבנות.

זה לא עוצר אותם ולא מחייב אותם, תלוי מי יציע להם מה ומה הם מחפשים.

סבבה, פשוט זה נשמע ממה שאתה אומר כאילו יש משוואה שסוני הולכת עם X אז מייק תלך עם Y כשהאופציה הכי סבירה והגיונית שנשמעת לי היא שמייקרוסופט בעצם גם תלך עם X, למה שלא?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 יוני 2018, 11:06

סוני תלך על X כי הם מפתחים עם AMD את ה-GPU בשיתוף פעולה הדוק, לפחות זאת השמועה שרצה עכשיו. אם כבר אתה מפתח איתם את ה-GPU בצורה שכזו, מן הסתם הם ילכו על קומבו AMD על SOC. מיקרוסופט לעומת זאת, לא ממש ברור מה היא יכולה לקבל או לא לקבל מ-NAVI בגלל הפיתוח המשותף עם סוני והיא כמובן רוצה את הקונסולה הכי חזקה בדור הבא. אז השאלה היא האם היא יכולה לקבל NAVI חזק משל סוני, האם היא יכולה לרכוב על המליונים שסוני שופכת על NAVI כמו שקרה עם CELL, או שבגלל הפיתוח המשותף מיקרוסופט תוגבל בצורה כלשהי ולכן לא תוכל לקבל NAVI חזק משל סוני. אם למשל הם יאלצו להשתמש ב-VEGA, כנראה שלעקוף את NAVI הם לא ממש יצליחו. אם זה יהיה המקרה, הם יצטרכו לחפש GPU במקום אחר והיום האלטרנטיבה היא רק NVIDIA.

כמובן שאם הם נדחפים ל-NVIDIA אז מאותה נקודה יש אינסוף דברים אפשריים. למשל SOC של AMD עם ה-GPU של NVIDIA (שנשמע קצת לא אפשרי אבל מצד שני עכשיו יש SOC של אינטל ו-GPU של AMD אז לך תדע), שני צ'יפים נפרדים לגמרי, ללכת בכלל עם אינטל וכך הלאה. האופציות פתוחות מכל מני כיוונים.

וכמובן שצריך להסתכל בכלליות על NVIDIA. כולנו מסתכלים עליהם כאיזה גוף זר שבחיים לא יכנס לקונסולות אבל דוגרי לא היה דור בלי GPU של NVIDIA מאז שנת 2000. באקסבוקס היה כרטיס NVIDIA, בפס3 היה כרטיס NVIDIA ובדור הזה בסוויטצ' יש. כלומר זו לא איזו תאוריה הזויה משום מקום, NVIDIA אשכרה יכולה להציע למיקרוסופט הצעה שמיקרוסופט תקח עם כמה שקשה לאנשים פה להאמין. דור אחד שתי קונסולות לוקחות AMD וכולם בטוחים שזהו, כל הקונסולת בהסטוריה של האנושות יהיו מבוססות AMD לעד.

בדור הקודם כולם חפשו חלש, בדור הבא לפחות מיקרוסופט הולכת לחפש חזק. ב-5 שנים האחרונות חזק ויעיל זה לא AMD, זה NVIDIA.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 יוני 2018, 11:23

אני חושב שהשמועה שסוני מפתחת את הGPU עם AMD, סה''כ מתייחסת לזה שהם עובדים על ה SOC הספציפי לPS5. לא חושב שסוני תורמת משהו מיוחד לNAVI.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 יוני 2018, 11:27

זה לא מה שהמקור אמר:
According to my sources, Navi isn't just inside the Sony PS5; it was created for Sony.

וגם זה:
The other interesting aspect to all of this is that my sources never mentioned Microsoft in the Navi conversations

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 יוני 2018, 11:28

נאא.. לא סומך על זה.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 יוני 2018, 11:29

זה מה שאמר המקור של FORBES, גם DF זרמו עם זה. אם המקור של פורבס משקר, אז כנראה ששתי המכונות יהיו SOC של AMD.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 יוני 2018, 11:53

לא יודע אם הוא משקר, אבל זה נשמע לי מוזר ולא מאוד סביר... הרי NAVI אמורה להיות ארכיטקטורה של מעבדים גרפיים של AMD - מן הסתם ייצאו מוצרים שלה עם NAVI ככרטיסי מסך לPC.. למה שסוני יעשו דבר כזה?
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 יוני 2018, 11:57

Klayman כתב:לא יודע אם הוא משקר, אבל זה נשמע לי מוזר ולא מאוד סביר... הרי NAVI אמורה להיות ארכיטקטורה של מעבדים גרפיים של AMD - מן הסתם ייצאו מוצרים שלה עם NAVI ככרטיסי מסך לPC.. למה שסוני יעשו דבר כזה?

הם רוצים משהו שתפור לדרישה שלהם. השאלה היא לא למה סוני תעשה דבר כזה, זה ברור, הם רוצים לקבל את הצ'יפ שהם חולמים עליו. השאלה היא למה ש-AMD תעשה דבר כזה, תבנה ארכיטקטורה מסביב לסוני ובעצם תוותר על סגמנט לא קטן בשוק ה-PC, כל סגמנט ה-high end שהם לא מצליחים להגיע אליו כבר שנים.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 21 יוני 2018, 12:45

מארק סרני התראיין פעם באיזה פאנל מפתחים לגבי הפיתוח של ה-PS4 ואמר שבניגוד למה שאנשים חושבים,ה-GPU ב-PS4 לא מבוסס על הכרטיס הגרפי המקביל לו בכוח ב-PC אלא דווקא ההפך. אין סיבה לחשוב ש-AMD לא תוציא איזו מפלצת מבוססת Navi ב-2021,השמועה מפורבס פשוט טוענת שהפיתוח נעשה עם עדיפות ברורה לצרכים של סוני ושיחרור GPU שיתחרה במה שנוידה תציע עם Geforce הוא משהו שלא ראשון בסדר העדיפויות של AMD כרגע. תכלס,אפשר להאשים אותם? הם נותנים לאינטל פייט מאוד יפה עם RYZEN,אבל נוידיה הפילה אותם לרצפה וממשיכה לבעוט בהם אחרי שהם כבר נפלו בשוק כרטיסי המסך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 יוני 2018, 13:46

Uncle Pey'j כתב:מארק סרני התראיין פעם באיזה פאנל מפתחים לגבי הפיתוח של ה-PS4 ואמר שבניגוד למה שאנשים חושבים,ה-GPU ב-PS4 לא מבוסס על הכרטיס הגרפי המקביל לו בכוח ב-PC אלא דווקא ההפך. אין סיבה לחשוב ש-AMD לא תוציא איזו מפלצת מבוססת Navi ב-2021,השמועה מפורבס פשוט טוענת שהפיתוח נעשה עם עדיפות ברורה לצרכים של סוני ושיחרור GPU שיתחרה במה שנוידה תציע עם Geforce הוא משהו שלא ראשון בסדר העדיפויות של AMD כרגע. תכלס,אפשר להאשים אותם? הם נותנים לאינטל פייט מאוד יפה עם RYZEN,אבל נוידיה הפילה אותם לרצפה וממשיכה לבעוט בהם אחרי שהם כבר נפלו בשוק כרטיסי המסך.

וכמובן הם אבדו את הארכיטקט הראשי שלהם לאינטל שהולכת להוציא GPU ראשון משלהם (כלומר ראשון שעומד בפני עצמו ולא על המעבד) כך שיש לי אפילו פחות אמונה ביכולת שלהם לפתח כרטיס טוב. אבל מי יודע, הם יורדים מ-GCN לראשונה מזה 9 שנים (כלומר ב-2020 הארכיטקטורה תהיה בת 9) ולדעתי GCN היה הקטסטרופה הכי גדולה שקרתה לחברה הזאת מזה שנים. הם הפסידו דור אחרי דור, אולי NAVI יהיה הנקודת הצלה שלהם. עכשיו השאלה היא למה להתאים אותו דווקא לקונסולה עם צ'יפ GPU שבמקרה האידיאלי יהיה שווה 150$, ארכיטקטורה שבתאוריה הם אמורים לרכב עליה עכשיו שנים.

מרגיש קצת כאילו AMD ויתרו על שוק ה-PC, נקווה שאינטל תעיר אותו מחדש ב-2020 או לפחות תפחיד את NVIDIA מספיק כדי לדחוף אותם קדימה. שאננות בשוק ה-CPU גרם לסטגנציה של כמעט 10 שנים בשוק ה-PC ואני מפחד שיקרה אותו דבר בשוק ה-GPU אם AMD תמשיך במסלול הזה.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 21 יוני 2018, 13:51

אני עדיין זוכר את Larabee של אינטל אז אני קצת סקפטי בנוגע ליכולת שלהם לתת תחרות אמיתית לנוידיה ו-AMD שבתחום כל כך הרבה שנים. כן שמעתי שיש מגמת שיפור חיובית בדרייברים של הiGPU במעבדים של אינטל מאז שהבחור מ-AMD נכנס לתפקיד,אז הם כנראה מכינים את הקרקע כבר עכשיו לכל הפחות. הם יצטרכו להדהים בשביל לבנות אמון בינם לבין קהל היעד שכל מה שהוא מכיר הם Team Red ו-Team Green.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 יוני 2018, 13:57

לארבי היה GPGPU, זה קונספט כושל בדיוק כמו הקונספט הכושל של IBM וסוני לבנות CPU שיהיה גם GPU. לא היה לפרוייקט הזה אי פעם סיכוי. אני חושב שעולם החומרה הבין שכדי לעשות חישובים כללים צריך CPU וכדי לעשות חישובים גרפים צריך GPU וכנראה שלא צריך לערבב את שני העולמות האלה. צריך להחזיק אצבעות לאינטל, הם אחד הסיכויים היחידים להעיר את שוק ה-GPU ובתקווה יוסיפו לנו גם blue team.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 21 יוני 2018, 18:52

מרגיש קצת כאילו AMD ויתרו על שוק ה-PC, נקווה שאינטל תעיר אותו מחדש ב-2020 או לפחות תפחיד את NVIDIA מספיק כדי לדחוף אותם קדימה. שאננות בשוק ה-CPU גרם לסטגנציה של כמעט 10 שנים בשוק ה-PC ואני מפחד שיקרה אותו דבר בשוק ה-GPU אם AMD תמשיך במסלול הזה.

ככל הידוע לי ,הם מוכרים ,המון כרטיסי מסך
לשוק הכריה מטבעות ווירטואלים
כל עוד זה נימשך ,למה להם למכור בסכום נמוך יותר לגימרים ?

בעיניין מעבדים ,הם הראשונים שהוציאו 8 ליבות לשוק הביתי
אני לא מדבר ,על מעבדי שרתים ,יחסית ישנים
שחלק מהגימרים קנו יד שניה ,שבחלקם היה אפשר
להכניס אפילו 2 ,מעבדים פיזיים
שהטובים בהם ,היו 8 ליבות ,ככה שזה 16 ליבות בפועל
והמון זיכרון ,כי היה זול לקנות זיכרון של שרתים ישנים

אבל חפרתי ,נחזור לדיון ,לשוק הביתי ובמחיר לא אסטרונומי בהשקה
Amd ,הראשונים להוציא מעבדי 8 ליבות
נכון שליבה בודדת ,חלשה מהמקבילה של אינטל
אבל זה דחף את אינטל ,להוציא יותר ליבות פיזיות
המעבדים שוק ביתי

ונחזור רגע לחפירה ,מי שחושב על הקומבינה עם השרתים הישנים
תיזכרו 2 דברים

1 צריכת חשמל הרבה יותר גבוה ממחשב גימרים רגיל

2 16 ליבות של פעם ,חלשות מ8 ליבות של היום
ככה שזה לא באמת מישתלם

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 יוני 2018, 19:06

שוק הכריה מת, מחירי כרטיסי המסך חזרו לנורמה פחות או יותר. Amd לא יכולה להסתמך עליו יותר.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 21 יוני 2018, 21:12

גם עם זה נכון ,כמה שנים הם מכרו הרבה כרטיסים
אני לא יודע את הנתונים
אני רק מנחש ,שהיה להם עליה גדולה בהכנסות
לא מדבר על רווחים ,רק הכנסות

לא יודע מה יקרה איתם ,בלי ההכנסות מהכריה
אבל לאחרונה ההסכם עם אינטל ,שחלק ממעבדי
אינטל ,יכילו צ'יפ גרפי של amd
יכול מאוד לעזור ,עם ההסכם ריווחי מספיק

אינטל בשוק הpc ,בקלות החברה הגדולה ביותר
לכרטיסי מסך ,נכון זה ob ,ונכון מאוד חלש מול amd
והנווידה
אבל תיזכרו שרוב בעלי הpc ,מישתמשים היום
בכרטיס גרפי של אינטל

הכניסה של amd ,תכניס אותה לתחום שהיא מוכרת גרוע בו
וזה כרטיסי גרפים ob ,למחשבים נייחים ,ולפטופים
אני יותר חושב שאינטל עושה את זה ,לילחם במעבדי
Arm
,שמתחילים לגלוש גם לתחום הpc
אבל זה יכול לעזור מאוד לamd
עד שאינטל תצליח לפתח כרטיסי גרפיקה ob
טובים

אני ממש לא רואה את אינטל ,יוצאת בקרוב עם כרטיס
גרפי חיצוני
הם כל כך מפגרים בob
מול amd ,והנווידה ,ככה שלא חושב שיש להם
את הידע ,והפטנטים ,לצאת בקרוב עם כרטיס גרפי
חיצוני ,שיהיה טוב עלות תועלת

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 יוני 2018, 21:50

החדשה הזאת נעה בין נושא ה-PC לנושא הזה. מיקרון מתחילה יצור של GDDR6 סופסוף, מדובר בצ'יפים של 8Gb עם רוחב פס של 16Gbps. רק שנה הבאה הם יתחילו כנראה ליצר צ'יפים של 16Gb כשהמפרט של GDDR6 בתאוריה מאפשר להגיע עד לצ'יפים של 32Gb. אם נעשה ספקולציות על הדור הבא אז ב-X יש ממשק 384 ביט, בפרו יש 256. אם יש בקונסולת דור הבא צ'יפים דומים, הרי כנראה שלא יהיו בנפח גדול יותר עד לפחות 2020 כך שהם כנראה יאחרו את הסקארלט והפס5, כנראה שנהיה איפשהו בתוך הטווח הבא:
במקרה של ממשק 256 ביט (כמו בפס4, פס4 פרו וה-ONE):
8GB עד 16GB של GDDR6 במהירות (אם המהירות תשאר 16Gbps, בתאוריה היא יכולה להגיע עד 20) של 512GBps. להשוואה הפרו היא 218GBps וה-X היא 326).
במקרה של ממשק 384 ביט (כמו ב-X):
12GB עד 24GB של GDDR6 במהירות של 768GBps.

כמובן שארכיטקטורות פריקיות יכולות לשנות את המספרים, למשל הפס4 הרגילה השתמשה ב-16 צ'יפים של 4Gb במקום ב-8 של 8Gb כי הם שדרגו את הקונסולה מ-4GB ל-8GB ברגע האחרון וכנראה שהם לא הצליחו לשנות אתה הקניה המסיבית של צ'יפים 4Gb שהם תכננו עליהם כשהקונסולה עדין הייתה 4GB, לפחות לפי רמזים ממארק סרני בראיון לגמסוטרה בזמנו. בנוסף ה-X כנראה עם ממשק 384 ביט כדי להגיע ל-12GB, לאו דווקא יצטרכו את זה דור הבא אם יהיו להם זמינים צ'יפים של 16Gb וצפונה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 יוני 2018, 10:20

חפרנו פה לא מעט על חומרה, בא לי לדבר קצת על E3 2020, זאת שתוביל אותנו לדור הבא. נפל לי אסימון בנוגע למסיבה של מיקרוסופט, מה פיל ספנסר צריך לרדוף מצד ג' ל-E3 2020 - ניר אוטומטה 2 (או שזה טכנית 3?). פיל אמר שהוא טוחן את יפן כבר חצי שנה (וראו את זה ב-E3 להתחשב בכל ההכרזות היפניות כמו DMC5, Sekiro, Jump Force, KH3, ניר אוטומטה וטיילס) ושהוא מתכוון להמשיך לעשות את זה. מיקרוסופט צריכה שההכרזה על ההמשך תהיה אצלה על הבמה, אני חושב שזה מעביר מסר חזק לגבי הכוונות שלהם בדור הבא. הם צריכים להראות שהם לא מזניחים את יפן, לא כי תהיה להם הצלחה גדולה ביפן אלה כדי להראות לכל העולם שאחד ממקורות משחקי הוידאו הגדולים ביותר בעולם לוקחים את האקסבוקס ברצינות.

כלומר הם יכולים לשלוח מסר יותר חזק, LOST ODDYSSY ו-BLUE DRAGON חדש או משהו כזה, אבל כנראה שלגרום לצד ג' יפני שנטש אותם לחזור יהיה יותר קל :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 54 אורחים