Overwatch - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: Overwatch - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 06 אפריל 2018, 23:17

We're just normal men. We're just innocent men

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 02 יולי 2018, 20:29

הוכרז גיבור חדש (כרגע זמין ב-PTR):

הוא נראה ממש מגניב, רק חבל שנתנו לו כזה שם גרוע. האינטרנט כבר קורא לו האמונד וזהו :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 יולי 2018, 20:49

הוא פשוט משנה משחק לגמרי. להתחשב בעובדה שלפני חודש וחצי נכנס האנזו החדש, השבוע נכנסה סימטרה החדשה שהיא בייסיקלי דמות חדשה לגמרי (היא כל כך שונה שהיא נעולה כרגע למשחק תחרותי, אפשר לשחק איתה רק בארקייד. זאת הפעם הראשונה שעשו את זה לדמות קיימת, זה תמיד היה שמור רק לדמויות חדשות), המונד מגיע תוך ימים וגם ה-REWORK של טורביורן הולך להגיע ממש בקרוב, המשחק הזה די התהפך על הראש לאחרונה. המונד הוא גם דמות מקורית בטרוף, לא מזכיר שום דבר בשום משחק שאני יכול לחשוב עליו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 יולי 2018, 10:39

אני הייתי מכנה אותו Richard Gear
נראה כמו דמות ממש מגניבה, מגיע לה משחק משלה, אבל עד אז הייתי מאוד שמח לקבל חיקוי של MONKEY BALL איתו, כמו שעשו כמה פעמים לרוקט ליג... למרות שהוא יכול להשתלב יופי ככדור בפעם הבאה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 יולי 2018, 10:13

זה פשוט priceless.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 27 יולי 2018, 12:02

יאפ, הדמות עם העיצוב הכי טוב ומקורי במשחק

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 יולי 2018, 19:30

אני כל כך אוהב שנתנו לו את הקול של ed-209, קלאסי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אוגוסט 2018, 22:34

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 אוגוסט 2018, 13:49

סרטון מעולה, אין על הסרטונים של BLIZZARD :)

אגב, הם הורידו את האופציה לרכוש LOOT BOXES בבלגיה, כי הם חוקקו חוק חדש שם.
איזה כיף לבלגים שיש מישהו שיגן עליהם מפני בחירה חופשית.
https://www.guru3d.com/news-story/blizz ... lgium.html

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אוגוסט 2018, 13:51

מצחיק, אז עכשיו גיימרים בבלגיה צריכים לטחון עשרות שעות כדי לקבל את הלוט שהם רוצים כי הם לא בוגרים מספיק בשביל לשלט על הארנק שלהם :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 28 אוגוסט 2018, 14:02

הבעיה העיקרית שיש לי עם loot box זה החשש שמפיצות יעצבו משחקים בצורה כזו שתדרוש הרבה יותר grind מבעבר כשיש את התמריץ הזה ברקע.

אם עיצוב המשחק הוא זהה אז אין בעיה, מבלי להכנס עכשיו לדיון על מתי מותר לממשל להתערב במקרה הזה, כי יש כאלו שטוענים שזה מקביל להימורים וכמו שעל הימורים יש הגבלות ככה גם על זה צריך להיות (לא שאני מסכים)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אוגוסט 2018, 14:10

bling כתב:הבעיה העיקרית שיש לי עם loot box זה החשש שמפיצות יעצבו משחקים בצורה כזו שתדרוש הרבה יותר grind מבעבר כשיש את התמריץ הזה ברקע.

אם עיצוב המשחק הוא זהה אז אין בעיה, מבלי להכנס עכשיו לדיון על מתי מותר לממשל להתערב במקרה הזה, כי יש כאלו שטוענים שזה מקביל להימורים וכמו שעל הימורים יש הגבלות ככה גם על זה צריך להיות (לא שאני מסכים)

זה לגמרי טעון וולידי, למשל דיאבלו 3 היה משחק בזוי בגלל שכל הכלכלה שלו סבבה סביב ה-auction house והרצון של בליזארד שתקנה חפצים בכסף אמיתי. הלוט שהיית מוצא במשחק היה כל כך בזוי, שהיית אוסף ערימות של זבל ואז הולך לauction house, מוכר אלפי חפצי זבל בזהב ומשתמש בכסף כדי לקנות חפצים ששווים משהו (וכמובן אנשים גם הוציאו כסף אמיתי). הלוט במשחק היה כל כך לא מאוזן שלפאטצ' שהסיר בסוף את ה-auction house מהמשחק קראו loot 2.-0, כלומר הם היו צריכים לעצב מחדש את כל מערכת הלוט ברגע שהבית מכירות יצא מהמשחק. תמיד הייתי צוחק על חברים שלי שהיו משקיעים שעות בבית מכירות בנסיון לזכות בחפצים טובים שהם משחקים בסימולצית ebay במקום בדיאבלו (וכמובן שהבדיחה עלי כי יש לי איזה 400 שעות בדיאבלו 3 אבל רובן אחרי loot 2.0).

אבל במקרה של OW? דבר ראשון מדובר בחפצים קוסמטים בלבד, אם מישהו רוצה לבזבז 100$ כדי להשיג סקין? לבריאות, זה לא חלק מהחווית משחק עצמה. דבר שני, כל חפץ במשחק אפשר לקנות בזהב וזהב מאוד קל להשגה. אם תשחק במשחק כמה שעות, יהיה לך מספיק זהב כדי לקנות כל חפץ במשחק. אני יכול להגיד שיש לי כרגע 28K זהב בחשבון כשהחפץ הכי יקר (שזה סקין אגדי חדש של אירוע) עולה 3000 זהב. כלומר אם נניח מחר מתחיל אירוע של חג המולד, אני יכול עם ה-28K האלה לקנות את כל החפצים של חג המולד במכה בלי שבזבזתי שקל.

או במילים אחרות, אני חושב שהקופסאות לוט ב-OW הן בסדר גמור. כשחקן שלא מוציא כסף על דברים כאלה אני מאוד נהנה לפתוח אותן כשאני מקבל אותן (ומקבלים כמה כל סאשן משחק) וכשיש סקין או מחווה או ספריי שאני ממש רוצה ולא קבלתי, אני קונה בזהב וכמו שאתם רואים אני צובר זהב בקצב הרבה יותר גבוה ממה שאני יכול לבזבז.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 28 אוגוסט 2018, 14:36

העניין זה שהם אסרו בבלגיה לוט בוקס על כולם, לאוו דווקא OW, אז השאלה צריכה להיות יותר כללית, האם אכן לוטבוקס זה דבר שיכול לפגוע בחווית המשתמש. ברור לי שמי שדוגל בחופש מוחלט יאמר שזכותם של המפיצות גם לפגוע בחווית המשתמש כמו שזכותי לא לקנות את המוצר, ושהשוק יעשה את שלו אם יש הפרה בוטה מה שיגרום למשחקים מאוזנים והוגנים יותר להצליח או יחייב מפיצות לתקן משחקים פגומים.

הבעיה היא שהציבור יכול להיות מטומטם ובאמת לזרום עם תשלומים שכאלו או לעשות גריינדינג הזוי מה שיצור מציאות מעוותת שאולי עדיף למנוע מראש.

אגב ספציפית לבלגיה, הבנתי מתגובה של בלגי בנושא שהיו המון מודעות בכל מקום להימורי ספורט בזמן המונדיאל. בכל זאת "קצת" יותר מסוכן מההשלכות של הלוט בוקס, אבל בסדר, לא פעם ראשונה שפוליטקאים מעדיפים להיות פופוליסטים בשקל מאשר מועילים במשהו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 אוגוסט 2018, 14:40

ושוב, כל עוד אפשר לקנות חבילות קלפים של פוקימון/כדורגל/מכונות עם "ביצי הפתעה" וכו' מבלי לדעת מה יש בפנים, ולא לוט בוקס - מדובר בצביעות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 אוגוסט 2018, 14:46

בלינג, יש לי בעייה במשפט שלך:
"הבעיה היא שהציבור יכול להיות מטומטם ובאמת לזרום עם תשלומים שכאלו או לעשות גריינדינג הזוי מה שיצור מציאות מעוותת שאולי עדיף למנוע מראש."

למה עדיף למנוע מציאות כזו מראש? איזו מן חברה אתה יוצר כשאתה מגן על אנשים מפני הבחירות המטומטמות של עצמם?
ומי אמר שהמציאות המעוותת היא זו שבה אנשים עושים טעויות מטומטמות, ולא זו שבה הממשלה אוסרת חופש כי ***לדעתה*** מדובר בטמטום?
על אותו משקל - האם זה לא *מטומטם* לרכוש רכב סופר-קאר במחיר של בניין קטן? אולי פשוט נאסור מכירה של רכבים החל מ-X ש"ח? בואו בכלל נרחיב את זה ונאסור כל מני קרמים שעלאק-עוצרים-קמטים? או את האופציה *לשכור* שימלת כלה ב-8000 ש"ח עבור יממה אחת, בזמן שגברים *רוכשים* חליפה ב-1000 ש"ח, כולל נעליים ועניבה? בואו פשוט נאסור על נשים לרכוש דברים בלי אישור מהבעל וזהו :D

אין גבול לדוגמאות של דברים שאני הייתי מגדיר "בחירה מטומטמת", אבל אנשים צריכים לקבל החלטות כאלה בעצמם, ואני לא אגיד למישהו אחר לא לעשות מה שבא לו בכסף שלו, בוודאי שלא אדם בגיר, שאחראי לחייו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אוגוסט 2018, 14:58

אבל אתה מכליל על לוט בוקס בלינג. הרי הבעיה היא לא בלוט בוקס, הבעיה היא באיך מממשים אותן. באותה מידה מיקרו תשלומים אפשר לממש בצורה רמאית ובצורה הוגנת וכך הלאה. כלומר הבעיה היא לא בקונספט של לוט בוקס אלה כל מקרה לגופו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 אוגוסט 2018, 15:04

אבל השיח כרגע מדבר ספציפית על לוט בוקס, ואני אומר שיש הרבה דוגמאות ספציפיות שמקבילות ל"לוט-בוקס" בעולם האמיתי, כמו כל המנויים לחבילות האלה שלא תדע עד שהן יוצאות אלייך מה יש בפנים (לוט קרייטס/ממתקים יפניים... אפילו שמעתי על חבילות של גרביים שמקבלים כל חודש), כמו ביצי הפתעה, כמו חבילות קלפים... זה *בדיוק* אותו מודל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אוגוסט 2018, 15:09

זה בהחלט בדיוק אותו מודל, אתה צודק לגמרי. ובנוסף לזה, יש לוטבוקס שעשויים טוב (למשל OW) ויש שעשוים נורא (למשל BF2), כלומר קצת קשה להכליל עליהם. אם הם נפסלים כי זה הימורים אז גם ביצי הפתעה הן הימורים ואם זה הם נפסלים כי הם עובדים על השחקנים אז זה כבר עניין של פר מקרה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 28 אוגוסט 2018, 16:22

הדיון הזה תמיד בעייתי כי יותר מדי חופש זה גם אומר שתאפשר גם מכירה חופשית של הרואין/ זנות/ הימורים מכל הסוגים כי וואלה שכל אחד יקח אחראיות על עצמו. זה נכון אולי ברמה אינדיבידואלית אבל כמשדברים בלבל של "חברה" יש הבדלים אבל אני לא רוצה להכנס לנושא בדיון פה.

בנוגע ל OW, אני אמרתי שאני מסכים שזה טמטום לאסור את זה, גם לא רק OW.

מבחינה חוקתית אין מניעה לאסור את זה מהזווית שלי, הרי לממשל לא באמת אכפת אם החוויה במשחק וידאו תפגע בגלל צורך בגריינדינג או הפרה של איזון במולטיפלייר, הם מסתכלים ואוסרים על כך מהזווית שאני לא מסכים עליה בהקשר הזה שזו הזווית של ההימורים.

ככה שבעצם במקרה הזה דיברתי יותר בקטע אנוכי ופחות בקטע של דיון מוסרי, ממקום שזו מגמה שיכולה להיות גרועה לגיימרים.

זה לא משהו שבאמת יש לממשל זכות להתערב בו, אבל וואלה אני לא בהכרח אבכה אם זה יפסק גם אם מהסיבות ה"לא נכונות" במקרה הזה, כי כן, אני לא סומך על הציבור הרחב שידע להמנע מליפול למלכודת של הדבר הזה במידה וזה יהיה מיינסטרימי מאוד, הרי בסלולר כל הקז'ואלס יאכלו/אוכלים את זה בלי מלח, ומי יודע, עכשיו הקור מתנגד לזה קשות במשחקים שמתעללים בצרכן, אבל לך תדע אם גם שם תפרוץ טמטמת כמו בסלולר יום אחד ואז גם אני אדפק מזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אוגוסט 2018, 10:37

אני לא רוצה להרחיב את הנושא כי זה לא המקום, אבל כמו שאמרתי - זה הזוי שיש משהו כבר עשרות שנים "בחיים האמיתיים" וזה לא מפריע לאף אחד, ואז פתאום כשזה קורה בגיימינג - אז המחוקקים באים להגן על האזרח הטיפש... זו פתיחת דלת, והמרחק מפה ועד "שמירה על ____" בתחומים אחרים בגיימינג מאוד קצר. הרי הם בבירור מפלים פה לרעה דווקא את הגיימינג הדיגיטלי שאנחנו אוהבים, אז לדעתי כדאי מאוד ש"תבכה" על זה.
בינתיים זו לא מגמה שגרועה לגיימרים, כי איפה שעושים את זה בצורה נצלנית וגרועה - זה בעיקר פוגע במפתחת/מפיצה... כמה שחקנים אתם חושבים משחקים היום בBF2? כמה מליונים EA הפסידה בגלל החמדנות הזו?
ולעומת זאת - כמה תוכן שחקני OW קיבלו *בחינם* בזכות השיטה הזו? או GTA V?
לוט בוקסז הפכו להיות פופולריים ונפוצים יחסית לאחרונה, אנחנו עדיין בשלב הניסויים, הם בודקים מה עובד ומה פחות, והשוק יחליט בסוף על הדרך הטובה ביותר עבורו, אבל בלי הדרך הטבעית להגיע לשם - אנחנו ניצור עיוותים, וזה אף פעם לא חיובי.
השוק החופשי עובד... המגמה היחידה פה שגרועה לגיימרים היא ההתערבות הזו, שתוביל למצב שבו נחזור לDLC בתשלום, או SEASON PASS למשחקים שכרגע מספקים את זה בחינם (על-חשבון איזה 2-5% שאשכרה קונים סקינים וחבילות, ויש להם כסף לזה).
אני מבין שאתה "לא סומך" על גיימרים להיות מספיק חכמים כדי לעשות את הבחירות הנכונות עם הכסף שלהם, אבל האם אתה סומך יותר על נבחרי ציבור, שהם מספיק חכמים כדי לעשות את הבחירות הנכונות עם הכסף שלך, והחופש שלך לבחור? ושוב, לא צריך להרחיב את זה לדברים אחרים כמו הרואין או זנות כרגע.. .מדברים רק על גיימינג.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 אוגוסט 2018, 13:07

אם אתה מדבר נטו מזווית של גיימינג אז ברור שאני מסכים והתערבות מצד הממשל היא מיותרת, וכן הגיימינג פה מופלה לרעה עם ה LB, כנראה כי מקשרים את התחום למשהו שפונה כאילו לילדים חסרי ישע שיתחילו את קריירת ההימורים שלהם ב OW ויגמרו מסוממים ברחוב לפני גיל 20, או לפחות זה המצע שהפוליטיקאי הפופוליסט המצוי רץ עליו כדי לגזור את הקופון שלו. מבחינתם אגב הם בטח רואים ילדים קטנים שמתמכרים לביצי הפתעה של קינדר כמשהו שנמצא תחת השליטה של ההורים אבל נערים שמתמכרים ללוט בוקס הם פראיים שלהורים אין יכולת לשלוט עליהם כנראה.

בכל אופן לגבי השאלה שלך, אם הייתי יכול לדעת שאכן התסריט שאמרת יתממש, זאת אומרת שיהיה תהליך טבעי שבו השוק יכתיב תנאים נורמלים לדבר הזה ומפיצות חמדניות כמו EA תמיד ישלמו על זה כמו ששילמה עם BF2, אז כן ברור שהייתי חותם על דבר כזה ולא על התערבות מלאכותית, השאלה היא איך אנחנו יודעים שזה מה שיקרה לאורך זמן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אוגוסט 2018, 14:24

לא יודע, אולי כי מאז שחר ההיסטוריה המודרנית כל מי שהתחרה בשוק חופשי *באמת*, לא יכול היה לספק מוצר נחות ביחס למתחרים ועדיין להצליח? :)
כמובן שלא תמיד זה שחור ולבן... יש שיגידו שאפל לא אמורה להצליח, כי היא משחקת את המשחק כ"גן סגור" וגוגל ב"גן פתוח", אבל עובדה שיש לא מעט אנשים שעדיין מעדיפים את הדרך של אפל, כי בעיניהם ה"חסרונות" הללו לא משמעותיים... אז תאר לעצמך שמחר הממשל יתערב ויגיד שבגלל שלדעתו "פתוח">"סגור" - אז יחייבו אותם להפתח... אנחנו כצרכנים נקבל פחות תחרות בפועל, כי תחרות זה גם על הדרך, ולא רק התוצאה. יש גישות שונות, וטוב שכך... כמה שיהיו פחות - יהיה מן הסתם פחות גיוון.
כשמדברים על תהליך טבעי - שום דבר לא יבטיח לך *תמיד* את התוצאה שאתה היית רוצה, אבל זה אומר שיהיה יותר חופש לבחור בעצמך, וזה תמיד יותר טוב מאשר לכפות דרך מסויימת.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 אוגוסט 2018, 18:27

לאסקין, עקרונית אתה צודק, נקודתית במקרה הזה אני לא רואה משהו רע בתסריט שמונע מהדבר הזה להתקיים, מה כבר יעשו? יוציאו יותר DLC? בסדר, זה משהו שהתמודדנו איתו בעבר ללא בעיות מיוחדות. פחות אכפת לי ממשחקי מולטי, יותר חושש מלוטבוקס או טכניקות דומות שפולשות לי לסינגל יום אחד והופכות אותו לגריינדינג מעיק, כמו מה שקרה במובן מסויים למורדור האחרון, אני לא יכול לסבול את הדבר הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוגוסט 2018, 19:30

אשכרה צריך להעביר את כל הפורום לנושא pp.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 30 אוגוסט 2018, 11:54

Laskin כתב:בינתיים זו לא מגמה שגרועה לגיימרים, כי איפה שעושים את זה בצורה נצלנית וגרועה - זה בעיקר פוגע במפתחת/מפיצה... כמה שחקנים אתם חושבים משחקים היום בBF2? כמה מליונים EA הפסידה בגלל החמדנות הזו?

זה בדיוק זה: EA ניסתה את זה עם BF2, וורנר ניסתה את זה עם מורדור, מיקרוסופט ניסתה את זה עם פורצה... כולן הבינו שזה לא עובד טוב ושינו את המודל שלהן.
זוכרים שבעבר גם היו מפיצות שניסו את השטיק של ה-Online Pass וזה דעך כמו שזה בא? השוק בסופו של דבר יודע לפתור את הדברים האלו בעצמו.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 47 אורחים