נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מרץ 2019, 21:51

הייתי בעבודה שכן של דב חנין אז...
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 מרץ 2019, 19:00

"דליפת" פס5 בפורומים של BEYOND3D, אותו מקום שהדליף את המפרט של הWIIU. לא יודע אם זה אמיתי אבל סה"כ זה נשמע כמו הדליפה הכי הגיונית עד עכשיו אולי חוץ מאשר ה-GPU שנשמע קצת חזק מדי. בקיצור, גרגר מלח וזה:
8 core/16 thread Zen2 at 3.2GHz CPU
14.2TF Navi GPU
20GB GDDR6 Ram for games
4GB DDR4 Ram for OS
2TB HDD

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 10 מרץ 2019, 21:56

אין מצב שזה נכון לא? הכרטיס הגראפי לבדו שולל את זה לגמרי ומספיק נתון אחד שלא הגיוני כדי שכל הדליפה תזרק לפח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 מרץ 2019, 22:23

בתאוריה כן, זה נשמע כמו כרטיס חזק מדי אבל לא בצורה קיצונית, אולי 10-20 אחוזים יותר מדי חזק. אז בתאוריה כן, אפשר לזרוק את הדליפה הזאת לפח אבל רובה די הגיונית מעבר לזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 מרץ 2019, 22:24

ב-500 דולר זה לא הגיוני?

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 10 מרץ 2019, 22:43

גם בחלומות הכי טובים שלי אני לא מעלה על דעתי כאלו specs..אני לא חושב שזה אמיתי,אולי רק המעבד ופיתרון האחסון :? .

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 מרץ 2019, 23:13

הירידה הצפויה במחירי הזיכרון אמורים להוריד 16GB של GDDR5 לסביבות ה-72$ (עלות פר 2000 חתיכות, סוני תשלם פחות מ-72$ כי היא מזמינה מליונים), זה פחות ממה שסוני הוציאה על זיכרון בפס4 בשיגור (88$) כש-20GB זה 90$ (שוב, סוני תשלם פחות מ-90$). כלומר בתאוריה 20GB של GDDR6 תעלה לסוני פחות ממה שעל להם הזיכרון של הפס4 בשיגור והפס4 עלתה 400$, לא 500$. זאת כמות שבתאוריה תהיה אפשרית גם לקונסולת 400$. הכל תלוי במחירי הזיכרון בשנה הקרובה.

המעבד הגיוני מבחינת מהירות שעון, העלויות יהיו גבוהות יותר מהמעבד בשיגור של הפס4 אבל צריך לזכור שהפס4 נמכרה בשיגור ברווח של 19$ לעומת עלויות היצור.

ה-HDD לגמרי הגיוני. בשיגור דיסק 500GB עלה לסוני 37$, ב-2016 מיקרוסופט כבר שלמה 32$ לדיסק 1TB ו-55$ לדיסק 2TB ב-ONE S כך שאני לא רואה סיבה שסוני לא תוכל לקנות דיסק 2TB ב-37$ ומטה, כמו בפס4.

המפרט היחיד שלא מתחבר לי זה ה-GPU. אם נקח את ה-GPU של ה-X ונכפיל אותו (והוא יוצר ב-16nm בזמן שהפס5 תהיה 7nm אז בתאוריה הכפלה אפשרית כל עוד AMD שובר את מגבלת ה64 CU), הוא עדין יצטרך לרוץ בסביבות ה-1400Mhz ואני לא בטוח לגמרי שקונסולה עם binnig של קונסולה מסוגלת להגיע לרמות מהירות CU X שכזאת בלי גרסה זולה יותר עם GPU חלש יותר כמו השמועות על הלוקהארט והאנקונדה. אז אני בתאוריה יכול לראות את מיקרוסופט מגיעה לרף ה-14TFLOPS אבל קשה לי לראות את סוני, אם היא באמת עושה רק קונסולה אחת ומיקרוסופט שתיים, מגיעה לרף ה-14TFLOPS. אני קונה משהו דומה יותר ל-12TFLOPS.

אבל אני כן חושב שהמחיר הבסיסי יצטרך כנראה לעלות ל-500$ כי אין מצב ביקום שמיקרוסופט וסוני עושות קונסולות עם מעבד RYZEN טוב במחירים של הדור הקודם. בדור הקודם סוני הוציאה 100$ על מעבד + GPU, אני לא רואה איך עושים במחיר אפילו קרוב לזה GPU ו-CPU מודרנים היום, ביחוד כשה-CPU הוא רייזן מודרני עם 8 ליבות.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 11 מרץ 2019, 08:06

DrKeo כתב:"דליפת" פס5 בפורומים של BEYOND3D, אותו מקום שהדליף את המפרט של הWIIU. לא יודע אם זה אמיתי אבל סה"כ זה נשמע כמו הדליפה הכי הגיונית עד עכשיו אולי חוץ מאשר ה-GPU שנשמע קצת חזק מדי. בקיצור, גרגר מלח וזה:
8 core/16 thread Zen2 at 3.2GHz CPU
14.2TF Navi GPU
20GB GDDR6 Ram for games
4GB DDR4 Ram for OS
2TB HDD

אתה מודע לכך שBeyond3D הוא פורום פתוח, וכל crazy buttocks on a train יכול לפתוח בו חשבון, נכון? אתה אפילו לא מצטט את ה"דליפה" בהודעה הזו אלא פראפרזה עליה מפורום אחר, בעוד הפוסט המקורי (שמאז מחקו, כנראה כי עלו על זה שמדובר בבולשיט) כלל עוד כל מיני קשקושים שצריכים להיות דגל אדום.
תפסיקו ליפול בכל הודעה של טרול בפורום כזה או אחר בתור הדלפה. הרי אפילו אם מישהו היה מדליף מחר בבוקר Devkit אמיתי, בשלב הזה עדיין לא מדובר בתצורה הסופית של שום קונסולה אלא בכלי פיתוח בלבד. חבל על הזמן ועל האכזבה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 12 מרץ 2019, 10:24

חלק מהדברים נישמעים מוגזמים לקונסולה
20 ג'יגה gddr6 ?
כל זה רק למשחקים ?

Gpu של 14 טרפלופ ?
זה ב2020 ,בהנחה שהקונסולה תעלה בהשקה 400 דולר ?
בגלל שזאת קונסולה ,עם תאימות מצוינת תוכנה לחומרה
למה שיצרניות ימכרו את זה בזול לסוני
ובעצם יחריבו את עסקי הpc מישחקים שלהם
לשנתיים ,שלוש ?

אני יכול לראות את amd ,מוכרת לסוני וms
Cpu
8 ליבות פיזיות ,16 עם מחשיבים ווירטואליות
לא יודע עם ההפרדה הזאת תעזור בקונסולה
אולי עדיף בלי הפרדה שכל ליבה תיהיה חזקה יותר
אבל amd כבר מוכרת מעבדים כאלו כדרג בינים

אבל gpu 14 טרפלופ ?
צריך שתיהיה לamd ממש קפיצה ענקית בתחום
למכור gpu כזה במחיר זול
ומי ימכור לסוני 20 ג'יגה gddr6 בזול ?

בקיצור היתי רוצה שזה יהיה נכון
אבל כניראה זה ממש לא

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 מרץ 2019, 10:56

שוב, ההנחה שהקונסולה תעלה 400 דולר היא הנחה לדעתי שגויה.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 12 מרץ 2019, 12:10

גם עם תעלה 500 דולר בהשקה
עדין המיפרט ניראה מוגזם לתקציב
כל עוד אין קפיצה גדולה בתחום

אתה מדבר על מיפרט ,שמכניסים את עינין התאימות תוכנה לחומרה
יתפקד בפועל כמו מחשב משחקים מאוד יקר

זה לא היה ,לא בxbo ולא בps4
ויותר מאוחר לא קרה בxbo x
ולא בps4 pro

היו פשרות ,כי זה קונסולות מיינסטרים

גם דור קודם ,היה אומנם cpu חזק לתקופה
בps3 ,ו360
כל אחד עם הגישות שלו
אבל כרטיסי המסך היו דרג בינים לתקופה
וכמות הזיכרון הכללית ,היתה נמוכה לתקופה
לא סתם זה היה דור ברובו 720p ,שבאותה תקופה
הpc ,עבר ל1080p

הps4 בדור הזה הצליחה מאוד ,חלק מזה בגלל המחיר ,ולמרות מגבלות החומרה .
לדחוף חומרה חזקה יותר ,כי זה ישמח אותנו
אותם אנשים שנכנסים לאתרי גימינג
יגרום לבעיה בתמחור לציבור הגדול ,כמו שהיה לps3
בהשקה

מה הבעיה לדוגמה לדחוף 4 ג'יגה ddr
למערכת הפעלה
ו12 ג'יגה gddr6 לגרפיקה ?
מה יתן עוד 8 ג'יגה gddr6 למשחקים על חומרה כזאת ?
זאת קונסולה למישחקים ,לא מחשב למטרות
מיקצועיות
לא מרנדרים בזה את הסרט הבא של פיקסר

ויותר טרפלופ לכרטיס הגרפי אומנם יעזור מבחינת
היכולות הגרפיות ופיזיקה
אבל מה עם צריכת חשמל ? ,חום? גודל פיזי ?
זה מצריך פתרונות לא זולים ,שלא יהיו דברים כמו rrod 2020

מה שאפשרי ,לא אומר שזה מיסחרי
לפטופ גימינג איכותי ,זה לא דבר זול
ויש סיבות לזה

מה יעשו היצרניות קונסולות
יסבסדו את זה בשנה ,שנתיים הראשונות ?

ימכרו את זה ב700-800 דולר ?

אז יהיה ניאו גיאו 2020 ,שרוב הלקוחות לא יקנו
לא כי זה לא משתלם לטווח ארוך ,עם הקונסולה היתה מצליחה
פשוט כי רוב לקוחות הקונסולות ,פשוט לא מבינים בחומרה ,ובגלל זה קונסולה במחיר הזה
היתה נכשלת

לא סתם קונסולות מינסטרים נימכרות יחסית בזול
הן לא נועדו לזונות גרפיקה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 מרץ 2019, 12:53

ב360 ממש לא היה כרטיס ביניים, היה בה כרטיס מסך שבpc היית צריך לפוצץ 500$ כדי לקבל משהו פחות טוב ממנו. הכרטיס של ה360 היה הכרטיס הראשון בהסטוריה עם שיידר מאוחד, בכרטיסים של ATI (וגם Nvidia) באותה תקופה בpc לא היה דבר כזה.

הדבר היחיד שאפשר להגיד על ה360 הוא שיש לה זיכרון קטן, אבל עד הדור של הפס4 לא היה דבר כזה זכרונות בנפחים שקרובים לpc (ומצד שני לא היו מעבדים ו-gpu כאלה מעפנים).

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 13 מרץ 2019, 00:36

אני לא מצליח להטמיע את הסרטון משום מה, אבל על פניו זה נראה שגוגל נכנסים לשוק הגיימינג.. עם קונסולה חדשה? אולי, אולי לא. נגלה עוד שבוע ב GDC.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מרץ 2019, 02:00

זה כנראה שירות סטרימינג שלהם. יש שמועות שהם הולכים לעשות שיתוף פעולה מסויים עם סגה אז יכול להיות שנראה דברים מעניינים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 מרץ 2019, 07:27

אני דווקא רציתי שקאפקום תקנה את סגה :/
אבל אם גוגל יצילו אותם - גם טוב

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 מרץ 2019, 14:34

מסתבר שJADE RAYMOND הולכת להיות הVP של חטיבת הגיימינג של גוגל או משהו... יפה לה.

היא לא כותבת שזה של חטיבת הגיימינג, אבל אני מתאר לעצמי שזו הכוונה. אולי אני טועה.

עריכה:
אני טועה... היא סגנית נשיא גוגל עכשיו :O או אחת מהם, לפחות... לא יודע כמה כאלה יש. מניח שזה עדיין יהיה יותר כמו "מנהלת חטיבת הגיימינג" בפועל
https://variety.com/2019/gaming/news/ja ... 203161899/

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 מרץ 2019, 17:27

נראהלכם שגוגל תכנס בכל הכח לדבר הזה או שהיא תתן חצי קלאצ׳ שכזה כדי לרפד קצת את הדו״ח הרבעוני שלה אבל לא מעבר?

כי בתכלס אם הם נכנסים חזק אז הם יהיו חתיכת כח.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 13 מרץ 2019, 17:41

מהניסיון עם גוגל ושירותי תוכן כלשהם, הוא יהיה זמין ב 5 ארצות מקסימום למשך שנה-שנתיים, ואז, אולי יתחילו בהרחבה.. הם לא ממש יודעים לעשות שירותי תוכן גלובליים כמו שצריך.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מרץ 2019, 18:06

יש לי הרגשה שזה יהיה כמו אמזון, חצי כוח בקושי.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 13 מרץ 2019, 18:10

לגמרי חצי כוח,יש לי אפס ציפיות מהם. אבל סחתיין על ג'ייד ריימונד,נשמע ג'וב בהחלט שווה שמגיע עם כל הפינוקים של להיות עובד גוגל. במקום העבודה שלי אגב כל מנהל חטיבה נקרא VP אז הטייטל שלה כנראה הרבה יותר מפוצץ ממה שהיא בפועל כנראה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 מרץ 2019, 20:16

אותי מעניין בעיקר אם ואיזה בלעדיים יהיו... גם אם הם הולכים על קז׳ואלי בהתחלה זה לא שולל קנייה של חברה בסדר גודל של סגה כדי להתחיל ולמשוך לקוחות, זה מאוד מעניין...
נדע עוד פחות משבוע (:
אולי גם בדור הבא יהיה גל חדש של גיימרים כמו שהיה כשנכנסו הניידים לתמונה, בכל אופן מדובר במהלך חיובי לתעשייה, ששחקן גדול נוסף נכנס לתמונה, וכשזה השחקן הכי גדול שיכול להיות זה עוד יותר מסקרן

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 14 מרץ 2019, 10:14

כמו שזה נראה גוגל הולכים בכיוון של סטרימינג למשחקים (הפרוייקט שהם עשו עם אססינס קריד), ואני מאמין שבמקסימום הם יצאו עם קונסולה סלונית קומפקטית מבוססת אנדרואיד במקום הקרומקאסט שלהם... משהו סטייל הNvidia Shield. בשבוע הבא נדע כנראה הכל.
הקטע הוא שגם גוגל וגם אמזון ניסו להתניע יוזמות משחקים בשנים האחרונות וזה אף פעם לא התרומם: גוגל הרי הביאו בזמנו את נוח פולשטיין מלוקאסארטס כדי שיהיה "מעצב המשחקים הראשי" שלהם ובנו הרבה על משחקים בVR, אבל אחרי חמש שנים הוא עזב בלי שיצא מהיוזמה הזו שום דבר. זה כאילו החברות האלו גדולות מידי ועיסקיות מידי בשביל הזריזות שצריך לתעשיית המשחקים (למעשה זה מפתיע שבמיקרוסופט האקסבוקס הצליח להם ושרד שלושה מנכ"לים עד היום), והן פשוט רוצות להיות בסביבה כדי למכור שירותים שלהן למפתחי משחקים - בדגש על הענן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מרץ 2019, 11:47

swym כתב:כמו שזה נראה גוגל הולכים בכיוון של סטרימינג למשחקים (הפרוייקט שהם עשו עם אססינס קריד), ואני מאמין שבמקסימום הם יצאו עם קונסולה סלונית קומפקטית מבוססת אנדרואיד במקום הקרומקאסט שלהם... משהו סטייל הNvidia Shield. בשבוע הבא נדע כנראה הכל.
הקטע הוא שגם גוגל וגם אמזון ניסו להתניע יוזמות משחקים בשנים האחרונות וזה אף פעם לא התרומם: גוגל הרי הביאו בזמנו את נוח פולשטיין מלוקאסארטס כדי שיהיה "מעצב המשחקים הראשי" שלהם ובנו הרבה על משחקים בVR, אבל אחרי חמש שנים הוא עזב בלי שיצא מהיוזמה הזו שום דבר. זה כאילו החברות האלו גדולות מידי ועיסקיות מידי בשביל הזריזות שצריך לתעשיית המשחקים (למעשה זה מפתיע שבמיקרוסופט האקסבוקס הצליח להם ושרד שלושה מנכ"לים עד היום), והן פשוט רוצות להיות בסביבה כדי למכור שירותים שלהן למפתחי משחקים - בדגש על הענן.

מיקרוסופט קנו חברות מוכנות עם משחקים בסוף של הפייפליין ועשו הסכמים עם חברות חיצוניות כך שהיו להם סטודיואים מנוסים שמוכנים להוציא AAA מהר. התאגידים האלה מנסים לשכור כשרון שיבנה דברים פנימית וזה לא ממש מצליח להם. הם צריכים להסתכל על מודל שדרכו חברות כמו סוני ומיקרוסופט נכנסו לתחום, עבודה משותפת עם צד ג' (צד ב') וקניה של סטודיואים בשלמותם (צד א'). גם אם הם בנו חברות צד א' מאפס, הן אף פעם לא סמכו עליהן כמה שיחזיק את הפלטפורמה כשגם סוני וגם מיקרוסופט לקחו שנים עד שצד א' שהם בנו פנימית באמת הצליח להוציא תוצרים איכותיים. אולי רק GT1 הוא דוגמה חריגה. אפילו היום עם כל הנסיון, למשל היוזמה בסנטה מוניקה שמיקרוסופט בונה בטח לא תראה תוצר עד 2022 וצפונה. הדברים האלה לוקחים זמן ולא תמיד מתרוממים כמו שצריך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מרץ 2019, 21:39

מיקרוסופט רשמו פטנט שקשור להורדת חישובי הפיסיקה לצ'יפ נפרד מה שגרם לגל שמועות על צ'יפ פיסיקה בסקארלט. אני יודע מה אתם הולכים להגיד - "אבל GPU ממש טוב בפיסיקה, לא?", אז אני חושב שהתשובה נמצאת בקונספט של קונסולת 1080p וקונסולת 4K. בואו נעשה חישוב קצת טפשי כי זה לא עובד ככה אבל ננסה לפשט את העניין.

נניח שהלוקהארט 4TFLOPS והאנקונדה 12TFLOPS, הפרש של פי 3. נניח שבמשחק א' 100% מהחישובים שהGPU עושה תלויים ברזולוציה. בגלל ש-4K הוא פי 4 מ-1080P, הלוקהארט תריץ את משחק א' אפילו יותר טוב מהאנקונדה. כלומר אין לנו בעיה. עכשיו נחשוב על משחק ב' ובמשחק ב' יש הרבה פיסיקה, אתם יודעים משחק דור הבא וזה. הפיסיקה במשחק ב' שותה 2TFLOPS מהכוח של האנקונדה. הבעיה היא שהפיסיקה במשחק לוקהארט צריכה להיות זהה, הרי המשחק זהה. אז גם בלוקהארט היא שותה 2TFLOPS. אז מה הבעיה? הבעיה היא שהאנקונדה עכשיו מקדישה את ה-10TFLOPS הנותרים בלרנדר את המשחק בזמן שללוקהארט נשאר רק 2TFLOPS לרנדר את המשחק, הפרש של פי 5. בעיה, המשחק לא יתפקד טוב בלוקהארט והוא במינימום יצטרך לרדת ל900P כדי לעמוד בקצב.

אז כאן נכנס צ'יפ פיסיקה לתמונה, אם הפיסיקה רצה עליו ולא על ה-GPU אז קטן הסיכוי שיהיה חישוב על הGPU שיגרום להבדל בין האנקונדה והלוקהארט. אז בכלליות השמועה הזאת נחמדה כי היא פותרת בעיה שקשורה לשתי קונסולות וזה משהו שקשה לאנשים כמו בראד להנפיץ כי צריך ידע טכני מסויים כדי לחשוב על משהו כזה :)

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 17 מרץ 2019, 12:54

מה!? רגע.
אין שם שום אזכור ל"צ'יפ פיזיקה": הפטנט הוא בכלל על מנוע (ולמעשה על אספקט מאד ספציפי של המנוע שמתייחס לcollision), ויש בו אפילו התייחסות ספציפית לכך שניתן לרנדר את הפיזיקה על CPU או על GPU.
זה לא קשור לחומרה או לצ'יפ יעודי, ובסיכוי טוב שזה כנראה רק עוד פיצ'ר של Havok (זוכר שהמנוע בבעלות מיקרוסופט כיום?)...

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 59 אורחים